czwartek, 6 października 2022 06:44
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Starogard wolny od koronawirusa

Pomimo wielu doniesień, w Starogardzie Gdańskim nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Choć liczba osób zakażonych stale wzrasta, w województwie pomorskim wykryto jedynie 46 przypadków. W minioną niedzielę do grupy zakażonych dołączył Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Na szczęście w naszym regionie nie odnotowano żadnego śmiertelnego przypadku zakażenia wirusem Codiv-19.
Starogard wolny od koronawirusa
Mapa ognisk zakażeń na terenie całego kraju. Pola jasne, to miejsca w których zarażone jest najmniej osób (do 115 zakażeń), natomiast miejsca ciemniejsze, to regiony w których współczynnik zachorowań jest znacznie wyższy (od 116 w górę)

O tym, jak niebezpieczny jest wirus Covid-19 przekonało się już wiele państw na świecie. Ogólnie liczba zakażonych osób sięga blisko 800 tys. osób, a z powodu koronawirusa zmarło ponad 35 tys. pacjentów. Najgorsza sytuacja jest obecnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie wirusa potwierdzono i 130 tys. ludzi. Blisko 4 tys. osób jest hospitalizowanych, a lekarze oceniają ich stan zdrowia jako ciężki.

Sytuacja w Polsce i na świecie
Bardzo poważna sytuacja jest również w Hiszpanii. Z dostępnych szacunków wynika, że liczba zakażonych tylko z niedzieli na poniedziałek wzrosła o ponad 6,4 tys. zakażonych, co daje łączny wynik 85,2 tys. osób. Liczba ofiar śmiertelnych w tym kraju sięga blisko 6 tys.
Dramatyczna sytuacja jest także we Włoszech, gdzie liczba ofiar śmiertelnych  przekroczyła już 11 tys. osób – tak wynika z ostatnich dostępnych danych. W ostatnim czasie każdego dnia z powodu zakażenia koronawirusem umiera około 800 osób. Liczba osób zakażonych we Włoszech opiewa na około 100 tys. Podaje się, że lekarzom udało się wyleczyć jedynie około 13 tys. pacjentów.
455 z objawami koronawirusa zmarło w Niemczech, a liczbę chorych oszacowano na niespełna 58 tys. obywateli. Najwięcej zakażeń - 13989 - jest w Bawarii.

Jak sytuacja wygląda w Polsce?
Na szczęście, w porównaniu z innymi państwami, w naszym kraju sytuacja jest w miarę umiarkowana, choć Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że kulminacyjny moment dopiero nadejdzie.
Obecnie w Polsce mamy ponad 2,3 tys. odnotowanych zachorowań. Do tej pory zmarło 35 pacjentów.
W powiecie starogardzkim sytuacja jest stosunkowo dobra. Nie potwierdzono żadnego przypadku koronawirusa, natomiast domową kwarantanną objętych jest blisko 400 mieszkańców.
Z powodu podejrzeń zachorowania na Covid-19, hospitalizowane są 2 osoby.

Przypominamy wszystkim mieszkańcom: Jeśli nie musisz wychodzić, #ZostańWdomu!

 

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk
w gronie zakażonych koronawirusem

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk otrzymał wynik badania potwierdzający zarażenie koronawirusem.
- Objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu są stosunkowo łagodne, przypominające typowe przeziębienie. Oczywiście zgodnie z wytycznymi GIS nie bagatelizowałem ich i od zeszłego tygodnia ograniczyłem do minimum swoją aktywność publiczną i większość zadań realizowałem w trybie zdalnym – zapewnił Mieczysław Struk. - Po otrzymaniu wyników, zostałem objęty obowiązkową izolacją domową i będę pełnił obowiązki Marszałka Województwa Pomorskiego na zasadach obowiązujących w Urzędzie Marszałkowskim w formie tak zwanej pracy zdalnej, przy wykorzystaniu środków komunikacji telefonicznej i internetowej.
Raz jeszcze mocno apeluję do wszystkich Was o zostawanie w domach i ograniczenie kontaktów. Jak sami widzicie – wirus może zaskoczyć każdego z nas – podsumował marszałek.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
SYGNALISTA 29.11.2020 10:42
SZPITAL KOCBOROWO PEŁEN KORONY NA ODDZIAŁACH NIKT ICH NIE WYWOZI DO KOŚCIERZYNY - MAŁO TEGO LEKARZE PRZYJMUJĄ PACJENTÓW NA ZAKAŻONE ODDZIAŁY A W TYM ŚRODKU PERSONEL - O CO TU CHODZI ? O KASĘ ?? Z NFZETU

Kociewiak 02.04.2020 08:10
Kiedy kościół i Caritas pomogą Służbie Zdrowia, zrzucą się na maski, respiratory, kombinezony ochronne czy rękawiczki?. Już najwyższy czas coś dołożyć od siebie a nie tylko łupić czy wielkie apele do wiernych o pomoc. Dajcie wreszcie choć raz coś od siebie sami !!! Weis gdzie jesteś?

J 01.04.2020 22:46
Pomorski marszałek Struk cieszy się, że nie złamał prawa. Nieważne, że mógł zarazić dziesiątki ludzi

J 01.04.2020 22:46
https://wpolityce.pl/polityka/493729-oskarzal-pis-o-igranie-zyciem-az-wydalo-sie-ze-sam-zarazal

xxx 01.04.2020 21:52
Słyszałem że prezydent jest na kwarantannej bo był na sptkani u Struka

xcxc 01.04.2020 20:36
Nie można tak mówić, choć bardzo chcemy w to wierzyć. Przy 160( Dz. Bałtycki) próbkach badanych na dobę w całym pomorskim, nie powinniście podawać takich informacji, to nie fair.

Geolog 01.04.2020 19:11
Codiv czy covid bo się gubię ?!

U 01.04.2020 23:28
Srowid. kwa.

U 01.04.2020 16:41
Skoro jest wolny od wirusa to czemu Prezydent nie chce w nim wyborów zorganizować? Nie mogę się już doczekać kiedy będą mógł postawić krzyżyk na Dudzie.

YOGI 02.04.2020 12:41
NA CZOLE KRZYZYK SOBIE POSTAW

Olek 01.04.2020 15:25
Nie wprowadzajcie ludzi w błąd takimi tytułami, czy redakcja ma 100% pewności. Czy redakcja przebadała cały Starogard, również tych na kwarantannie? Za taki tytuł powinna być surowa kara, ponieważ usypia to czujność mieszkańców.

Jprd 01.04.2020 15:07
Zwrot "Choroby współistniejące " moim zdaniem też polega na tym aby nie siać jakiejś mega paniki, na pewno jest więcej zarażonych.Wracajac do testów to byłoby ich znacznie więcej gdyby nie poprzedni rząd który zamykał laboratoria. Nie zebym bronił PiSu ale według mnie dobrze rządzą.Ta przepaść między bogatymi a biednymi delikatnie zmalała.Nie skarżą się z byle powodu w Brukseli.Wracajac do tematu to niestety nieuniknione jest że niestety wiele istnień umrze , ale jesteśmy Polakami, jesteśmy narodem który potrafi skopać dupę niejednemu.Przezylismy wojnę, bitwę pod Grunwaldem , w 1920 roku wygonilismy Ruskich to i z wirusem sobiw poradzimy , wystarczy przestrzegać zasad. Polska Damy Radę!!!!

Ja też prdl 01.04.2020 15:53
Twoja ksywa idealnie pasuje do tego co chcę napisać. Ja teżjprd jak czytam te twoje wypociny. Robią mało testów bo ......ich nie mają gdyż jak wszyscy zamawiali to nasz rząd spał, przepaść to zmalała tyle tylko, że pomiędzy uczciwie pracującymi a zasiłkowcami (czy się stoi czy się leży to 500+ się należy). W Brukseli się nie odzywają bo każdy ma ich tam w d... nawet Węgry co widać po wynikach głosowań. Ale jedna zgoda z wirusem sobie poradzimy, tyle tylko że nie dzięki rządowi a dzięki temu, że w większości przypadków jesteśmy inteligentni i potrafimy się wspierać (maseczki, rękawiczki dla szpitali itd.)

uhmm.. 01.04.2020 19:13
Nowa ekipa rządzi drugą kadencję. Co jeszcze można zwalić na poprzednią ekipę? Całość tekstu świadczy, że należysz do tych opłaconych. Na logikę - co nieskarżenie w Brukseli ma wspólnego z epidemią?

waligrucha 03.04.2020 08:05
damy radę , jak wyprzemy koloratkowych okupantów watykańskich , tą bandę złodzieji , pedofili i pedałów...

adamek 01.04.2020 14:51
A skąd wy macie takie głupie i nie prawdziwe wiadomości?To co piszecie to takie same kłamstwo jak te dane z całego kraju. Władza wciska kit a głupi łykają.

obywatel 01.04.2020 13:55
Wolny bo może za mało testów jest robione w Starogardzie . Może należy najpierw podać ile osób zostało zbadanych na ilość mieszkańców. Druga sprawa , ludzie umierają a wpisują im inne powody zgonów !

