piątek, 5 grudnia 2025 08:08
Reklama

Piękny mural powstał w Zelgoszczy. Przedstawia on postać Andrzeja Grubby

Na filarach nowo wyremontowanego Domu Ludowego w Zelgoszczy powstały murale o szczególnej symbolice dla tej wsi.
Piękny mural powstał w Zelgoszczy. Przedstawia on postać Andrzeja Grubby

Zelgoszcz nabrała nowego wizerunku nie tylko poprzez inwestycje w infrastrukturę, ale też w taki symboliczny sposób nawiązując do historii i tradycji kociewskich.

Na muralu pojawiła się postać Andrzeja Grubby - najwybitniejszego zawodnika w historii polskiego tenisa stołowego. Właśnie w małym klubie LZS Zelgoszcz zaczynał on swoją karierę sportową.

Mural także ma swoją szczególną symbolikę, gdyż na słupach namalowano kłosy pszenica, maki, osty czy też modraki, są chyba one najpiękniejszą i najbardziej barwną wizytówką Kociewia.

projekt powstał z inicjatywy radnego Rady Gminy Lubichowo - Krzysztofa Klina, a wykonawcami są osoby na co dzień uczęszczające na zajęcia przy Gminny Ośrodku Kultury w Lubichowie (Sylwester Klamann, Agata Wontka, Iwona Jakubowska, Anna Górecka, Maria Pilacka, Jolanta Grzona, Małgorzata Szachta). 

Warto dodać, że nie jest to pierwszy mural tej grupy malarskiej na terenie gminy Lubichowo. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Maryla Szalewska 27.07.2023 21:40
Pięknie odnowiony dawny budynek i super pomysł. Pozytywne osoby powinny przechodzić do historii każdej społeczności. Andrzej na pewno do nich należy. Niech nasze dzieci i wnuki dowiadują się jacy wspaniali ludzi wzrastali i żyli w naszej wsi.

Maryla Szalewska 27.07.2023 21:40
Pięknie odnowiony dawny budynek i super pomysł. Pozytywne osoby powinny przechodzić do historii każdej społeczności. Andrzej na pewno do nich należy. Niech nasze dzieci i wnuki dowiadują się jacy wspaniali ludzi wzrastali i żyli w naszej wsi.

Pozoranci 27.07.2023 21:10
To nie jest postać Grubby tylko randomowa postać z szablonu z internetu, wzory kociewskie też pewnie ściągnięte z sieci

SYGNALISTA 27.07.2023 15:30
ZROBIĘ TEZ MURAL NA ŚCIANIE BUDYNKU - KACZYŃSKI DAJE ZIOBRZE RÓŻOWY BALONIK

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mlisewski590@gmailTreść komentarza: Dzie można odebrać jedzenie Bo ja nie mam nic do jedzenia Proszę odpisaćData dodania komentarza: 1.12.2025, 10:19Źródło komentarza: Nowe lodówki społeczne w Starogardzie! Gdzie się znajdują i co można do nich wkładać?Autor komentarza: CiekawskiTreść komentarza: Czy w autobusie szkolnym są pasy bezpieczeństwa?Data dodania komentarza: 27.11.2025, 12:57Źródło komentarza: Groźne zdarzenie drogowe. Autobus szkolny w rowie. Dzieci bez pomocy medycznej na miejscu stłuczki?!Autor komentarza: Alinkaaa3Treść komentarza: wszesniej czy pozniej wszystko wraca, czasami w najbardziej nieoczekiwanym momencie. takie historie sklaniaja do refleksij i sprawdzania swoich praw na czas, naprzyklad za pomoca materialow na stronie https://consultant.net.pl/, a nie wtedy, gdy jest juz za poznoData dodania komentarza: 26.11.2025, 15:46Źródło komentarza: Lekceważył prawo i sądowe zakazy. Konsekwencje przyszły nocąAutor komentarza: Alinkaaa3Treść komentarza: Czytając ten artykuł, po raz kolejny przekonałem się, że nie można ignorować prawa bez ponoszenia konsekwencji. Wcześniej czy później wszystko wraca, czasami w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Takie historie skłaniają do refleksji i sprawdzania swoich praw na czas, na przykład za pomocą materiałów na stronie Consultant.net.pl, a nie wtedy, gdy jest już za późno.Data dodania komentarza: 26.11.2025, 15:40Źródło komentarza: Lekceważył prawo i sądowe zakazy. Konsekwencje przyszły nocąAutor komentarza: SutenerTreść komentarza: Nie przesadzacie z tą pisowską narracją ? kolejny ściekData dodania komentarza: 24.11.2025, 13:26Źródło komentarza: FELIETON: Czołem, Panie Prezydencie!Autor komentarza: Klemens W.Treść komentarza: Patrząc po ilosci rozbudowań jednorodzinnych Derdowskiego powinna byc połączona zarówno z Gdańska jak i z Skarszewską rondami. I przez całą jej długość podzielona wysepkami z przejściami dla pieszych.Data dodania komentarza: 23.11.2025, 00:21Źródło komentarza: Potrącenie pieszego na ulicy Derdowskiego. Poszkodowany trafił do szpitala
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama