W czwartek 17 lipca br. o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Miejscowych funkcjonariuszy swoją obecnością zaszczycili między innymi insp. Anna Kos — Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, współpracujących służb oraz instytucji, a także ksiądz prałat Ryszard Wiśniewski — kapelan starogardzkiej Policji. Uroczystość była doskonałą okazją do mianowania, odznaczenia i wyróżnienia funkcjonariuszy, dzięki którym mieszkańcy powiatu starogardzkiego mogą czuć się bezpiecznie.
W okolicznościowym przemówieniu mł. insp. Adam Bork – Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim przypomniał rys historyczny Polskiej Policji, podkreślił, że w tym roku obchodzimy 100-lecie obecności kobiet w policyjnych szeregach oraz 106 rocznicę uchwalenia Ustawy o Policji. Zwracając się do policjantów i pracowników cywilnych, komendant dziękował za kolejny rok odpowiedzialnej służby i pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu starogardzkiego oraz złożył życzenia wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. W swoim wystąpieniu komendant powiatowy podziękował także przedstawicielom władz samorządowych za ich wsparcie i współpracę w realizacji zadań na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Jak co roku, powiatowe obchody Święta Policji to uroczysty dzień, w którym wręczane są awanse na wyższe stopnie służbowe, a także nagrody dla najlepszych policjantów. W tym roku mianowania na wyższe stopnie służbowe otrzymało 59 mundurowych. Awansowani policjanci reprezentowali wiele rodzajów policyjnych służb – od policjantów służby patrolowej, dzielnicowych, funkcjonariuszy ruchu drogowego, po policjantów służby dochodzeniowo-śledczej i kryminalnej. Każdy z tych funkcjonariuszy stanowi ogniwo łańcucha służącego zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. W trakcie uroczystości Janusz Stankowiak – Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego oraz Piotr Szulc – Wiceprzewodniczący Rady Miasta wręczyli nagrody dla dwóch policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim – zwycięzców konkursu na najlepszego dzielnicowego oraz policjanta prewencji za 2024 rok. Nagrody otrzymali asp. szt. Maciej Olejniczak – Dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych oraz sierż. Leszek Pałys – policjant referatu patrolowo interwencyjnego.
Wszystkim awansowanym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i pomyślności w życiu osobistym.
![[FOTO] Powiatowe obchody Święta Policji w Starogardzie Gdańskim [FOTO] Powiatowe obchody Święta Policji w Starogardzie Gdańskim](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/xl-foto-powiatowe-obchody-swieta-policji-w-starogardzie-gdanskim-1752829650.jpg)
























![[AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany [AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-pilne-alarm-bombowy-na-dworcu-gdansk-glowny-ruch-pociagow-wstrzymany-1763998014.jpg)



![[FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej [FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-pilne-pozar-budynku-wielorodzinnego-przy-ulicy-jagielly-na-miejscu-liczne-sily-i-srodku-str-1763573162.jpg)
![[AKTUALIZACJA] Lena wyszła z domu i nie wróciła. Jeśli posiadasz informacje skontaktuj się z policją! [AKTUALIZACJA] Lena wyszła z domu i nie wróciła. Jeśli posiadasz informacje skontaktuj się z policją!](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-aktualizacja-lena-wyszla-z-domu-i-nie-wrocila-jesli-posiadasz-informacje-skontaktuj-sie-z-policja-1762463366.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze