piątek, 13 marca 2026 21:32
Reklama

Tragiczny wypadek w gminie Smętowo Gr. Auto uderzyło w drzewo i spłonęło. Zginął kierowca

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, jaki wydarzył się dzisiejszej nocy w pobliżu miejscowości Leśna Jania, gdzie auto marki Cupra uderzyło w drzewo i spłonęło. Osoba, która kierowała tym pojazdem, poniosła śmierć na miejscu. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
  • Źródło: KPP Starogard Gd.
Tragiczny wypadek w gminie Smętowo Gr. Auto uderzyło w drzewo i spłonęło. Zginął kierowca

Dzisiejszej nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał automatyczną informację z pojazdu marki Cupra Formetor, z której wynikało, że auto prawdopodobnie uczestniczyło w zdarzeniu drogowym. Do wypadku miało dojść w pobliżu Leśnej Jani na drodze prowadzącej do miejscowości Jaszczerek. Dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy z pobliskiego posterunku. Interweniujący w tej sprawie mundurowi zauważyli na poboczu drogi, rozbite na drzewie i płonące auto na gdańskich numerach rejestracyjnych. Niestety obrażenia osoby, która kierowała pojazdem, okazały się śmiertelne.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali pod nadzorem prokuratora czynności procesowe. Śledczy sporządzili oględziny rozbitego pojazdu, a policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył materiał dowodowy, który może okazać się pomocny w wyjaśnieniu dokładnego przebiegu tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Ciało osoby kierującej pojazdem przekazane zostało na dalsze badania sekcyjne, natomiast rozbite i spalone auto odholowane zostało na parking strzeżony. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności zdarzenia oraz pracują nad ustaleniem tożsamości ofiary tego wypadku.

Śmiertelne wypadki drogowe są traumatycznym doświadczeniem zarówno dla rodzin ofiar, świadków, jak i służb pracujących na miejscu tych tragicznych zdarzeń. Aby zapobiegać tego rodzaju tragediom, ważne jest, aby kierowcy przestrzegali kilku podstawowych zasad i wykazywali się odpowiedzialnym zachowaniem na drodze. Policjanci przedstawiają kilka profilaktycznych zasad, które mogą pomóc w zapobieganiu wypadkom drogowym oraz ograniczeniu ich tragicznych skutków:

  • Po pierwsze, zawsze należy przestrzegać ograniczeń prędkości i dostosować swoją jazdę do warunków drogowych — prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.
  • Po drugie, zawsze należy przestrzegać zasad dotyczących udzielania pierwszeństwa, szczególnie na przejściach i przejazdach dla rowerzystów. Należy zachować szczególną ostrożność w pobliżu takich miejsc, mając na uwadze bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.
  • Należy również pamiętać o tym, aby nigdy nie kierować pojazdem po spożyciu alkoholu lub narkotyków — prowadzenie auta pod wpływem alkoholu lub środków odurzających jest jednym z największych zagrożeń na drogach.
  • Kolejnym czynnikiem, który ma znaczący wpływ na nasze bezpieczeństwo, jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Pamiętajmy, aby były one prawidłowo zapięte i zabezpieczone przed przesuwaniem się.
  • Unikajmy korzystania z telefonu podczas jazdy. Trzymanie słuchawki przy uchu i rozmowy w czasie jazdy, to nie tylko zagrożenie dla innych użytkowników dróg, ale również dla samego kierowcy.
  • Wsiadając za kierownicę, bądźmy wypoczęci i przygotowani do drogi. Dbajmy o prawidłowy stan techniczny swoich pojazdów.

Pamiętajmy, że każdy kierowca ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Przestrzeganie podstawowych zasad i przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym, a także wykazywanie się odpowiedzialnością za swoje działania może pomóc w uniknięciu wielu tragedii na drodze.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

góra 25.03.2024 14:09
pis - stop i nigdy więcej

Reklama
Reklama
„Baczyński” w Starogardzie. Poetycki spektakl o miłości, wojnie i sile słowa „Baczyński” w Starogardzie. Poetycki spektakl o miłości, wojnie i sile słowa Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe, poetyckie widowisko teatralne „Baczyński” – spektakl poświęcony Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu: poecie, żołnierzowi i artyście, którego twórczość do dziś porusza kolejne pokolenia.Spektakl będzie można zobaczyć 20 marca 2026 roku w sali widowiskowej SCK w Starogardzie Gdańskim. Zaplanowano dwa pokazy: o godz. 11:00 oraz o 19:00.To intymna, pełna emocji opowieść, w której jeden głos i dźwięk fortepianu budują cały świat – świat młodości rozpiętej między wojną, miłością i twórczością. Scenariusz oparto na autentycznych wierszach Baczyńskiego, fragmentach książki Katarzyny Zyskowskiej „Szklane ptaki” oraz współczesnych monologach. Całości towarzyszy oryginalna muzyka grana na żywo.🎬 Twórcy spektaklu:Reżyseria: Piotr JankowskiScenariusz: Konrad SteinMuzyka: Viktoria KoshubaObsada: Viktoria Koshuba, Konrad Stein📅 Data: 20 marca 2026 r.⏰ Godziny: 11:00 i 19:00📍 Miejsce: Sala widowiskowa SCK, Starogard Gdański🎟 Bilety: 60 zł – dostępne w recepcji SCK oraz onlineWydarzeniu towarzyszyć będzie także wystawa poświęcona twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.To nie tylko spektakl o wojnie – to przede wszystkim opowieść o młodości, miłości i słowie, które bywa silniejsze niż broń.Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.03.2026 11:00 – Data zakończenia wydarzenia: 20.03.2026 19:00
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ALTreść komentarza: Dobrze, że wreszcie jest - choć mogła być trochę większa. A o salę zabiegał jeszcze śp.dyrektor A.Lubiński ponad 40 lat temu. Niech sala cieszy wszystkich uczniów !Data dodania komentarza: 11.03.2026, 10:21Źródło komentarza: Nowa sala gimnastyczna w „Czwórce” oficjalnie otwartaAutor komentarza: trutu tutuTreść komentarza: Następny, który widział ronda na obwodnicy Starogardu. Człowieku, zgłoś się do poradni, pomogą ci. Wady wzroku da się leczyć.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 19:33Źródło komentarza: [MAPA] Obwodnicą Starogardu pojedziemy w 2028 roku?!Autor komentarza: trutu tutuTreść komentarza: A w którym mi8ejscu, niebożę, zobaczyłaś rondo na obwodnicy? A wy, 27 stawiających kciuka doi góry, to gdzie takie ronda widzieliście? Andzia, czy ty zjadłaś za dużo, czy wypiłaś za mało? A gdzie ty widziałaś, że nie będzie ekranów dźwiękochłonnych? Jesteś bystrooka, skoro na takiej prezentacji dostrzegłaś brak ekranów. Mega świństwo dla mieszkających starogardzian jest stanie w korkach spowodowanych przez ruch tranzytowy w centrum miasta.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 19:29Źródło komentarza: [MAPA] Obwodnicą Starogardu pojedziemy w 2028 roku?!Autor komentarza: AndrewTreść komentarza: Mając jeszcze paliwo z starych dostaw podnoszą ceny,i dziwić się że ludzie tęsknią za komuną.Sami pchają ich w jej objęcia!!!!!!Data dodania komentarza: 5.03.2026, 22:08Źródło komentarza: [PORÓWNANIE] Szaleństwo na stacjach paliw! Ceny galopują w górę z godziny na godzinę!Autor komentarza: ObcyTreść komentarza: Ale wymyślił "dziadek mróz".Data dodania komentarza: 27.02.2026, 14:30Źródło komentarza: Zima w Smętowie Granicznym na sportowo – nowe tory do narciarstwa biegowego przy GOKSiRAutor komentarza: Wyborca obiektywnie.Treść komentarza: Przykra sprawa ,ale najważniejsze ,ze burmistrzowi się dobrze żyje. Czy wiecie ile ma pensji ? Wiecej niż niejeden minister,bo ok.20 tysiecy brutto. Miasteczko malutkie a pensja ogromna. Natomiast biedni emeryci płaczą i płacą wysokie rachunki. Taka to sprawiedliwość w naszym kraju.Data dodania komentarza: 27.02.2026, 14:16Źródło komentarza: Drastyczne podwyżki cen ciepła w Skórczu. Mieszkańcy: „Albo opłaty, albo jedzenie”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama