W dniu 16 grudnia w domku myśliwskim odbyła się Wigilia w lesie z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rywałdzie. Na zaproszenie Zarządu Koła Łowieckiego „Słonka” ze Starogardu Gdańskiego w Wigilii uczestniczyły dzieci z piątej klasy pod opieką pani dyrektor Lucyny Jarczyk i wychowawczyni pani Małgorzaty Kowalewskiej. W spotkaniu wigilijnym brał udział ksiądz Ireneusz Smagliński, który wraz z pracownikiem radia „Głos” z Pelplina, montował materiał do emisji w radiu. Zaproszeni goście z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o sztuce łowieckiej, urządzeniach łowieckich, tradycjach oraz etyce myśliwskiej. Po wysłuchaniu Prezesa Zarządu oraz Łowczego i Sekretarza Koła, goście zostali zaproszenie do domku myśliwskiego, w którym czekał na nich poczęstunek. Cała impreza przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Na początku podzielono się opłatkiem i złożono sobie życzenia. Następnie dzieci i pozostali uczestnicy spotkania zaśpiewali kolędy przy udekorowanej choince, palącym się kominku i płonących świecach. Po tych miłych akcentach, Prezes Koła wręczył dzieciom paczki świąteczne. Na zakończenie spotkania pani Dyrektor podziękowała Zarządowi za miłe i serdeczne przyjęcie, a dzieci nagrodziły myśliwych oklaskami. W ramach kontynuowania spotkań, Zarząd zaprosił dzieci na spotkanie w maju. Odbędą się wówczas warsztaty budowy karmników dla ptaków oraz ognisko dla dzieci z pieczeniem kiełbasek.
Reklama

Data dodania:
22.12.2021 12:35
POLECANE
Przejdź do kategorii
Aktualności Na sygnale Region Kryminalne Gospodarka Rolnictwo Sport Turystyka Ekologia Edukacja Kultura Kociewski Lajt Historia Polityka Kościół Zdrowie Felieton Ogłoszenia #PomagaMY Video PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE Super Pupil ZOBACZ! POLECANE Ważne w kalendarzu Dobre rady Odeszli od Nas
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Star
Treść komentarza: Sygnalista zmień lekarza ten cię oszukuje.
Data dodania komentarza: 25.08.2026, 07:47
Źródło komentarza: Dojenie mieszkańców za wodę czy wywóz śmieci trwa
Autor komentarza: SYGNALISTA
Treść komentarza: CI Z PISU TEZ NIE SĄ LEPSI - JESZCZE BEZCZELNIE PODSŁUCHIWALI ZA POMOCĄ - PEGASUSA KŁAMIĄC ŻE TAK NIE ROBIĄ
Data dodania komentarza: 23.08.2026, 13:45
Źródło komentarza: Dojenie mieszkańców za wodę czy wywóz śmieci trwa
Autor komentarza: "ugodził kolegę"
Treść komentarza: Skoro go ugodził to chyba jednak nie był to kolega.
Data dodania komentarza: 23.08.2026, 10:45
Źródło komentarza: WRACAMY DO SPRAWY: 43-latek ugodził kolegę ostrym narzędziem na ul. Pomorskiej. To recydywista
Autor komentarza: Niespokojny rodzić
Treść komentarza: Płać Płać Płać Płać Płać Płać Płać , Nawet za dzieciaka co chce sobie dorobić w wakacje.
Data dodania komentarza: 23.08.2026, 04:30
Źródło komentarza: Twoje dziecko pracowało w wakacje? Nie zapomnij o zgłoszeniu do ZUS
Autor komentarza: Kociewiak
Treść komentarza: Okradanie Polaków staje się normą
Data dodania komentarza: 22.08.2026, 06:22
Źródło komentarza: Dojenie mieszkańców za wodę czy wywóz śmieci trwa
Autor komentarza: grajdół
Treść komentarza: Rozumiem, że starogardzkich włodarzy nie interesuje przystąpienie do Metropolii. Lepiej żyć w zaścianku.
Data dodania komentarza: 20.08.2026, 08:03
Źródło komentarza: PILNE: Akcja policji w centrum Starogardu! Teren odgrodzono taśmami
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze