Wielkie święto miasta rozpoczął imponujący Starogardzki Korowód, który wyruszył z Parku Nowe Oblicze i ulicami miasta dotarł na Stadion Miejski im. Kazimierza Deyny. Wspaniałe stroje, dopracowane prezentacje oraz spontaniczna radość stworzyły niezapomnianą atmosferę. W kategorii EDUKACJA zwyciężyło Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 2, a wyróżnienia otrzymały Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 8 i Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2. W kategorii OPEN zwyciężył Starogardzki Klub Sportowy, a wyróżnione zostały UKS Ósemka i Starogardzkie Centrum Kultury.
Po wejściu Starogardzkiego Korowodu na Stadion Miejski nastąpiło oficjalne otwarcie Dni Starogardu Gdańskiego 2026. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi dokonał go gospodarz Prezydent Miasta Janusz Stankowiak.
Tuż po oficjalnym rozpoczęciu Dni Starogardu Gdańskiego odbyła się tradycyjna Intronizacja Króla Kurkowego. Prezydent Stargardu Gdańskiego Janusz Stankowiak symboliczne przekazał klucz do bram miasta na jego ręce. Po raz trzeci Królem Starogardzkiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego został Jarosław Czyżewski, który przyjął przydomek „Zdobywca”. Insygnia władzy przekazał mu ustępujący Król Mariusz Szwarc.
Wieczorem na starogardzkiej scenie wystąpili: Emaiks, Gruby Mielzky, Fisz Emade oraz Paktofonika Orchestra.
W sobotę przenieśliśmy się na Rynek Staromiejski, gdzie na mieszkańców i naszych gości czekały warsztaty, stoiska, animacje dla dzieci przygotowane m.in. przez Wydział Informacji Społecznej Urzędu Miasta Starogard Gdański, Starogardzkie Centrum Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks. Bernarda Sychty oraz Muzeum Ziemi Kociewskiej.
Udało nam się też ustanowić nowy rekord Polski na najdłuższą linię z naleśników. Wynosi on teraz 181,40 m.
Na scenie brawurowy występ dał zespół Bayer Full.
Przed koncertami gwiazd na Stadionie Miejskim wystąpił także dobrze znany nam wszystkim reprezentant Polski na Eurowizji Junior Dominik Arim. Publiczność porwał także energetyczny zespół eLOVE. Po jego koncercie na scenie pojawił się Piotr Rogucki & Normalni Ludzie, a na zakończenie rewelacyjne show dali bracia Kacperczyk z zespołem.
W tym roku poza lunaparkiem, dodatkową atrakcją było zorganizowane na dachu Centrum Deyny silent disco. Dzięki słuchawkom można było potańczyć do wybranych przez siebie rytmów.

Napisz komentarz
Komentarze