wtorek, 23 czerwca 2026 01:45
Reklama

Aktualności

Reklama
Prezydent zaśpiewał solo, a wójt to kupił za 300 zł
Prezydent zaśpiewał solo, a wójt to kupił za 300 zł
KOCIEWIE. KGW i Kobiety - Kwiaty Kociewia czyli jak wójt 300 złotych wydał - po konsultacji z małżonką, a prezydent zaśpiewał solo. A KGW Lubichowo wygrało ”Kobietę na bezludnej wyspie”. 20.03.2008 00:13    1
Włamywacz wpadł na gorącym uczynku
Włamywacz wpadł na gorącym uczynku
STAROGADR GD. Dzisiejszej nocy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego starogardzkiej komendy zatrzymali mężczyznę, który włamał się do kiosku Ruchu. Był nietrzeźwy. Miał przy sobie kilkanaście skradzionych paczek papierosów. 19.03.2008 14:52
Na targu o świętach
Na targu o świętach
STAROGARD GD. Przedświąteczna sobota, 15 marca miała być lepsza dla targowych kupców od piątku, ale nie była. Piątek był pogodny, a sobota smutna i pochmurna, więc potencjalni klienci woleli patrzeć w telewizory, niż na targową ofertę. Za to w handlową, Palmową Niedzielę, część kupców handlowała z zadowoleniem. 18.03.2008 09:54
Najpiękniejsza łaknie wody
Najpiękniejsza łaknie wody
KOCIEWIE. Wodociąg dla Leśnej Jani. W minionym roku wieś Leśna Jania w gminie Smętowo uznana została za najpiękniejszą wieś naszego powiatu. Niestety, ta najpiękniejsza wieś miała najprawdopodobniej najbrudniejszą wodę w całym powiecie. Jednak już wkrótce najpiękniejsza wieś będzie miała najczystszą wodę. 18.03.2008 00:44    2
Dewastowali wiatę i śmietnik
Dewastowali wiatę i śmietnik
KOCIEWIE. Policja zatrzymała nietrzeźwych mężczyzn. Są podejrzani o zniszczenie wiaty przystanku przy Alei Niepodległości w Starogardzie Gd. 18.03.2008 00:40    3
Blisko spraw zwykłych ludzi. Taksówka jak ...autobus?
Blisko spraw zwykłych ludzi. Taksówka jak ...autobus?
LUBICHOWO. Czwartek, godzina 10.30. W zatoczkę autobusową w Lubichowie wjeżdża taksówka Marcina Wetty. Jedyna w tej miejscowość. Jedna kobieta wsiada bez zachęty. Kolejne dwie na wyraźne zaproszenie kierowcy volkswagena sharon. Pan Marcin pyta nas; ”Kto jeszcze do Starogardu?” Grzecznie dziękujemy. Osiem minut później na przystanek zajeżdża bus „Owsiaka” .Wsiadają trzy osoby. O komentarz poprosiliśmy zastępcę wójta Witolda Sykuterę. 17.03.2008 16:00    5
Wstyd na cały powiat. Lasy pełne śmieci
Wstyd na cały powiat. Lasy pełne śmieci
BOBOWO. Lasy wokół Bobowa są piękne. Lekko pofałdowany teren sprzyja wycieczkom pieszym i rowerowym. Niestety, obraz na jaki się natknęliśmy podczas jednej z takich wędrówek powinien przyprawić władze samorządowe gminy o palący rumieniec wstydu. Kiedy z drogi na Smoląg skręciliśmy do lasu w stronę Jabłówka oczom naszym pokazały się tony śmieci wysypane w przydrożnym parowie. Kable, eternitowe dachówki, gruz, telewizory i inny sprzęt AGD, siatki, plastykowe skrzynki i inne śmieci. 17.03.2008 15:58
Śladem Polskich Orłów
Śladem Polskich Orłów
KOCIEWIE. Australijskie klimaty w Starogardzie Gd. W sobotę, 15 marca, w Muzeum Ziemi Kociewskiej odbył się wernisaż wystawy „Orły w Krainie Kangurów. Polacy w Australii od 1918 r.” Z tej okazji Starogard odwiedzili ambasador Australii w Polsce Jan Forsyth i kurator wystawy Mark C. Krawczynski. 17.03.2008 00:00    1
Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta
Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta
KOCIEWIE. STAROGARD GD. Już trzynasty raz zorganizowała parafia św. Mateusza w Starogardzie Gd. Drogę Krzyżową, która została poprowadzona ulicami Starego Miasta. Tradycyjnie włączyła się sąsiednia parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej z jej proboszczem, ks. Witoldem Kreftem. 15.03.2008 10:53    4
Zatrzymany kierowca bez prawa jazdy i z narkotykami
Zatrzymany kierowca bez prawa jazdy i z narkotykami
KOCIEWIE. Starogardzcy policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej zatrzymali wczoraj 22-letniego starogardzianina, w samochodzie którego ujawnili narkotyki. 14.03.2008 15:38
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Jak zawsze... Treść komentarza: ... "śmietanki towarzyskiej" Starogardu to nie interesuje. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:01 Źródło komentarza: Historyczny krok dla Pomorza: Parlament mówi „TAK” dla metropolii. Teraz czas na decyzję Prezydenta Autor komentarza: Y€b@ć upa i bandere Treść komentarza: Wszyscy ukradlińcy do siebie Data dodania komentarza: 14.06.2026, 12:43 Źródło komentarza: FELIETON: Koniec ukraińskiego snu Autor komentarza: Koko Treść komentarza: Policja LPR i technik ale Karetki to co już nie warto wymienić??? Gdyby nie ratownicy z ZRM w Skarszewch ta dziewczyna by nie żyła , szybka reakcja , podjęte decyzje o przysłaniu LPR to ich zasługa więc te informacje to są beznadziejne Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:17 Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton Autor komentarza: tutam Treść komentarza: Mogę spytać po co macie kącik "Napisz do nas", skoro to nie działa? Tak się boicie spamu, że zablokowaliście? Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:07 Źródło komentarza: [AKTUALIZACJA] Trwa policyjna obława. 75-latek leżał w kałuży krwi. Mundurowi poszukują Mateusza G. Autor komentarza: kto ma wiedzieć ten wie Treść komentarza: Każdy mężczyzna ma na sobie kask, tylko nie każdy regularnie ściąga z niego pokrowiec Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton Autor komentarza: em Treść komentarza: nie miałam nic przeciwko tej fladze, dopóki nie przeczytałam "Wniosek o usunięcie flagi ma związek z niedawną decyzją prezydenta Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, który nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych „Północ” Sił Operacji Specjalnych Ukrainy honorowe imię „Bohaterów UPA”. (...) Ukraińska Powstańcza Armia odpowiadała za antypolskie działania na Wołyniu" - i serio ukraińskie flagi jeszcze u nas wiszą po tym ???? Data dodania komentarza: 10.06.2026, 08:16 Źródło komentarza: Czy ukraińska flaga zniknie sprzed Starostwa? Domagają się tego mieszkańcy oraz radny
Reklama