piątek, 13 marca 2026 21:30
Reklama

[FOTO] Święto Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim

W Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji, podczas których funkcjonariusze otrzymali nominacje na wyższe stopnie służbowe. W uroczystej zbiórce, której przewodniczył Komendant Powiatowy Policji insp. Bogusław Ziemba, udział wzięli również Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych, a także instytucji, które na co dzień współpracują z Policją.
  • Źródło: KPP Starogard Gd.
[FOTO] Święto Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim

We wtorek 26 lipca br. w auli Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Uroczystość, była doskonałą okazją do mianowania, odznaczenia i wyróżnienia funkcjonariuszy oraz pracowników Policji, dzięki którym mieszkańcy powiatu starogardzkiego mogą czuć się bezpieczni. Akademii przewodniczył  Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim insp. Bogusław Ziemba. Miejscowych funkcjonariuszy w dniu ich święta swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych, współpracujących służb oraz instytucji.

W okolicznościowym przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim podziękował za kolejny rok ciężkiej służby. Służby pełnionej w szczególnych warunkach związanych z pandemią Covid 19, hybrydowym atakiem na Polską granicę oraz wojną na Ukrainie. Inspektor Bogusław Ziemba dziękował funkcjonariuszom i pracownikom komendy za codzienną żmudną służbę, trud  przy wypełnianiu obowiązków służbowych, realizację zadań oraz gotowość do najwyższych poświęceń. Komendant pogratulował wyróżnionym i zaznaczył, że wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania to zasługa wszystkich funkcjonariuszy.

Podczas tegorocznego święta, srebrne i brązowe odznaczenia resortowe za długoletnią służbę otrzymało 6 funkcjonariuszy i jeden pracownik cywilny. Część z tych odznaczeń wręczona została podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji garnizonu pomorskiego, które odbyły się 19 lipca br. w Tczewie. Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 65 mundurowych starogardzkiej komendy. Awansowani policjanci reprezentowali wiele rodzajów policyjnych służb – od policjantów służby patrolowej, dzielnicowych, policjantów ruchu drogowego, po policjantów służby dochodzeniowo-śledczej i kryminalnej. Każda z nich stanowi ogniwo łańcucha służącego zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. W trakcie uroczystości Janusz Stankowiak – Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego oraz Anna Benert – Przewodnicząca Rady Miasta wręczyli nagrody dla dwóch policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim – zwycięzców konkursu na najlepszego dzielnicowego oraz policjanta prewencji za 2021 rok.

Ponadto mł. insp. Grzegorz Mitura – Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego w Starogardzie Gdańskim oraz asp. sztab. Mariusz Sulewski – Naczelnik Wydziału Prewencji, otrzymali brązową odznakę "Za zasługi w pracy penitencjarnej” nadaną przez Ministra Sprawiedliwości, za osobisty nadzór oraz realizację działań związanych z ewakuacją wszystkich osadzonych w związku z zagrożeniem spowodowanym odnalezieniem niewybuchu w pobliżu terenu jednostki. Odznaki wręczył płk Andrzej Gniot – Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy.

Wszystkim awansowanym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i pomyślności w życiu osobistym.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pfff 01.08.2022 15:46
Maseczkowi Bohaterowie!

Nie rozumiem 30.07.2022 15:58
Pozdrawiamy. Dobrze , że jesteście. Tak przy okazji. Ciekawi mnie , czy takie artykuły ( jak ten napisany przez pana Szubarczyka ) są akceptowane w obecnych czasach ? Ten pan sieje nienawiść , oczernia wszem i wobec. Czy tak wolno ? Nie mamy konkurencyjnej Gazety , a ciekawi nas co dzieje się na Kociewiu. Czy Wszyscy Kociewiacy podzielają ten JAD pana Szubarczyka ?

Mieszkam na wsi 30.07.2022 15:46
Pozdrawiamy. Życzymy powodzenia. To nie są łatwe czasy dla Was . Jestem za praworządnością i zawsze jestem za tymi którzy o to dbają.

państwo z Dykty! 30.07.2022 01:57
awans ? Za co ?! AHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHA

ccccb 02.08.2022 10:46
Za takich patoli jak ty !

Reklama
Reklama
„Baczyński” w Starogardzie. Poetycki spektakl o miłości, wojnie i sile słowa „Baczyński” w Starogardzie. Poetycki spektakl o miłości, wojnie i sile słowa Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe, poetyckie widowisko teatralne „Baczyński” – spektakl poświęcony Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu: poecie, żołnierzowi i artyście, którego twórczość do dziś porusza kolejne pokolenia.Spektakl będzie można zobaczyć 20 marca 2026 roku w sali widowiskowej SCK w Starogardzie Gdańskim. Zaplanowano dwa pokazy: o godz. 11:00 oraz o 19:00.To intymna, pełna emocji opowieść, w której jeden głos i dźwięk fortepianu budują cały świat – świat młodości rozpiętej między wojną, miłością i twórczością. Scenariusz oparto na autentycznych wierszach Baczyńskiego, fragmentach książki Katarzyny Zyskowskiej „Szklane ptaki” oraz współczesnych monologach. Całości towarzyszy oryginalna muzyka grana na żywo.🎬 Twórcy spektaklu:Reżyseria: Piotr JankowskiScenariusz: Konrad SteinMuzyka: Viktoria KoshubaObsada: Viktoria Koshuba, Konrad Stein📅 Data: 20 marca 2026 r.⏰ Godziny: 11:00 i 19:00📍 Miejsce: Sala widowiskowa SCK, Starogard Gdański🎟 Bilety: 60 zł – dostępne w recepcji SCK oraz onlineWydarzeniu towarzyszyć będzie także wystawa poświęcona twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.To nie tylko spektakl o wojnie – to przede wszystkim opowieść o młodości, miłości i słowie, które bywa silniejsze niż broń.Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.03.2026 11:00 – Data zakończenia wydarzenia: 20.03.2026 19:00
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ALTreść komentarza: Dobrze, że wreszcie jest - choć mogła być trochę większa. A o salę zabiegał jeszcze śp.dyrektor A.Lubiński ponad 40 lat temu. Niech sala cieszy wszystkich uczniów !Data dodania komentarza: 11.03.2026, 10:21Źródło komentarza: Nowa sala gimnastyczna w „Czwórce” oficjalnie otwartaAutor komentarza: trutu tutuTreść komentarza: Następny, który widział ronda na obwodnicy Starogardu. Człowieku, zgłoś się do poradni, pomogą ci. Wady wzroku da się leczyć.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 19:33Źródło komentarza: [MAPA] Obwodnicą Starogardu pojedziemy w 2028 roku?!Autor komentarza: trutu tutuTreść komentarza: A w którym mi8ejscu, niebożę, zobaczyłaś rondo na obwodnicy? A wy, 27 stawiających kciuka doi góry, to gdzie takie ronda widzieliście? Andzia, czy ty zjadłaś za dużo, czy wypiłaś za mało? A gdzie ty widziałaś, że nie będzie ekranów dźwiękochłonnych? Jesteś bystrooka, skoro na takiej prezentacji dostrzegłaś brak ekranów. Mega świństwo dla mieszkających starogardzian jest stanie w korkach spowodowanych przez ruch tranzytowy w centrum miasta.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 19:29Źródło komentarza: [MAPA] Obwodnicą Starogardu pojedziemy w 2028 roku?!Autor komentarza: AndrewTreść komentarza: Mając jeszcze paliwo z starych dostaw podnoszą ceny,i dziwić się że ludzie tęsknią za komuną.Sami pchają ich w jej objęcia!!!!!!Data dodania komentarza: 5.03.2026, 22:08Źródło komentarza: [PORÓWNANIE] Szaleństwo na stacjach paliw! Ceny galopują w górę z godziny na godzinę!Autor komentarza: ObcyTreść komentarza: Ale wymyślił "dziadek mróz".Data dodania komentarza: 27.02.2026, 14:30Źródło komentarza: Zima w Smętowie Granicznym na sportowo – nowe tory do narciarstwa biegowego przy GOKSiRAutor komentarza: Wyborca obiektywnie.Treść komentarza: Przykra sprawa ,ale najważniejsze ,ze burmistrzowi się dobrze żyje. Czy wiecie ile ma pensji ? Wiecej niż niejeden minister,bo ok.20 tysiecy brutto. Miasteczko malutkie a pensja ogromna. Natomiast biedni emeryci płaczą i płacą wysokie rachunki. Taka to sprawiedliwość w naszym kraju.Data dodania komentarza: 27.02.2026, 14:16Źródło komentarza: Drastyczne podwyżki cen ciepła w Skórczu. Mieszkańcy: „Albo opłaty, albo jedzenie”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama