piątek, 5 grudnia 2025 10:36
Reklama

UWAGA: Pomorski Alarm Pogodowy ostrzega przed silnymi burzami

Jak informuje Pomorski Alarm Pogodowy, przez większość piątku wciąż będziemy znajdowali się w zasięgu powietrza zwrotnikowego. W ciągu dnia termometry wskażą do 21–25°C. Jednakże w godzinach wieczornych i nocnych przez nasz region przejdzie pofalowany front atmosferyczny, za którym napłynie chłodne powietrze polarnomorskie.
  • Źródło: Pomorski Alarm Pogodowy
UWAGA: Pomorski Alarm Pogodowy ostrzega przed silnymi burzami
grafika: Pomorski Alarm Pogodowy

- Chwiejne, wilgotne powietrze zwrotnikowe znajdujące się przed frontem zapewni dogodne warunki do powstawania chmur burzowych. Natomiast obecność frontu i związanego z nim ośrodka niżowego wraz z podwyższonymi wartościami parametrów kinematycznych będą wzmacniały potencjał do rozwoju burz, w tym lokalnie silnych - tłumaczy Tomasz Szcząchor z Pomorskiego Alarmu Pogodowego.  - Burz w województwie pomorskim spodziewamy się w godzinach wieczornych i nocnych. Mogą im towarzyszyć ulewne opady deszczu, porywy wiatru do 50-60 km/h oraz opady małego gradu. Przy czym na obszarze "lokalnie silne" zjawiska te mogą być intensywniejsze — nie można wykluczyć porywów wiatru punktowo osiągających około 70 km/h oraz gradu do 2 cm średnicy. Burze będą przemieszczały się z południa na północ lub z południowego wschodu na północny zachód - dodaje Tomasz Szcząchor. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mlisewski590@gmailTreść komentarza: Dzie można odebrać jedzenie Bo ja nie mam nic do jedzenia Proszę odpisaćData dodania komentarza: 1.12.2025, 10:19Źródło komentarza: Nowe lodówki społeczne w Starogardzie! Gdzie się znajdują i co można do nich wkładać?Autor komentarza: CiekawskiTreść komentarza: Czy w autobusie szkolnym są pasy bezpieczeństwa?Data dodania komentarza: 27.11.2025, 12:57Źródło komentarza: Groźne zdarzenie drogowe. Autobus szkolny w rowie. Dzieci bez pomocy medycznej na miejscu stłuczki?!Autor komentarza: Alinkaaa3Treść komentarza: wszesniej czy pozniej wszystko wraca, czasami w najbardziej nieoczekiwanym momencie. takie historie sklaniaja do refleksij i sprawdzania swoich praw na czas, naprzyklad za pomoca materialow na stronie https://consultant.net.pl/, a nie wtedy, gdy jest juz za poznoData dodania komentarza: 26.11.2025, 15:46Źródło komentarza: Lekceważył prawo i sądowe zakazy. Konsekwencje przyszły nocąAutor komentarza: Alinkaaa3Treść komentarza: Czytając ten artykuł, po raz kolejny przekonałem się, że nie można ignorować prawa bez ponoszenia konsekwencji. Wcześniej czy później wszystko wraca, czasami w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Takie historie skłaniają do refleksji i sprawdzania swoich praw na czas, na przykład za pomocą materiałów na stronie Consultant.net.pl, a nie wtedy, gdy jest już za późno.Data dodania komentarza: 26.11.2025, 15:40Źródło komentarza: Lekceważył prawo i sądowe zakazy. Konsekwencje przyszły nocąAutor komentarza: SutenerTreść komentarza: Nie przesadzacie z tą pisowską narracją ? kolejny ściekData dodania komentarza: 24.11.2025, 13:26Źródło komentarza: FELIETON: Czołem, Panie Prezydencie!Autor komentarza: Klemens W.Treść komentarza: Patrząc po ilosci rozbudowań jednorodzinnych Derdowskiego powinna byc połączona zarówno z Gdańska jak i z Skarszewską rondami. I przez całą jej długość podzielona wysepkami z przejściami dla pieszych.Data dodania komentarza: 23.11.2025, 00:21Źródło komentarza: Potrącenie pieszego na ulicy Derdowskiego. Poszkodowany trafił do szpitala
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama