Podopieczni piętnastu placówek i instytucji całodobowego wsparcia dla osób potrzebujących opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności kolejny raz udowodnili, że ograniczenia ludzkie są tylko w głowach! Na IV zawody „Wózkowo-Sportowo” przybyli z różnych stron powiatu starogardzkiego, powiatów sąsiadujących oraz województwa.
Na co dzień zmagają się z licznymi wyzwaniami dnia codziennego. Nie obcy jest im wysiłek, determinacja, pokonywanie włąsnych ograniczeń, barier architektonicznych oraz społecznych.
Impreza, którą od czterech lat organizuje Środowiskowy Dom Samopomocy wspólnie z miastem Starogard Gdański, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz grupą nieformalną „Pozytywnie-Aktywni”, jest niewątpliwie dla nich wielką radością. Podczas wydarzenia zaprezentowali swoją siłę, wolę walki i optymizm.
Uczestnicy rywalizowali w 10 dyscyplinach m.in: wyścigu na 60m, rzucie piłeczką palantową, kręglach, nawijaniu sznurka, układaniu najwyższej wieży z klocków, hokeju i nie tylko. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem ich opiekunów. Rywalizacji towarzyszyła niezwykła energia i radość.
Do opieki nad zawodnikami jako wolontariusze zgłosili się również włodarze naszego miasta. Prezydenta Janusz Stankowiak zaopiekował się Hanią Birną ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Starogardzie Gdańskim a wiceprezydent Maciej Kalinowski pomagał Dominikowi Radomskiemu.
— To dla mnie zaszczyt i wielka przyjemność móc gościć na tak niezwykłej imprezie. Kiedy zaproponowano mi udział w tych zawodach, bez wahania przyjąłem wyzwanie. Dzisiaj gdy stanąłem pośród tak wielu uśmiechniętych ludzi pełnych werwy i optymizmu, poczułem lekki strach, czy dam radę sprostać oczekiwaniom. Nie chciałbym zawieść zawodnika, z którym będę wspólnie zdobywał medale – powiedział Janusz Stankowiak. — Życzę wam wszystkim fantastycznej zabawy i pamiętajcie, że Starogard jest dla Was drugim domem – podsumował prezydent.
Gośćmi specjalnymi spotkania był zespół tancerzy na wózkach Dancing Wheeles Gdynia wraz z instruktorem tańca terapeutycznego Kariną Kocieniewska oraz przedstawiciela Klubu Sportowego Ring Kociewie Łukasza Rusiewicza.




























![[AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany [AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-pilne-alarm-bombowy-na-dworcu-gdansk-glowny-ruch-pociagow-wstrzymany-1763998014.jpg)



![[FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej [FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-pilne-pozar-budynku-wielorodzinnego-przy-ulicy-jagielly-na-miejscu-liczne-sily-i-srodku-str-1763573162.jpg)
![[AKTUALIZACJA] Lena wyszła z domu i nie wróciła. Jeśli posiadasz informacje skontaktuj się z policją! [AKTUALIZACJA] Lena wyszła z domu i nie wróciła. Jeśli posiadasz informacje skontaktuj się z policją!](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-aktualizacja-lena-wyszla-z-domu-i-nie-wrocila-jesli-posiadasz-informacje-skontaktuj-sie-z-policja-1762463366.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze