piątek, 5 grudnia 2025 14:00
Reklama

„Najważniejsze to chcieć działać...” Wybory w Lokalnej Grupie Działania Chata Kociewia

W Rezydencji Live w Okolu, odbyło się XLIII Walne zebranie członków Lokalnej Grupy Działania Chata Kociewia, podczas którego wybrano nową Radę LGD i uzupełniono skład Zarządu.
„Najważniejsze to chcieć działać...” Wybory w Lokalnej Grupie Działania Chata Kociewia

Nowym członkiem Zarządu LGD Chata Kociewia, został Oskar Pryczyniec, który otrzymał 29 głosów (na 52 oddanych). Zastąpił na tym stanowisku Piotra Jędrzejewskiego (którzy złożył rezygnację).
 

Nowa twarz w Zarządzie
Oskar Pryczyniec to aktywny przedsiębiorca (prowadzi Agroturystykę Żuraw), od dwóch lat sołtys Sołectwa Smoląg (gm. Bobowo) i od 19 kwietnia członek Zarządu LGD Chata Kociewia.
- Każda osoba chcąca odpocząć z dala od przemysłowej cywilizacji znajdzie ukojenie na terenie naszego Gospodarstwa Agroturystycznego Żuraw – chwali pan Oskar. - Stworzyliśmy w Smolągu miejsce dla aktywnego wypoczynku, gdzie zarażamy naszych gości pasją do koni i zwierząt, cały czas rozwijamy też Mini Zoo.
Jako sołtys stawia na współpracę sąsiedzką.
- Dzięki takiej współpracy udaje się sporo prac wykonać w partnerstwie z gminą, która nas wspiera, sprzętem, materiałem. I to jest dobry pomysł, bo wszystko wychodzi łatwiej. Ostatnio wykonaliśmy kolejny kawałek drogi we współpracy sąsiedzkiej, sołeckiej z Gminą.
Do wstąpienia do LGD zachęcił Oskara Adam Protasiuk.
- Adam zapytał czy nie wstąpię do LGD. Potem zadzwonił pan wójt Sylwester Patrzykąt. Zgodziłem się i zostałem wybrany. Zawsze wierzyłem w szczęście. Podobnie było z wyborami na sołtysa. Wierzę w te scenariusze, które pisze życie. Przez 18 lat prowadzenia biznesu, z różnych stron, nawiązałem kontakty nie tylko w Polsce. Moją zaletą jest świeżość, i duża siła do działania. Wiele rzeczy zrobiłem dla Gdańska. Teraz chcę „mocno cisnąć” i rozwijać się też tu - na Kociewiu. Najważniejsze to chcieć działać, wtedy wszystko można „przepchnąć” dalej - podkreśla

Skład Rady na kadencję 2024-2028 (reprezentanci gmin): 

1. Bobowo - Joanna Filc Borowska (KGW Jabłówko)

2. Czarna Woda - Sylwia Neubauer-Borzyszkowska;

3. Kaliska - Beata Sikora (Gmina Kaliska);

4. Lubichowo - Adriana Kołodziejczyk;

5. Liniewo - Elżbieta Licznerska (Stow. Rozwoju i Promocji Wsi Wysin);

6. Osieczna - Weronika Kiermacz;

7. Osiek - Ewelina Mróz-Otta;

8. Skarszewy - Jagoda Piepiórka (Stow. Przyjaciół Obozina i Kociewia);

9. Skórcz - Sylwia Rynkiewicz (Gmina Miejska Skórcz);

10. Skórcz (gmina) - Justyna Hałas (Gmina Skórcz);

11. Smętowo Graniczne - Stefania Bobkowska;

12. Starogard Gd. - Iwona Niedzielska;

13. Stara Kiszewa - Alicja Wacholc (Stow. na Rzecz Rozwoju Z. Kiszewskiej)

14. Zblewo - Mateusz Stypa (Towa. Społeczno-Kulturalne im. M. Hillar)

15. Powiat starogardzki - Anna Kurcaba-Malkus.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mlisewski590@gmailTreść komentarza: Dzie można odebrać jedzenie Bo ja nie mam nic do jedzenia Proszę odpisaćData dodania komentarza: 1.12.2025, 10:19Źródło komentarza: Nowe lodówki społeczne w Starogardzie! Gdzie się znajdują i co można do nich wkładać?Autor komentarza: CiekawskiTreść komentarza: Czy w autobusie szkolnym są pasy bezpieczeństwa?Data dodania komentarza: 27.11.2025, 12:57Źródło komentarza: Groźne zdarzenie drogowe. Autobus szkolny w rowie. Dzieci bez pomocy medycznej na miejscu stłuczki?!Autor komentarza: Alinkaaa3Treść komentarza: wszesniej czy pozniej wszystko wraca, czasami w najbardziej nieoczekiwanym momencie. takie historie sklaniaja do refleksij i sprawdzania swoich praw na czas, naprzyklad za pomoca materialow na stronie https://consultant.net.pl/, a nie wtedy, gdy jest juz za poznoData dodania komentarza: 26.11.2025, 15:46Źródło komentarza: Lekceważył prawo i sądowe zakazy. Konsekwencje przyszły nocąAutor komentarza: Alinkaaa3Treść komentarza: Czytając ten artykuł, po raz kolejny przekonałem się, że nie można ignorować prawa bez ponoszenia konsekwencji. Wcześniej czy później wszystko wraca, czasami w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Takie historie skłaniają do refleksji i sprawdzania swoich praw na czas, na przykład za pomocą materiałów na stronie Consultant.net.pl, a nie wtedy, gdy jest już za późno.Data dodania komentarza: 26.11.2025, 15:40Źródło komentarza: Lekceważył prawo i sądowe zakazy. Konsekwencje przyszły nocąAutor komentarza: SutenerTreść komentarza: Nie przesadzacie z tą pisowską narracją ? kolejny ściekData dodania komentarza: 24.11.2025, 13:26Źródło komentarza: FELIETON: Czołem, Panie Prezydencie!Autor komentarza: Klemens W.Treść komentarza: Patrząc po ilosci rozbudowań jednorodzinnych Derdowskiego powinna byc połączona zarówno z Gdańska jak i z Skarszewską rondami. I przez całą jej długość podzielona wysepkami z przejściami dla pieszych.Data dodania komentarza: 23.11.2025, 00:21Źródło komentarza: Potrącenie pieszego na ulicy Derdowskiego. Poszkodowany trafił do szpitala
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama