Policjantka z wydziału ruchu drogowego starogardzkiej komendy, która od kilku lat zawsze gościła w szkolnych progach edukując najmłodszych uczestników ruchu drogowego, mimo ograniczeń związanych z covid-19 nie zapomniała o dzieciach. Utrudnienia związane z pandemią sprawiły, że funkcjonariuszka postanowiły nagrać film i za pośrednictwem opiekunów i wychowawców klas dotrzeć do jak największej grupy odbiorców. I tak powstał drugi już odcinek filmu pt. Czy wiesz, jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych???
Podczas tego kilkuminutowego wideo policjantka omawia rodzaje przejść dla pieszych oraz w przystępny sposób tłumaczy jak bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy. W tym odcinku gościnnie wystąpił również pan Stopek, czyli Pan Andrzej, który każdego dnia i bez względu na porę roku, czy pogodę dba o bezpieczeństwo uczniów jednej ze starogardzkich szkół, pomagając dzieciom w bezpiecznym przechodzeniu na drugą stronę ulicy.
Pierwszy odcinek z serii „Czy wiesz?” mimo, że jest dostępny w internecie od 30 września doczekał się już wielu pozytywnych ocen i ponad 2300 wyświetleń.
To właśnie za pośrednictwem internetu, w czasie obowiązywania obostrzeń związanych z pandemią, policjanci chcą dotrzeć z tym filmem do jak największej grupy odbiorców. Film możemy znaleźć w serwisie internetowym YouTube na kanale Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.
Zachęcamy wychowawców klas oraz nauczycieli do korzystania w czasie zajęć z materiałów wideo, które zrealizowane zostały dla dzieci przez miejscowych funkcjonariuszy. Nie zapominajmy również o zasubskrybowaniu kanału oraz pozostawieniu łapki w górę, co z jednej strony będzie potwierdzeniem zapotrzebowania na tego typu materiały prewencyjne, a z drugiej stanowić będzie nagrodę dla mundurowych za trud włożony w przygotowanie i realizację wideo.

![Czy wiesz, jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych? [FILM] Czy wiesz, jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych? [FILM]](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/xl-czy-wiesz-jak-bezpiecznie-korzystac-z-przejsc-dla-pieszych-film-1662643073.jpg)



![[FOTO] Druga doba walki z ogniem w Rożentalu. Ogromny pożar w zakładzie utylizującej opony [FOTO] Druga doba walki z ogniem w Rożentalu. Ogromny pożar w zakładzie utylizującej opony](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-druga-doba-walki-z-pozarem-w-rozentalu-ogromny-pozar-w-fabryce-utylizujacej-opony-1775893019.jpg)























![[POSZUKIWANIA ZAKOŃCZONE] Zaginęła 21-letnia mieszkanka gminy Zblewo [POSZUKIWANIA ZAKOŃCZONE] Zaginęła 21-letnia mieszkanka gminy Zblewo](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-poszukiwania-zakonczone-zaginela-21-letnia-mieszkanka-gminy-zblewo-1775721120.jpg)









Napisz komentarz
Komentarze