W czasie minionego weekendu dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie w sprawie włamania do magazynu sklepowego. Jak ustalili funkcjonariusze działający pod przykryciem nocy sprawcy, po pokonaniu zabezpieczeń ukradli 2 baseny ogrodowe o wartości blisko 2 tys. zł. Śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Sprawą zajęli się miejscowi kryminalni, którzy w wyniku przeprowadzonych czynności ustalili rysopisy oraz personalia sprawców tego przestępstwa.
Na efekty policyjnej pracy nie trzeba było długo czekać. Już w poniedziałek przed południem policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa oraz odzyskali skradzione w wyniku włamania baseny. Sprawcy w wieku 34 i 38 lat ukryli swoje łupy w jednym z pustostanów. Obaj podejrzani zostali doprowadzeni do komendy, gdzie śledczy przedstawili im zarzuty. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci przypominają, że przestępstwo to droga donikąd. Nie warto ryzykować wolności i reputacji dla chwilowej korzyści. Nieprzestrzeganie obowiązujących norm prawnych, nie tylko niesie ze sobą ryzyko odpowiedzialności karnej, w tym kary więzienia, ale również konsekwencji w sferze moralnej i społecznej. Życie na bakier z prawem może doprowadzić do utraty zaufania, izolacji społecznej, a także innych negatywnych skutków. Dlatego zdecydowana większość ludzi wybiera uczciwe i legalne sposoby osiągania swoich życiowych celów. Pozostali natomiast czekają, aż policjanci zapukają im do drzwi.
























![[AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany [AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-pilne-alarm-bombowy-na-dworcu-gdansk-glowny-ruch-pociagow-wstrzymany-1763998014.jpg)



![[FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej [FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-pilne-pozar-budynku-wielorodzinnego-przy-ulicy-jagielly-na-miejscu-liczne-sily-i-srodku-str-1763573162.jpg)
![[AKTUALIZACJA] Lena wyszła z domu i nie wróciła. Jeśli posiadasz informacje skontaktuj się z policją! [AKTUALIZACJA] Lena wyszła z domu i nie wróciła. Jeśli posiadasz informacje skontaktuj się z policją!](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-aktualizacja-lena-wyszla-z-domu-i-nie-wrocila-jesli-posiadasz-informacje-skontaktuj-sie-z-policja-1762463366.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze