środa, 12 sierpnia 2026 08:51
Reklama

Sportowa majówka w Zblewie

Już dziś Zblewo po raz kolejny stanie się sportowym centrum regionu. Wójt Artur Herold - gospodarz gminy, a przy tym czynny sportowiec oraz Wojciech Nadolski – prezydent WBBF WFF POLSKA, już teraz zapraszają na to wydarzenie.
Sportowa majówka w Zblewie

W ostatni, kwietniowy weekend (28-30 kwietnia) zapraszamy na Kociewie – na mistrzostwa federacji WBBF WFF POLSKA w Zblewie. Zapraszamy kibiców i publiczność, wstęp jest bezpłatny, a emocje – gwarantowane! To bowiem bardzo efektowne i pokazowe dyscypliny sportowe.

To już kolejny raz kiedy organizujemy to piękne święto sportu w przyjaznym sportowcom Zblewie. To idealne miejsce - z bardzo dobrą bazą noclegową, nowoczesną halą sportową i z idealnym zapleczem zarówno dla zawodników, jak i organizatorów imprez sportowych. No i zaangażowanie oraz pełne wsparcie ludzi – na to zawsze możemy tu liczyć. I właśnie dlatego z radością organizujemy w Zblewie zawody sportowe rangi Mistrzostw Polski, a nawet Pucharu Świata” – mówi Wojciech Nadolski, Prezydent WBBF WFF Polska. 

Z MYŚLĄ O NAJMŁODSZYCH
Impreza w dużej mierze skierowana jest do dzieci i młodzieży. To celowe działanie, aby zachęcić najmłodszych już od samego początku do sportowej aktywności. Właśnie dlatego aż dwa dni festiwalu sportu dedykowane są najmłodszym zawodnikom. Zawody rozpoczną się 28 kwietnia od „Debiutów FIT KIDS federacji WBBF WFF Polska”. Dzień później – 29 kwietnia – odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski FIT KIDS federacji WBBF WFF Polska. 

Fit Kids - jest to dyscyplina sportowa łącząca taniec, gimnastykę oraz akrobatykę, gdzie również strój i prezencja ma bardzo duże znaczenie. Dyscyplina jest bardzo widowiskowa – dochodzi do tego jeszcze profesjonalna oprawa świetlna i muzyczna. Fit Kids jak nazwa wskazuje kierowana jest do dzieci i młodzieży. Zawodnicy, a właściwie zawodniczki bo jest ich zdecydowana większość  startują już od 5 roku życia do lat 18.  

Zawodnicy startują zarówno solo, jak i w duetach, formacjach 3-4-5-6 osobowych, więc możecie sobie tylko wyobrazić co się dzieje na scenie, w profesjonalnie przygotowanych układach przez najlepszych trenerów w Polsce. A teraz najważniejsze! Po co my to robimy?  Dziecko szykując się do zawodów prowadzi sportowy tryb życia, co za tym idzie jest w ruchu co daje prawidłowy rozwój fizyczny. Dziecko uprawiające sport tym bardziej jako zawodnik wyrabia w sobie charakter, stawia cele, uczy się samodyscypliny i co dzisiaj bardzo ważne - spędza czas z rówieśnikami . Wiemy jak dużym problemem są dzisiaj gry itp. I choć uważam, że wszystko jest dla ludzi to jednak w większości przypadków dzieci tracą dzieciństwo, spędzając je na patrzeniu w ekran…” – mówi Wojciech Nadolski i gorąco zachęca najmłodszych, aby przyszli kibicować swoim rówieśnikom, bo takie wsparcie to dla nich wielka rzecz.

MISTRZOSTWA
Nadchodzący festiwal sportu w Zblewie to aż 3 dni pełne sportowych emocji. W trzecim dniu festiwalu odbędą się prestiżowe zawody kulturystyki i fitness z udziałem najlepszych zawodników z całego świata. A zatem zapraszamy – 30 kwietniaod godz.12.00. Tego dnia rozegrane zostaną Debiuty i Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness NAC oraz eliminacje do Mistrzostw Świata w Turcji (3 czerwca). Tu również nie zabraknie emocji dla miłośników sportów sylwetkowych. 

Jako wójt i jako sportowiec jestem dumny i szczęśliwy, że tak prestiżowe wydarzenie sportowe po raz kolejny organizowane jest w naszym Zblewie. Dlatego serdecznie zapraszam na weekend pełen wspaniałych, sportowych emocji! Zapraszamy całymi rodzinami, można odwiedzić stoiska wystawców, podziwiać zawodników z bliska i kibicować im! Sport prawdziwie łączy, dlatego – bądźmy razem!” – zaprasza Artur Herold.

Do zobaczenia w Zblewie!


 



 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Klemens Treść komentarza: W Miradowie gdzie nie ma w pobliżu zabudowań a jezdnia sporo oddzielona od domów postawiono kolejny radar. W Rokocinie natomiast w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły oraz kilkadziesiąt metrów dalej przedszkola, gdzie nie ma chodnika i jest nieoświetlone przejście dla pieszych ciężarówki mogą mknąć dzień i noc i po 80hm/h w terenie zabudowanym i nikomu to nie przeszkadza. No ale cóż poczekamy do 2030roku, może nikt nie zginie do tego czasu. Data dodania komentarza: 7.08.2026, 05:07 Źródło komentarza: Podpisano umowę na budowę obwodnicy Starogardu! Inwestycja będzie kosztować ponad 400 mln złotych Autor komentarza: Kierowca Treść komentarza: Ciekaw jestem kto wpadł na pomysł układu 2+1. To najgorsze rozwiązanie. Lepiej zrobić normalne dwa szerokie pasy z poboczami. Jak na odcinku z jednym pasem pojedzie coś wolnobierznego to wszyscy będą musieli jechać za nim mimo że z przeciwka nikt nie pojedzie. A jak coś się tam zepsuje to mamy kompletny paraliż. Gratulacje pomysłu😠 Data dodania komentarza: 6.08.2026, 13:24 Źródło komentarza: Podpisano umowę na budowę obwodnicy Starogardu! Inwestycja będzie kosztować ponad 400 mln złotych Autor komentarza: mmm Treść komentarza: Wydaje się, że to było celowe działanie. Mógł normalnie odjechać, ale celowo zatrzymał się na środku przejazdu by doprowadzić do zderzenia. Data dodania komentarza: 4.08.2026, 11:21 Źródło komentarza: [NAGRANIE] Nietrzeźwy traktorzysta wjechał pod pociąg w Czarlinie. W składzie podróżowało około 500 osób Autor komentarza: jjk Treść komentarza: Komedia normalnie!!! Najpierw nie dopełnił swoich obowiązków jako właściciel spółki teraz zwala problem na innych i dziękuje radnym, że na jego wniosek przewalają kasę z podatków starogardzian! Data dodania komentarza: 4.08.2026, 10:57 Źródło komentarza: Podziękowania od Starogardzkiego Klubu Sportowego Autor komentarza: Makieta Kolejowa Jacka I Antosia Treść komentarza: Ścieżki i scieszki które od września do maja zarastają...a kolej mogła by jeździć cały rok ....a w tym przypadku wynajęcie gruntu noo jaja ze berety ...a mowie wam kolej wróci ale dziś daty wam nie powiem albowiem wszystko ma swój czas Ale kolej wróci daje słowo ;) Data dodania komentarza: 3.08.2026, 13:38 Źródło komentarza: Powstanie brakujący fragment trasy rowerowej Autor komentarza: Krzysztof Treść komentarza: Brawo wy. Super. Data dodania komentarza: 3.08.2026, 08:26 Źródło komentarza: Powstanie brakujący fragment trasy rowerowej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama