W zawodach brali udział:
- dwójka kobiet: Marta Muchowska i Agnieszka Libiszewska
- dwójka mieszana: Martyna Rogalińska i Adrian Muller.
Kwalifikacje przeszła dwójka mieszana.
W dniach 8 - 10 maja 2009 r. miała miejsce XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Akrobatyce Sportowej. Startowało 230 zawodników z 30 klubów z całego kraju. W konkurencji dwójek mieszanych brało udział 14 par. Spośród nich do ścisłego finału przeszło 6 par, wśród których byli też zawodnicy starogardzkiej sekcji. Po bardzo wyrównanej walce Martyna i Adrian zajęli IV miejsce. Lepszymi okazali się jedynie zawodnicy Bydgoszczy i Warszawy (zobacz zdjęcia poniżej).
Kilka słów o sekcji
Starogardzka sekcja akrobatyki sportowej jest podzielona na 2 grupy: pierwsza liczy 22 osoby, z treningami 4 lub 5 razy w tygodniu po 1,5 godz.; druga, 14-osobowa grupa spotyka się na treningach raz w tygodniu na 1,5 godz. (tę grupę prowadzi Karolina Sokołowska). Nabór do sekcji odbywa się we wrześniu. Od tego roku będą przyjmowane dzieci w przedziale wieku od 6 do 10 lat. Tym niemniej obecnie najmłodsza zawodniczka w sekcji ma 5 lat, zaś najstarszy zawodnik liczy sobie lat 14.
Sekcja jest dofinansowana przez Urząd Miasta oraz, jak dotąd tylko doraźnie, ale za to w znacznym stopniu przez osoby prywatne, rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach sekcyjnych, jak również przez firmy. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają funkcjonowanie starogardzkiej sekcji akrobatyki sportowej pragniemy bardzo gorąco podziękować i równie gorąco prosimy o nas pamiętać w przyszłości.
6 czerwca 2009 r. 21 zawodników sekcji jedzie na zawody do Bydgoszczy na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Z kolei w sierpniu 15-osobowa grupa wyjeżdża do Szczecinka na obóz sportowy (pw. dzieci trenujące w klasie II i III). Głównym celem obozu będzie przygotowanie zawodników do ogólnopolskich zawodów „Młode Talenty”. Przed trenerem grupy i całym zespołem w najbliższym czasie pojawi się zadanie przygotowania dwójki mieszanej zawodników (opracowanie choreografii) do Mistrzostw Polski.
Reklama
Starogardzka sekcja akrobatyki sportowej
KOCIEWIE. W Bydgoszczy odbyły się strefowe eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w których wzięli udział zawodnicy Sekcji Akrobatyki Klubu Sportowego „AGRO KOCIEWIE”, na co dzień terujący pod okiem Agnieszki Szwedy.
- Agnieszka Szweda
- 25.05.2009 00:00 (aktualizacja 16.08.2023 16:27)

Data dodania:
25.05.2009 00:00
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ALTreść komentarza: Dobrze, że wreszcie jest - choć mogła być trochę większa. A o salę zabiegał jeszcze śp.dyrektor A.Lubiński ponad 40 lat temu. Niech sala cieszy wszystkich uczniów !Data dodania komentarza: 11.03.2026, 10:21Źródło komentarza: Nowa sala gimnastyczna w „Czwórce” oficjalnie otwartaAutor komentarza: trutu tutuTreść komentarza: Następny, który widział ronda na obwodnicy Starogardu. Człowieku, zgłoś się do poradni, pomogą ci. Wady wzroku da się leczyć.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 19:33Źródło komentarza: [MAPA] Obwodnicą Starogardu pojedziemy w 2028 roku?!Autor komentarza: trutu tutuTreść komentarza: A w którym mi8ejscu, niebożę, zobaczyłaś rondo na obwodnicy? A wy, 27 stawiających kciuka doi góry, to gdzie takie ronda widzieliście? Andzia, czy ty zjadłaś za dużo, czy wypiłaś za mało? A gdzie ty widziałaś, że nie będzie ekranów dźwiękochłonnych? Jesteś bystrooka, skoro na takiej prezentacji dostrzegłaś brak ekranów. Mega świństwo dla mieszkających starogardzian jest stanie w korkach spowodowanych przez ruch tranzytowy w centrum miasta.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 19:29Źródło komentarza: [MAPA] Obwodnicą Starogardu pojedziemy w 2028 roku?!Autor komentarza: AndrewTreść komentarza: Mając jeszcze paliwo z starych dostaw podnoszą ceny,i dziwić się że ludzie tęsknią za komuną.Sami pchają ich w jej objęcia!!!!!!Data dodania komentarza: 5.03.2026, 22:08Źródło komentarza: [PORÓWNANIE] Szaleństwo na stacjach paliw! Ceny galopują w górę z godziny na godzinę!Autor komentarza: ObcyTreść komentarza: Ale wymyślił "dziadek mróz".Data dodania komentarza: 27.02.2026, 14:30Źródło komentarza: Zima w Smętowie Granicznym na sportowo – nowe tory do narciarstwa biegowego przy GOKSiRAutor komentarza: Wyborca obiektywnie.Treść komentarza: Przykra sprawa ,ale najważniejsze ,ze burmistrzowi się dobrze żyje.
Czy wiecie ile ma pensji ?
Wiecej niż niejeden minister,bo ok.20 tysiecy brutto.
Miasteczko malutkie a pensja ogromna.
Natomiast biedni emeryci płaczą i płacą wysokie rachunki.
Taka to sprawiedliwość w naszym kraju.Data dodania komentarza: 27.02.2026, 14:16Źródło komentarza: Drastyczne podwyżki cen ciepła w Skórczu. Mieszkańcy: „Albo opłaty, albo jedzenie”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

























![[FOTO] Ogromne zapadlisko przy budynku mieszkalnym! Służby pracują już trzecią dobę. Powołano sztab kryzysowy [FOTO] Ogromne zapadlisko przy budynku mieszkalnym! Służby pracują już trzecią dobę. Powołano sztab kryzysowy](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-ogromne-zapadlisko-przy-budynku-mieszkalnym-sluzby-pracuja-juz-trzecia-dobe-powolano-sztab-1772520952.jpg)





![[FOTO, FILM] Pozbawił wolności, zabił, ukrył i spalił zwłoki! Policjanci zatrzymali trzy osoby [FOTO, FILM] Pozbawił wolności, zabił, ukrył i spalił zwłoki! Policjanci zatrzymali trzy osoby](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-film-pozbawil-wolnosci-zabil-ukryl-i-spalil-zwloki-policjanci-zatrzymali-trzy-osoby-1771235331.png)

Napisz komentarz
Komentarze