poniedziałek, 29 kwietnia 2024 23:48

31. Bieg Kociewski przeszedł do historii. Najszybszy zawodnik pokonał trasę w zaledwie 30 minut i 21 sekund!

Kilkuset biegaczy stanęło na starcie 31. Biegu Kociewskiego z Polpharmą. W minioną niedzielę biegacze z całego kraju, choć nie tylko, walczyli o miano najszybszego zawodnika. Jako pierwszy 10-kilometrową trasę pokonał Krzysztof Gosiewski z Bydgoszczy, tuż za nim na metę wbiegł starogardzianin Mateusz Niemczyk, a podium zamknął Michał Lewandowski ze Skórcza. Mimo wietrznej pogody zawodnikom dopisywały pozytywne nastroje.

Zaledwie 30.21 min wystarczyło Krzysztofowi Gosiewskiemu, utytułowanemu biegaczowi z Bydgoszczy, aby pokonać 10-kilometrowy odcinek trasy 31. Biegu Kociewskiego z Polpharmą. Zawodnik klubu CWZS Zawisza Bydgoszcz SL do samego końca walczył z kilkusetosobową grupą biegaczy, nie dając im się wyprzedzić. Zaledwie po kilkudziesięciu sekundach, z czasem 31.07, na mecie zameldował się reprezentant Starogardu – Mateusz Niemczyk, który od wielu lat zachwyca swą wyśmienitą formą. Jako trzeci linię mety przeciął Michał Lewandowski z LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz, uzyskując czas 32.58.

W biegu nie odpuszczały także panie. Jako pierwszą kobietę na mecie kibice nagrodzili oklaskami mieszkankę Gdańska – Martę Łagownik. Zawodniczka z Trójmiasta potrzebowała jedynie 35.22 min. Z dziesięciokilometrowym odcinkiem doskonale poradziła sobie także Khrystyna Bohomiahkova, która przybyła z Odessy. Biegaczka z Ukrainy uzyskała czas 36.01, wskakując na drugą lokatę przed reprezentantką z Lęborka – Katarzyną Pobłocką. Ta uzyskała wynik 36.41 min.

Dla nieco młodszych zawodników zorganizowano zawody towarzyszące. Do Biegu na Milę przystąpiło 60 zawodników, wśród których najlepiej pobiegł Kacper Jaszewski z Kościerzyny (UKS Olimpijczyk Skorzewo), uzyskując czas 04.03 min. Drugi był Karol Makiła, reprezentujący klub GKS Cartusia Kartuzy, z czasem 04.06 min. Trzecie miejsce wywalczył Kamil Fąferko (z czasem 04.28), który na co dzień trenuje w jednym klubie razem z Kacprem Jaszewskim.

Wszyscy zawodnicy pokazali klasę i ducha sportowej rywalizacji. Organizatorzy – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim – już teraz zapraszają na kolejny bieg po stolicy Kociewia, który odbędzie się w przyszłym roku. Poprzedzi go oczywiście Bieg Szpęgawski.