Kilka minut po godzinie 10.00 dyżurny starogardzkich policjantów przyjął zgłoszenie o awarii technicznej do jakiej doszło nad ranem na terenie starogardzkiego zakładu produkującego leki. Jak wynikało z otrzymanej informacji rozszczelnił się tam zbiornik zawierający 500 kg ciekłego chloru. Został on uszkodzony podczas transportu. Na miejsce natychmiast skierowane zostały patrole prewencji i funkcjonariuszy drogówki. Aby zorganizować swobodny przejazd dla służb ratowniczych funkcjonariusze w białych czapkach wyłączyli z ruchu część ulicy Pelplińskiej. Wytyczone zostały bezpieczne objazdy. W grę wchodziła również ewakuacja okolicznych mieszkańców.
Aby zminimalizować skutki awarii straż pożarna rozstawiła wzdłuż ogrodzenia firmy kurtyny wodne, a policjanci zabezpieczyli przyległy do miejsca zdarzenia teren.
Na szczęście okazało się, że były to jedynie przeprowadzone na ogromną skalę ćwiczenia w ramach powiatowego systemu reagowania kryzysowego. Nie doszło do rozszczelnienia zbiornika i wycieku środków chemicznych. Wszystko odbywało się zgodnie ze wcześniej przygotowanym scenariuszem. Działania ćwiczebne służb ratowniczych zakończyły się kilka minut po godzinie 12.00.
mł. asp. Marcin Kunka
Wyciek chloru z uszkodzonego zbiornika
STAROGARD GD. Na terenie starogardzkiej firmy farmaceutycznej rozszczelnił się uszkodzony w wyniku transportu zbiornik z chlorem.
- (.)
- 02.10.2009 00:17 (aktualizacja 31.07.2023 11:16)
Data dodania:
02.10.2009 00:17
KOMENTARZE
Autor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Obwodnicy nie ma i nie będzie tak jak nie ma przejazdów pod torami i nowego wiaduktu w Starogardzie.Data dodania komentarza: 16.02.2025, 06:32Źródło komentarza: WAŻNE: Duże zainteresowanie budową obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Wpłynęło 12 ofertAutor komentarza: Stanisław SierkoTreść komentarza: ... każda promocja pięknych miejsc Kociewia, a szczególnie miejsc NAJBLIŻSZYCH naszym sercom i najbliższych odległościowo jest CENNA ... brawo ... liczę na kontynuację ... pozdrawiam wszystkich aktualnie pracujących w Wydawnictwie Pomorskim ... Stanisław Sierko, były redaktor naczelny "Gazety Kociewsakiej" ...Data dodania komentarza: 14.02.2025, 20:42Źródło komentarza: Historia i dziedzictwo Borów Tucholskich – niezwykłe miejsca, które warto odwiedzićAutor komentarza: DjTreść komentarza: Szkoda, że f-sz czynni e służbie ten dzień obchodzą jak każdy inny. Każda formacja dostaje nagrody na swoje święto, ale to SW stan umysłuData dodania komentarza: 13.02.2025, 22:43Źródło komentarza: Święto Tradycji Służby Więziennej - spotkanie z emerytowanymi funkcjonariuszamiAutor komentarza: Duda AndriuTreść komentarza: Bla bla bla nudyData dodania komentarza: 11.02.2025, 22:11Źródło komentarza: O polityce, wyborach i haniebnej wypowiedzi minister Nowackiej. Felieton Piotra SzubarczykaAutor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Same bzdety. Propaganda jak to jest dobrze za rządów PO. Ściema.Data dodania komentarza: 11.02.2025, 04:57Źródło komentarza: Inwestycje w gminach powiatu starogardzkiego (cz. 2)Autor komentarza: MagdaTreść komentarza: Jak miło przeczytać o historii tego regionu! Moi przodkowie w XIX mieszkali w okolicy Skórcza i czuję do tej ziemi sentyment...Data dodania komentarza: 11.02.2025, 00:31Źródło komentarza: Dziś Światowy Dzień Kociewia!
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze