Środa, 24.07.2019
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Nowi dyrektorzy szkół i przedszkoli

  • 15.05.2019, 11:03 (aktualizacja 15.05.2019, 11:06)
  • redakcja
Nowi dyrektorzy szkół i przedszkoli
Podziel się:
Oceń:
10 maja Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak powołał na nową, pięcioletnią kadencję dyrektorów trzech miejskich przedszkoli i trzech szkół podstawowych. Swoje funkcje obejmą z dniem 1 września 2019 r.

Dyrektorów w dniach 7-8 maja wyłoniły komisje konkursowe. Ich wybór zatwierdził prezydent miasta i jego decyzją dyrektorem Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Starogardzie Gdańskim została Maria Ziemer, dotychczasowa dyrektor; Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 4 Alicja Prokopów, dotychczasowa dyrektor; Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 8 Zofia Czerwińska, dotychczasowa dyrektor; Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 Mariola Ałtyn, dotychczasowa dyrektor; Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 Robert Jurek, dotychczasowy wicedyrektor tej szkoły. Nowym dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi wybrana została Monika Sengerska, dotychczasowy pedagog szkolny tej placówki.

Konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi nie został rozstrzygnięty.

– Serdecznie gratuluję Państwu sukcesu. Przed Wami kolejne wyzwania. Wierzę, że znakomicie sobie z nimi poradzicie. Rola dyrektora placówki oświatowej jest bardzo wymagająca, ale na pewno przynosi także satysfakcję. I to właśnie jej życzę Państwu jak najwięcej – podczas powierzania stanowisk mówił prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak.

Nowo wybrani dyrektorzy swoje funkcje pełnić będą do 2024 r. – Dla mnie objęcie funkcji dyrektora to coś zupełnie nowego, ale już dzisiaj mogę zapewnić, że dam z siebie wszystko. Czeka mnie sporo wyzwań, ale myślę, że 10-letnie doświadczenie zawodowe w roli pedagoga bardzo pomoże mi im sprostać. W moich przełożonych zawsze ceniłam jasne delegowanie zadań i tym chciałabym się kierować będą dyrektorem szkoły – powiedziała Monika Sengerska.

– Dla mnie także stanowisko dyrektora jest czymś nowym. Mam jednak wiele nadziei na to, że przy pomocy współpracowników zrealizuję założone cele. Dotychczas pełniłem funkcję wicedyrektora. Zdobyte doświadczenie na pewno wykorzystam w dalszej pracy – zapewnił Robert Jurek.

_redakcja

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zanipokojona
Zanipokojona 18.05.2019, 16:52
A myślałam, że nauczyciela ,osobę inteligentną, niełatwo owinąć sobie wokół palca. A jednak.
:)
:) 18.05.2019, 22:57
Nauczyciel nie koniecznie musi być osobą inteligentną. W moim technikum nauczyciele uczyli się od uczniów ^^
Zaniepokojona
Zaniepokojona 18.05.2019, 16:35
Co niektórych będzie niepokoić i dręczyć sumienie do końca życia, jeśli się nie opamiętają. Myślę,że niektórzy są pod ogromnym wpływem nauczycieli z drugiego budynku. To oni od samego początku nie okazywali szacunku dyrektorowi, mieli zawsze jakiś problem. Wykorzystują teraz innych do swoich rozgrywek. Niestety, ale można było się tego spodziewać.
Widzę i nie wierzę!
Widzę i nie wierzę! 18.05.2019, 12:55
Guru wziął najpierw dolę od opozycji za rozpoczęcie strajku, potem wziął od rządu za zawieszenie, a nauczyciele zostali z ręką w nocniku. No i teraz się kłócą. Bądźcie ponad tym, nie dajcie się tak szczuć!
Str.
Str. 18.05.2019, 11:00
Podwyżki w szkole numer 1 dostali tylko łamistrajki, nauczyciele którzy strajkowali -nic ,dodatkowo są prześladowani. Takie podejście ma dyrektor tej szkoły,brak mu mądrości i doświadczenia w zarządzaniu ludźmi. Mobbing do niczego dobrego nie prowadzi
Str
Str 18.05.2019, 16:04
Sorry, Takie miałem wiadomości, jeśli jestem w błędzie to przepraszam.Pozdrawiam
Sędzia
Sędzia 18.05.2019, 19:06
Wszyscy zamieszczający nieprawdziwe informacje w internecie na temat danej osoby powinni być pociągnięci do odpowiedzialności karnej. W necie nie jesteście anonimowi, pamiętajcie!
@Str.
@Str. 18.05.2019, 18:07
Wypadałoby najpierw sprawdzić zanim się coś rozpowszechni w Internecie. Pozdrawiam również.
Starogardzianin
Starogardzianin 18.05.2019, 13:48
Prześladowani? Chyba żartujesz! To raczej dyrektor jest prześladowany - te ciągłe donosy, pisma, TVN, a teraz szkalowanie w Internecie. Opamiętajcie się!
Zbulwersowany
Zbulwersowany 18.05.2019, 12:44
Str., podwyżek nikt nie dostał, bo dyrektor nie ma takiej mocy, aby komukolwiek dać podwyżkę, a dodatki dostali nie tylko łamistrajki. Widać, że nie wiesz, o czym piszesz. Poza tym, osoby które teraz nie dostały dodatku, dostawały go od lat i jak raz nie dostały to są wielce poszkodowani. A co z tymi, którzy wcale nie mieli dodatków przez wiele lat, to wg Ciebie nie jest mobbing?
rodzic
rodzic 18.05.2019, 11:13
Jeśli tak postępuje jak piszesz Str. to prędzej czy później za to odpowie. Nic nie trwa wiecznie, a parasol ochronny też się kiedyś skończy.
zadowolony
zadowolony 16.05.2019, 15:45
Skoro nie podoba się dyrektor to zwolnić wszystkich niezadowolonych nauczycieli! W każdej innej pracy to pracownik podlega dyrektorowi, a w szkołach jest odwrotnie?
gangus
gangus 16.05.2019, 23:13
Na dyrektora to sobie trzeba zasłużyć a nie dostać go w prezencie.
Starogardzianin
Starogardzianin 16.05.2019, 10:03
To nie wina dyrektora, robi wszystko co może, nie latwo miec pod sobą tak skłócone grono pedagogiczne przez strajk. Wielki podziw dlz dyrektora.
nemo
nemo 16.05.2019, 11:39
Sam sobie to napisał ha ha ha ha. Nikt go tam nie lubi no może poza kilkoma osobami, które awansowały. Niech udostępni Głosowi Kociewia zarobki całej kadry razem z dodatkami u poszczególnych osób to się wiele wyjaśni.
Milo
Milo 17.05.2019, 09:11
Nemo, a ty chyba dodatku nie dostałeś/aś, ze tak bardzo Ci ta kwestia boli. To sa kompleksy he he. Jedni dostają dodatki kilka lat z rzędu i nikt nie ma pretensji, inni dostali teraz i wielkie halo.
nemo
nemo 17.05.2019, 11:00
Czyli jednak jest oś na rzeczy !
xyz
xyz 17.05.2019, 16:37
Na rzeczy jest to, że ktoś raz czegoś nie dostał i robi aferę, Jak inni nie dostawali latami, to było dobrze?!
JA
JA 16.05.2019, 15:01
Nikt to pewnie Ciebie nie lubi, skoro tak piszesz. Nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich.
nemo
nemo 16.05.2019, 23:16
Pewnie jesteś jedną z nagradzanych........ Spójrz w lustro. Możesz?
JA
JA 17.05.2019, 00:44
No cóż, nie trafiłeś. Jak widać, prawda zabolała. A o nagradzanych można by dużo napisać...
wernychora
wernychora 16.05.2019, 06:41
panie Jurek, pan uważaj bo nad tym stanowiskiem jakieś fatum wisi. wystarczy popatrzeć jak "skończyli" poprzednicy
Zbyszek
Zbyszek 16.05.2019, 10:14
Pan Robert uczył moje dzieci kilka lat temu. Super nauczyciel, świetny matematyk - podoła temu zadaniu.
wernychora
wernychora 17.05.2019, 13:44
nikt nie mówił, że to zły pedagog. zresztą poprzedni dyrektorzy też byli dobrymi nauczycielami. zdecydowanie chodziło o to do czego ich dyrektorowanie doprowadziło - jeden pijany na egzaminach, drugi z nie do końca wyjaśnionymi oskarżeniami o defraudacje ... strach tam zostawać dyrektorem bo bycie dyrektorem to nie to samo co bycie świetnym nawet najlepszym pedagogiem. mimo to powodzenia panie RJ.
Ładniutka
Ładniutka 15.05.2019, 13:07
No to gratki dla monisi, musiala zapracowac na zaufanie pana prezydenta. Wcale mu sie nie dziwie ze ją wybral....
Ja
Ja 15.05.2019, 12:50
A może p. Prezydent zainteresuje się tym co dzieje się w PSP 1 ? W roli głównej dyrektor - nieudacznik zakłócający załogę.
Str.
Str. 16.05.2019, 11:12
Do mnie tez docierają wieści że dyrektor jedynki wywyższa łamistrajków a strajkujących nauczycieli prześladuje. Podobno w pokoju nauczycielskim są dwa obozy do których doprowadził dyrektor szkoły. Uważam że dyr. powinien być zwolniony inaczej może tam dojść do tragedii. Nie nadaje się na to stanowisko bo zamiast godzić, dzieli to środowisko,no i jego poglądy ???
Milo
Milo 17.05.2019, 09:21
Do Str. Po wypowiedzi chyba sam jestes tym strajkujacym z jedynki. To prawda strajkujący nauczyciele szykanuja tych co nie strajkowali, ale to byla ich decyzja. I ci co strajkowali powinni to uszanować. I to nauczyciele zrobili sobie dwa obozy, no sory, raczej strajkujacy to zrobili. Wiedzieli jakie konsekwencje będą i teraz nagle pretensje do calego świata.
Olo
Olo 16.05.2019, 19:25
To nie dyrektor doprowadził do skłócenia nauczycieli, a ich GURU - Broniarz.
PS Uważam, że Ciebie też powinni zwolnić, a przynajmniej odciąć Ci dostęp do Internetu, żebyś więcej takich bzdur nie wypisywał.
Do Str.
Do Str. 16.05.2019, 14:59
A do mnie docierają wieści, że to grono było skłócone już w czasie strajku, kiedy to strajkujący szykanowali tych, którzy nie strajkowali. Przed strajkiem też nie było wesoło z powodu nacisków i wyzwisk. Jeżeli nie znasz sytuacji to się nie wypowiadaj.
Poirytowany
Poirytowany 16.05.2019, 10:10
To nie wina dyrektora, robi wszystko co może, nie latwo miec pod sobą tak skłócone grono pedagogiczne przez strajk. Wielki podziw dlz dyrektora.
Wirus
Wirus 16.05.2019, 02:07
Autor tego komentarza pewnie sam jest nieudacznikiem i nie może znieść sukcesu sąsiada.
Starogardzianin
Starogardzianin 15.05.2019, 23:03
A co się takiego dzieje? Zajmij się swoją robotą zamiast siać ferment.
rodzic
rodzic 15.05.2019, 18:09
Panie prezydencie niech pan go pogoni bo się chłopak rozzuchwala a niestety nie radzi sobie absolutnie na tej funkcji!!!!!!!!!!!
Realista
Realista 17.05.2019, 01:05
Panie Prezydencie, niech Pan pogoni tych wszystkich zadymiarzy! Na ich miejsce jest wiele młodych, chętnych do pracy, a nie tylko do brania!
Starogardzianin
Starogardzianin 16.05.2019, 10:05
Drogi rodzicu chyba malo wiesz, zeby pisac takie komentarze. Dyrektor bardzo dobrze sobie radzi.
Rodzic
Rodzic 16.05.2019, 14:55
Rzeczywiście świetnie sobie radzi😂 Pokazał to, kiedy zabronił nauczycielom dodać otuchy swoim wychowankom przed egzaminem. Słowa: k..., wypierd... slyszeli i dzieci i rodzice. Ale pewnie zamiecie się to pod dywan. Przecież to dyr dobrej zmiany...
Rodzice
Rodzice 16.05.2019, 15:04
Jak ci nauczyciele tak bardzo byli za swoimi uczniami to mogli nie strajkować. Udawać wspierających wychowawców, kiedy walczy się o to, aby nie dopuścić do egzaminów to hipokryzja.
rodzic
rodzic 16.05.2019, 11:45
To jest twoje zdanie i ok. Ja mam swoje.

Pozostałe