wtorek, 27 stycznia 2026 15:24
Reklama
Reklama

Jest umowa na projekt rozbudowy DK22 między Czarną Wodą a Zblewem

Rozpoczynają się prace nad projektem budowlanym dla rozbudowywanego odcinka drogi krajowej nr 22 z Czarnej Wody do Zblewa. Podpisana umowa przewiduje m.in. zaprojektowanie wzmocnionej konstrukcji i nawierzchni drogi oraz przebudowę skrzyżowań. W ramach inwestycji powstaną też nowe chodniki oraz ścieżka pieszo-rowerowa.
Jest umowa na projekt rozbudowy DK22 między Czarną Wodą a Zblewem

W ramach podpisanej umowy zostanie przygotowany projekt budowlany wraz z materiałami do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz projekt wykonawczy. Umowa uwzględnia również przygotowanie materiałów przetargowych oraz pełnienie nadzoru autorskiego na etapie realizacji robót budowlanych na rozbudowywanej DK22 Czarna Woda - Zblewo o długości ok. 17,8 km.

Wykonawcą prac będzie Safege Oddział w Polsce. Koszt prac projektowych wyniesie ok. 3,4 mln zł. Zgodnie z umową, za ok. 18 miesięcy planujemy uzyskać decyzję środowiskową, a rok później odebrać dokumentację. W następnym kroku będziemy składać wniosek o wydanie decyzji ZRID.


Cel inwestycji
Celem inwestycji jest przygotowanie dokumentacji, która przewiduje m.in. wzmocnienie nawierzchni drogi i jej dostosowanie do nośności 11,5 t/oś. Wiązać się to będzie z rozbiórką dotychczasowej nawierzchni z płyt betonowych. W ramach prac przebudowane zostaną skrzyżowania, powstaną zatoki autobusowe, chodniki oraz ścieżka pieszo-rowerowa, co znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na rozbudowanym odcinku.

Oczekiwane rezultaty
Rozbudowa DK22 między Czarną Wodą a Zblewem przyczyni się do zwiększenia przepustowości układu drogowego i poprawy bezpieczeństwa (m.in. poprzez rozdzielenie ruchu kołowego, rowerowego i pieszego). Zwiększy też dostępność transportową terenów sąsiadujących z inwestycją.  

Rozbudowa pozytywnie wpłynie również na jakość życia mieszkańców i środowisko naturalne, m.in. dzięki obniżeniu poziomu hałasu, drgań oraz redukcję ilości zanieczyszczeń emitowanych przez transport.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mmmTreść komentarza: Problem jest systemowy i nie dotyczy tylko Starogardu. Strażnik miejski w Warszawie wystawia średnio 1,5 mandatu dziennie, gdzie pracownik obsługujący strefę płatnego parkowania w tym samym czasie kilkadziesiąt. Strażnicy działają prawie wyłącznie na wezwanie, sami nie podejmują prawie żadnych działań, a na wezwany patrol czeka się około dwóch dni. W Polsce panuje mit mówiący, że Straż Miejska istnieje tylko po to żeby łatać dziurę w budżecie, a w praktyce mandatów jest tak mało, że nie utrzymaliby się z tego przez miesiąc. Druga sprawa, że wiele osób wciąż chętniej piętnuje zgłaszającego wykroczenie niż kierowcę, który nielegalnym parkowaniem blokuje chodnik, zasłania przejście dla pieszych, czy niszczy trawnik. Nie wiem co musiałoby się stać, żeby zmieniła się nasza mentalność.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 09:25Źródło komentarza: [FOTO, WIDEO] Parkują gdzie chcą i jeżdżą po chodnikach między pieszymi! Rynek - wizytówka miasta czy centralny parking Starogardu?Autor komentarza: teraz jaTreść komentarza: Po pierwsze : Ameryka Północna to nie Stany Zjednoczone Po drugie : Na mocy konstytucji duńskiej z 1953 roku Grenlandia jest integralną częścią Królestwa Danii, posiadającą od 1979 roku szeroką autonomię. W kwestii duńskich władz centralnych, które na Grenlandii reprezentuje wysoki przedstawiciel, są: sprawy konstytucji, obrony, polityki zagranicznej i monetarnej. Grenlandia wybiera 2 deputowanych do parlamentu duńskiego (Folketing). Lokalnym organem władzy ustawodawczej jest Landsting (kadencja 4 lata, z wyborów powszechnych), władzy wykonawczej – rząd, odpowiedzialny przed Landstingiem Po trzecie : mam nadzieję , że tym razem opublikujecie ten komentarz . PozdrawiamData dodania komentarza: 25.01.2026, 11:45Źródło komentarza: FELIETON: Grenlandia i Port HallerAutor komentarza: WTreść komentarza: 😉Data dodania komentarza: 24.01.2026, 18:53Źródło komentarza: Bluzy firmowe z logo - jakie wybrać?Autor komentarza: MAŻORETKI ŻANDARMETKI Spółdzielczego Domu Kultury w TczewieTreść komentarza: ŻANDARMETKI to nasza nazwa zespołu, ale dziękujemy za artykuł. 🙂Data dodania komentarza: 24.01.2026, 18:52Źródło komentarza: Mażoretki i Żandarmetki zapraszają do drużyny. Nowa oferta Spółdzielczego Domu Kultury w TczewieAutor komentarza: taka prawdaTreść komentarza: Port Haller -nowy pomysł PIS na ograbienie polskiego podatnika.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 17:23Źródło komentarza: FELIETON: Grenlandia i Port HallerAutor komentarza: gratulujęTreść komentarza: Ogródki restauracyjne wśród śmierdzących samochodów. Fantastyczny pomysł.Data dodania komentarza: 23.01.2026, 13:00Źródło komentarza: [FOTO, WIDEO] Parkują gdzie chcą i jeżdżą po chodnikach między pieszymi! Rynek - wizytówka miasta czy centralny parking Starogardu?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama