poniedziałek, 27 lipca 2026 08:20
Reklama

Tytoń bez polskich znaków akcyzy zabezpieczony!

Starogardzcy funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 20 kg. krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna (68 l.), do którego należał zabezpieczony przez mundurowych tytoń, odpowie teraz za popełnione przestępstwo skarbowe.
  • Źródło: KPP Starogard Gdański
Tytoń bez polskich znaków akcyzy zabezpieczony!

Autor: KPP Starogard Gdański

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, którzy zajmują się ściganiem przestępczości gospodarczej, zabezpieczyli blisko 20 kilogramów krajanki tytoniowej, która nie posiadała polskich znaków akcyzy. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze, zapukali wczoraj do drzwi jednego ze starogardzkich mieszkań, gdzie znaleźli worek jutowy z rozdrobnionym suszem tytoniu. Policjanci zatrzymali również właściciela krajanki. Mężczyzna został doprowadzony do miejscowej komendy, gdzie policjanci osadzili go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Obecnie śledczy szacują straty powstałe z tytułu niezapłaconych należności na rzecz Skarbu Państwa. W czwartek 13 stycznia zatrzymany 68-latek usłyszał zarzuty. Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do przepisów kodeksu karno-skarbowego.

APEL! Niska cena nadal przyciąga potencjalnych nabywców wyrobów tytoniowych z  przemytu bądź produkowanych w nielegalnych wytwórniach w kraju. Towary te są najczęściej wytwarzane z tytoniu o niskiej jakości, źle obrobionego chemicznie i termicznie. Policjanci przestrzegają przed kupnem produktów z nielegalnego źródła.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: skandal Treść komentarza: dziadostwo... Data dodania komentarza: 23.07.2026, 19:59 Źródło komentarza: Ropa tanieje, a paliwo wciąż drożeje. Diesel w Starogardzie kosztuje już 7,94 zł! Autor komentarza: Adam Treść komentarza: To podłe drzewo rośnie 50+ lat i tylko czyha żeby wyskoczyć przed samochód. WYCIĄĆ WSZYSTKIE DRZEWA !! Łatwiej jest jechać przepisowo, dębil więcej nikogo nie zabije. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 15:10 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek Autor komentarza: ... Treść komentarza: Kierujący jechał za wolno. Drzewo nie ustąpiło. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 11:52 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek Autor komentarza: realia Treść komentarza: Drzewo, które eliminuje szaleńców drogowych. Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 11:43 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek Autor komentarza: Tomm Treść komentarza: z nieustalonej dotąd przyczyny... hehe dobre sobie! Prędkość zabija szczególnie grubo za duża! Data dodania komentarza: 17.07.2026, 20:55 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek Autor komentarza: Paweł Treść komentarza: To drugi taki wypadek w tym miejscu i śmierć człowieka na tym samym drzewie z krzyżem. Ile osób jeszcze zginie na drzewach na tym łuku drogi? Kto jest odpowiedzialny za stan poboczy drogi 224? Data dodania komentarza: 17.07.2026, 11:50 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama