Pożyczka na budowę domu

  • 01.02.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Pożyczka na budowę domu
Istnieje wiele dobrych powodów tego, aby zdecydować się wybudować nowy dom, ale zorganizowanie kredytu hipotecznego może być już bardziej skomplikowane. Przyjrzyjmy się zagadnieniom, o których musisz wiedzieć, abyś od samego początku podejmował dobre decyzje – wiedza o tym ile kosztuje budowa domu to dopiero początek

W większości przypadków proces ubiegania się o kredyt hipoteczny jest taki sam, niezależnie od tego, czy dom jest nowo wybudowany czy kupowany – ale kwota pożyczki może się już różnić. Jest jednak jeszcze kilka innych rzeczy, o których musisz wiedzieć, przygotowując się do aplikacji po kredyt hipoteczny na wybudowanie nowej nieruchomości.

 

Pożyczka na dom – najważniejsze informacje

To czy chcesz dom kupić czy wybudować nie powinno samo w sobie stwarzać problemów przy uzyskiwaniu kredytu hipotecznego, ponieważ większość kredytodawców zna ten scenariusz. Może jednak pojawić się problem dotyczący tego, jak długo ważna jest oferta kredytu hipotecznego, co ma bezpośrednio związek z tym ile kosztuje budowa domu. To zależy w dużym stopniu od pożyczkodawcy, ale większość jest ważna przez ściśle określony czas i rzadko można mówić tutaj o jakichś wyjątkach od reguły. Innymi słowy masz określony czas od złożenia wniosku o kredyt hipoteczny na:

 

  • wybudowanie domu

  • zakup domu.


Jeśli z czasem uznasz, że Twój nowy dom nie będzie gotowy w tym czasie, być może będziesz w stanie przekonać pożyczkodawcę, aby zechciał przedłużyć ofertę w tym okresie, ale w większości przypadków wniosek o pożyczkę hipoteczną będzie musiał zostać ponownie oceniony. przez ponowne uruchomienie aplikacji. Są też alternatywne rozwiązania, o których możesz poczytać więcej na https://www.banksecrets.eu/fi/ .

Uznając, że wiele nowych projektów budowlanych może podlegać opóźnieniom, niektórzy pożyczkodawcy mają specjalne hipoteki o dłuższym okresie ważności. Najlepiej jest skontaktować się z brokerem kredytów hipotecznych, który posiada największą wiedzę na ten temat – zatem jako doradcy ile kosztuje budowa domu mogą się nie przydać, ale jeśli chodzi o samą hipotekę – jak najbardziej.

Więcej: Pożyczka gotówkowa – jak mieć większe szanse na jej zatwierdzenie?

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: