niedziela, 25 września 2022 09:51
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Region

FOTO: Za nami pierwszy dzień Skarszewskich Sobótek. Sprawdźcie, co będzie się działo jutro!
FOTO: Za nami pierwszy dzień Skarszewskich Sobótek. Sprawdźcie, co będzie się działo jutro!

Trwają Skarszewskie Sobótki. Na mieszkańców oraz przybyłych gości czekało dziś sporo atrakcji. Zawody strażackie, radosna parada, miasteczko militarne, lunapark czy jarmark to tylko niektóre z nich. Jednak to nie koniec świętowania! Sprawdźcie, co będzie się działo w Skarszewach już jutro!

17.06.2017 22:48    2
XIII edycja Koncertu Pieśni Kościelnej w Zblewie. Warto tam być!
XIII edycja Koncertu Pieśni Kościelnej w Zblewie. Warto tam być!

Już 25 czerwca odbędzie się XIII edycja Koncertu Pieśni Kościelnej w Zblewie. To wspaniałe wydarzenie muzyczne ma już długoletnią historię, a jego organizatorem – wraz z parafią – jest chór „Cecylia” ze Zblewa. W tym roku w koncercie wezmą udział chóry z Kartuz, Przodkowa, Starogardu Gdańskiego i Tczewa. Wystąpi także Angelika Podwojska z akompaniamentem Mateusza Pizuńskiego. Patronat honorowy nad koncertem objął wójt gminy Zblewo Artur Herold.

16.06.2017 10:11    5
FOTO: Za nami festyn rodzinny w Bytoni. Dla każdego coś miłego!
FOTO: Za nami festyn rodzinny w Bytoni. Dla każdego coś miłego!

Mieszkańcy Bytoni spędzili niedzielę 11 czerwca na wspólnej zabawie podczas Festynu Rodzinnego. Były atrakcje dla dzieci, konkursy, wspaniałe występy artystyczne, pyszne jedzenie i sportowe emocje.

16.06.2017 09:54    2
Reklama
ZDJĘCIA: Procesja Bożego Ciała w Zblewie
ZDJĘCIA: Procesja Bożego Ciała w Zblewie

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Zblewie rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła. Po niej wierni przeszli ulicami wsi w procesji.

15.06.2017 13:07    3
Po pijaku staranował ogrodzenie. Miał blisko 2 promile
Po pijaku staranował ogrodzenie. Miał blisko 2 promile

Wczoraj, w godzinach popołudniowych samochód osobowy wjechał w ogrodzenie posesji przy ul. Dworcowej w Zblewie. 57-letni mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

02.06.2017 12:59    5    1
Uczyli kierowców zasad pierwszej pomocy
Uczyli kierowców zasad pierwszej pomocy

Kierowco zwolnij i naucz się pomagać” - to hasło wspólnej akcji starogardzkich ratowników medycznych oraz policjantów z drogówki, która została przeprowadzona na drodze krajowej nr 22 w Szpęgawsku. Dzięki wspólnej inicjatywie zatrzymani do kontroli drogowej kierowcy mogli skorzystać z przyspieszonego kursu pierwszej pomocy.

01.06.2017 10:37
Reklama
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Twoim kiosku!
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Twoim kiosku!

Sprawdź, o czym mówi się w Twoim mieście!

03.01.2017 15:44    40    2
Stracili dach nad głową. Rodzina z małymi dziećmi pilnie potrzebuje mieszkania
Stracili dach nad głową. Rodzina z małymi dziećmi pilnie potrzebuje mieszkania

Zostało im zaledwie kilka dni na znalezienie nowego lokum. Jak mówią, czują się oszukani i pokrzywdzeni. Rodzina państwa Flisikowskich wynajmowała mieszkanie w Wielbrandowie (wieś w gminie Skórcz). Remontowali je własnymi siłami, dbali o nie, czuli się tam bezpiecznie. Niedawno na świat przyszło ich najmłodsze dziecko, obecnie półroczne. 6-letnia córka chodziła do zerówki w szkole w położonym nieopodal Pączewie. Mają również 14-letniego syna. Dziś mieszkają w hotelu, który będą musieli opuścić do 8 stycznia.

02.01.2017 00:14    8    3
Bezpieczne Święta Bożego Narodzenia
Bezpieczne Święta Bożego Narodzenia

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak będą wyglądały święta Bożego Narodzenia dla większości funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy będą, jak co roku, czuwać nad bezpieczeństwem osób ruszających w podróż. Oprócz tego, policjanci będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach. 23 grudnia ruszają ogólnowojewódzkie działania „Bezpieczny weekend”, które potrwają do 26 grudnia.

20.12.2016 14:51    1
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama