W działaniach uczestniczyli policjanci oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy patrolowali tereny kolejowe, dworce, perony oraz miejsca szczególnie narażone na występowanie zagrożeń. Mundurowi zwracali uwagę na bezpieczeństwo podróżnych oraz reagowali na wszelkie niepokojące sytuacje. Przedsięwzięcie realizowane było w ramach międzynarodowej akcji „Aktywna Tarcza – Active Shield”, prowadzonej jednocześnie w wielu krajach Europy. Jej głównym celem jest przeciwdziałanie zagrożeniom na terenach kolejowych oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa pasażerów i pracowników kolei. Podczas działań funkcjonariusze kontrolowali wybrane obszary infrastruktury kolejowej, sprawdzali miejsca gromadzenia się osób oraz prowadzili działania prewencyjne mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa podróżnych.
Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo na terenach kolejowych zależy od odpowiedzialnego zachowania wszystkich użytkowników. W przypadku zauważenia podejrzanych osób, pozostawionych bez opieki przedmiotów lub innych sytuacji mogących stanowić zagrożenie należy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby.

Napisz komentarz
Komentarze