piątek, 3 kwietnia 2026 22:02
Reklama

SKANDAL W KOCBOROWIE. Dyrektor zwolniony, ordynator nadal pracuje

STAROGARD GD. W czwartek marszałek pomorski podjął decyzję o zwolnieniu dyrektora Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Kocborowie Michała Rudnika. Jego obowiązki przejął tymczasowo Jarosław Pleszkun, dyrektor ds. ekonomicznych. Gdańska prokuratura okręgowa przejęła śledztwo w sprawie Szpitala. Zbadanych ma być kilkanaście spraw związanych ze szpitalem postępowań, które prowadziła starogardzka prokuratura w ciągu ostatnich dwóch lat.
Powodem decyzji marszałka Mieczysława Struka była utrata zaufania do dyrektora i zauważalny brak nadzoru nad tym co działo się w placówce – informuje Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.
Dyrektor Michał Rudnik stawił się dzisiaj w Urzędzie w celu wyjaśnienia bulwersującej sprawy znęcania się nad nieletnimi pacjentami, umieszczonymi na Oddziale XXIII. Decyzja marszałka wynikała wprost z przeprowadzonych w ostatnich dniach w szpitalu kontroli Rzecznika Praw Dziecka oraz Rzecznika Praw Pacjenta. W placówce trwa aktualnie także kontrola Urzędu Marszałkowskiego. Co ciekawe ze szpitalem ciągle nie pożegnała się ordynator Oddziału XXIII. Były dyrektor Michał Rudnik oraz Jarosław Pleszkun byli dzisiaj nieuchwytni. 

Zobacz: Bulwersująca sprawa w Kocborowie



Gdańska prokuratura okręgowa przejęła śledztwo w sprawie Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gd. Zbadanych zostanie także kilkanaście związanych ze szpitalem postępowań, które prowadziła starogardzka prokuratura w ciągu ostatnich dwóch lat.
Zobacz: Śledztwo w sprawie szpitala

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

y 19.12.2010 20:52
Metody jak w Rosji i Białorusi nie tylko Chodorkowski jest przetszymywany bez wyroku

tatarzyna 17.12.2010 10:22
naobiecywał a na końcu nic nie zrobił ..jeden prowadził kampanię na komunistę Stachowicza. Co z mleczarnią panie kozak? Już pan nie kozaczy. Mleko dobrze się spija ale zeby o nie walczyć to nie ma kto

gghjj 16.12.2010 15:34
bo pewnie ma niezłe plecy,jak to w Polsce ;)

Reklama
Reklama
Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Osowskiej w starogardzkim ratuszu Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Osowskiej w starogardzkim ratuszu Muzeum Ziemi Kociewskiej zaprasza na wernisaż wystawy „Piękno w wielu wymiarach – twórczość malarska Moniki Osowskiej”, który odbędzie się w piątek, 10 kwietnia o godz. 17:00 w Ratuszu Miejskim w Starogardzie Gdańskim (ul. Rynek 1).Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć prace Moniki Anny Osowskiej, artystki urodzonej w Starogardzie Gdańskim, która obecnie mieszka w Mirycach w gminie Skórcz. Na co dzień pracuje w Kociewskim Centrum Zdrowia, gdzie zajmuje się dostarczaniem posiłków pacjentom, a swoją pasję do malarstwa rozwija od wielu lat.Artystka od lutego 2018 roku jest członkinią Grupy Twórczej „Kreska” działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Skórczu. W 2025 roku dołączyła również do Stowarzyszenia Twórców „Feniks”.W twórczości Moniki Osowskiej dominują motywy przyrodnicze – artystka szczególnie ceni piękno natury, które często pojawia się w jej obrazach. Maluje również twarze kobiet i dziewczynek, anioły oraz obrazy o tematyce religijnej. Jej styl wyróżniają intensywne kolory, wyraźne linie oraz bogactwo detali.Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników sztuki do udziału w wydarzeniu i poznania twórczości lokalnej artystki.SEO (max 150 znaków):10 kwietnia w Ratuszu w Starogardzie Gdańskim odbędzie się wernisaż wystawy „Piękno w wielu wymiarach” – malarstwo Moniki Osowskiej. Start o 17:00.Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.04.2026
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: LeoTreść komentarza: Brawo. Będzie nowy parking.Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:28Źródło komentarza: Trwa modernizacja chodnika w LubichowieAutor komentarza: OrtografistaTreść komentarza: Wiadomo jaki kaliber tych przestępców jest. Dajcie spokój o alimecisrzu mogli nie pisać . Alimenty powinny być po 300 zł na dziecko płacone z skarbu państwai dzięki temu wszyscy alimecisrze co siedzą by wyszło a koszt ich utrzymania jest napewno wyszy niż tych alimentów po 300 zł....Data dodania komentarza: 29.03.2026, 10:48Źródło komentarza: Skuteczne działania starogardzkich policjantów. Kolejni poszukiwani trafią za kraty.Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Witam. Ja w latach 80-tych jeździłem motorem się tam kapać. Było jezioro, które tworzyła zapora zbudowana dla potrzeb młyna. Po chyba dwudziestu latach widzę że nie ma już jeziora a zpora jest uszkodzona. Pytanie jak to się staloData dodania komentarza: 28.03.2026, 18:32Źródło komentarza: Jakie tajemnice skrywa maleńka osada w gminie Osiek? Autor komentarza: CzarodziejTreść komentarza: Ten artykuł jak i cała redakcja nie jest do końca kompetentna ,są na to nie do podważenia a gumenty 😎Data dodania komentarza: 27.03.2026, 14:03Źródło komentarza: Pijany motocyklista wpadł po wywrotceAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Jesteś chory psychicznie Człowieku.Te chelikoptery to nic Więcej jak zastraszania Polaków wojną .Żeby nikt nie mówił o prawdziwych problemach z którymi Polacy borykają się na Codzień.Data dodania komentarza: 24.03.2026, 14:50Źródło komentarza: FOTO: Tajemnicze samoloty nad Starogardem Autor komentarza: Zabros...Treść komentarza: Witam.Dobrze że są pieniądze i cos robią ale by trza było pomyśleć o odcinku drogi ul.Chopina przy Specjalistycznym Ośrodku Wychowawczym.Droga się zapada urywają misy olejowe w samochodach a najgorsze to że wybija szambo i się przelewa na drogę.Na tą chwilę zaczyna znowu się zapadać pod wpływem nieszczelności rur położonych od szamba przez ulice .Co roku przyjeżdża ekipa zasypuje dół układa trelinkę i tylko tyle, zamiast wymienić rury.Data dodania komentarza: 21.03.2026, 07:34Źródło komentarza: Są pieniądze na remont pustostanów w mieście
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama