Program tegorocznej edycji był niezwykle bogaty. Koncerty odbywały się zarówno w mrągowskim amfiteatrze, jak i na Placu Unii Europejskiej oraz Skwerze Jana Pawła II, gdzie nie brakowało pokazów tanecznych, warsztatów, animacji oraz rodzinnych atrakcji.
Na scenach wystąpili zarówno uznani artyści polskiej sceny country, jak i zagraniczne gwiazdy. Publiczność mogła usłyszeć m.in. Cezarego Makiewicza, Mariusza Kalagę, Briana Allana & Midnight Drive, Alicję Boncol, Klaudię Magicę, Tomasza Szweda, Country Cats, East Side Sisters, Yellow Horse oraz amerykańską wokalistkę Sarah Jory. Szczególnym wydarzeniem był koncert poświęcony twórczości Emmylou Harris, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również wydarzenia towarzyszące – widowiskowa Parada Country ulicami miasta, miasteczko Mrongoville, pokazy tańca liniowego oraz liczne koncerty plenerowe, które przez cały weekend gromadziły liczną publiczność.
Tegoroczny Piknik Country potwierdził, że Mrągowo niezmiennie pozostaje polską stolicą muzyki country. Przez cały weekend w mieście panowała wyjątkowa atmosfera – uczestnicy bawili się do późnych godzin wieczornych, wspólnie śpiewali największe przeboje i licznie uczestniczyli w koncertach oraz wydarzeniach towarzyszących.
Jubileuszowa, 45. edycja imprezy pokazała, że tradycja Pikniku Country wciąż ma się znakomicie, a wydarzenie niezmiennie przyciąga kolejne pokolenia miłośników muzyki, tańca i westernowego klimatu.
Napisz komentarz
Komentarze