sobota, 27 kwietnia 2024 12:49

ZŁOTO Adrianny Meller na turnieju w Niemczech! 14-latka z Tczewa i udane starty międzynarodowe

Adrianna Meller jako jedyna zawodniczka Klubu Sportowego Karate Senshi Tczewa - reprezentantka Kadry Narodowej, fantastycznie spisała się podczas ostatniego dużego turnieju Ingternational RHEIN SHIAI 2024, który odbył się w Niemczech (Nurtbung Arena).

Autor: KS Senshi Tczew

Start 14-letniej zawodniczki KS Senshi miał miejsce w ramach konsultacji Kadry Narodowej (25 zawodników z Polski) na hali torów wyścigowych w Nurtbungii, gdzie odbył się turniej sprawdzający przed Mistrzostwami Europy, które zostaną otwarte za 3 tygodnie w Tibilisi w Gruzji.

W Turnieju RHEIN SHIAI 2024 wzięło udział 17 reprezentacji narodowych – łącznie tysiąc zawodników (wielu Niemców). Rozegrano je w systemie pucharowym Round Robin (każdy z każdym).

- Adrianna pewnie wygrała swoją konkurencję i grupę, ze stratą tylko 1 pkt – relacjonuje jej trener Dawid Kaczyński z KS Senshi Tczew. - W kolejnej fazie pucharowej wystartowała w z pierwszego miejsca, a zmierzyła się w niej z numerem trzecim światowego rankingu, obecną wicemistrzynią Europy (Niemka). Ada wygrała z nią pewnie na „flagi” 4-4-0 i następnie w finale zmierzyła się z kolejną zawodniczką z Niemiec, tym razem gospodarzy pewnie wygrywając 9-2. W całym turnieju straciła tylko 3 pkt. 23 pkt zyskała na 6 walk. To bardzo dobry rezultat. Już otrzymała kolejne powołanie na następny turniej sprawdzający.

Ada jest młodą zawodniczką w swojej kategorii, ale w poprzedniej młodzików aż dwa razy wygrała Ligę Pucharu Świata (edycja w Wenecji i Chorwacji).

Dodajmy, że w grudniu 14-latka z Tczewa zmierzyła się w sezonie zimowym w Pucharze Świata w Wenecji, pierwszy raz jako kadetka i zdobyła od razu 3 miejsce, jedynie nieznacznie przegrywając z zawodniczką gospodarzy z Włoch. Wcześniej miała udane walki także z wicemistrzynią Europy, którą niedawno pokonała w Nurtbungii i niezłą zawodniczką z Grecji.

Dodajmy, że turniej RHEIN SHIAI 2024 był także sukcesem wicemistrzyni świata z klubu Olimp Łódź – Zuzanny Dopieralskiej o 2 lata starszej od Adrianny Meller.