Jprd 01.04.2020 13:51
A tego nie wiemy czy Starogard w jest wolny, wiele debili się ukrywa

Reklama
Starogardzki Dzień Seniora 2022 Starogardzki Dzień Seniora 2022 Starogardzkie Centrum Kultury 15 października 2022 o godzinie 17:00 zaprasza na “Starogardzki Dzień Seniora”. Wydarzenie odbędzie się w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby, w Starogardzie Gdańskim. W tym roku dla Starogardzkich Seniorów wystąpią “Skaldowie” oraz Stefano Terrazzino. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiaka.Stefano Terrazzino – włoski tancerz, aktor i wokalista. Od 2005 roku mieszka i pracuje w Polsce. Laureat wielu prestiżowych i międzynarodowych konkursów tanecznych. W polskim programie rozrywkowym „Taniec z Gwiazdami” kilkakrotnie stawał na podium, w tym dwukrotnie na miejscu pierwszym. Również dwie wygrane przyniósł mu program na antenie telewizji Polsat “Dancing with the Stars – Taniec z gwiazdami”. W polskiej edycji tego programu wziął udział aż dziewięć razy, a w niemieckiej trzy razy. Stefano pasjonuje się muzyką. Talentem wokalnym i aktorskim zachwycił jury i publiczność programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, zdobywając pierwsze miejsce w III edycji. Chcąc dzielić się radością płynącą z muzyki Stefano Terrazzino w Starogardzie Gdańskim zaprezentuje muzyczno-taneczny wieczór, który z całą pewnością stanie sięniezapomnianym wydarzeniem. Artysta wykona niezapomniane znane i lubiane włoskie przeboje m. in.: Volare, Azzuro, Mambo Italiano, Oblivion, Sara Perche Ti Amo i inne.Skaldowie – grupa pop-rockowa, działająca z przerwami od 1965 do dziś. Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów przełomu lat 60 i 70 XX wieku. Ich przeboje: “Kulig”, “Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, “Cała jesteś w skowronkach”, “Króliczek”, “Prześliczna wiolonczelistka”, czy “Medytacje wiejskiego listonosza” na stałe wpisały się w kanon najpopularniejszych utworów w historii polskiej piosenki XX wieku.Podczas koncertów będzie prowadzona kampania informacyjno – profilaktyczna dotycząca uzależnień wśród osób 60+ pd hasłem “Wolny nestor”.Bilety:1 zł – dla seniorów,10 zł – bilet normalny.Bilety do nabycia w recepcji SCK oraz na stronie www.sck.art.plDo biletu zostanie dołączony kupon konkursowy, który weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród od sponsorów. Przy zakupie biletu online, kupon konkursowy do odbioru w recepcji SCK za okazaniem potwierdzenia zakupu.Patronat:Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz StankowiakOrganizatorzy:Starogardzkie Centrum KulturyStarogard GdańskiWspółorganizator:OSIRSponsorzy:Stary LasKAZ DystrybucjaPolmetNasz StarogardRezydencja Live Bank SpółdzielczyMedpharmaData rozpoczęcia wydarzenia: 15.10.2022 17:00
Piotr Bałtroczyk Stand-up “Starość nie jest dla mięczaków” Piotr Bałtroczyk Stand-up “Starość nie jest dla mięczaków” Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: ”Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”.To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka.Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę (a jest na nadobność wrażliwy) przyznał kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.„Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ) i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo, że każdy z nich z coraz większym przekonaniem może potwierdzić, że starość nie jest dla mięczaków.”Z BE – jak uprzejmy był się wyrazić Janusz Grzywacz – „słowa sypią się jak gó….o z barana”.BZ zazwyczaj milcząc okupuje przytulny kącik w rogu, oddając się lekturze bądź nałogom, lub usiłując bezskutecznie oddać się nadobnej dziennikarce, by w końcu jednak wybrać nałóg, lekturę, czy gitarę.Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, a na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności.Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne. Stały jest też bałwochwalczy stosunek do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują. Od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawekw Telecasterach.Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania.Wszystko jest inspiracją …Tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei …Posłuchajcie proszę kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka … .Bilety za pośrednictwem biletyna.pl21.10.2022 o godzinie 18:00 w Kinie "Sokół"Data rozpoczęcia wydarzenia: 21.10.2022
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama
Reklama