Sprawdź jakość powietrza

  • 22.11.2020, 11:30
  • redakcja
Sprawdź jakość powietrza

Podziel się:

Oceń:

Przed siedzibą Urzędu Miasta Starogard Gdański pojawił się wyświetlacz LED informujący mieszkańców o jakości powietrza oraz możliwości wystąpienia alertów smogowych za pomocą mierników pomiarowych oraz ekranu informacyjnego

Mierniki przy użyciu czujników mierzą takie komponenty powietrza, jak PM10, PM2,5, NOx, ozon, benzen oraz dane meteorologiczne: nasłonecznienie, temperaturę, wilgotność, prędkość wiatru. Informacje pozyskiwane z czujników są przetwarzane i wizualizowane za pomocą kolorowych map informujących społeczeństwo o jakości powietrza oraz możliwości wystąpienia alertów smogowych.

 

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gg
gg Wczoraj, 07:53
i co mam zrobić , jeśli będzie fatalna jakość powietrza? wyprowadzić się?
gość
gość Wczoraj, 01:28
No i po co to ? Dymy czarne i duszące walą z kominów bo teraz w ramach "oszczędności" nadal wielu pali śmieci !!! A też jakośc węgla jest fatalna !
A mieszkańcy ogrzewający domy ekologicznie na co mogą liczyć od władz miasta ?
didi
didi 22.11.2020, 23:32
Spóźnili się parę lat. Teraz większość ma takie funkcje w każdym smartfonie. Ciekawe ile to kosztowało razem z zakupem, montażem, zgodą itp...
adamek
adamek 22.11.2020, 18:58
I znowu kasa z naszych podatków poszła w błoto. Bo i po co komu ten miernik? Aut za wiele niech kupią elektryki jak kupili dla tych co biją meneli. Biją bo menel to ich zdaniem inny sort.

Pozostałe