Seniorzy rywalizują w trzech kategoriach wiekowych: 55+, 65+ i 75+. W programie są: bieg na 50 metrów z przeszkodami, rzut ringiem, slalom piłkarski, rzut piłką lekarską, rzut lotką do celu, marsz Nordic Walking i tenis stołowy.
Rywalizacja
odbywa się na terenie Skarszewskiego Centrum Sportu. Choć temperatura w słońcu znacząco przekracza 30ºC rywalizacja jest mocna, a seniorzy udowadniają, że potrafią się wspaniale bawić i integrować. Organizatorzy dbają o zachowanie obostrzeń w związku z epidemią. Uczestnicy otrzymują pamiątkowe medale za udział w Senioradzie, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc okolicznościowe medale.
Organizatorami
wydarzenia są: Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe Gdańsk, Gmina Skarszewy, GOSiR i Skarszewskie Centrum Sportu a partnerami skarszewska Rada Gminna LZS, OSP, KS Wietcisa Skarszewy i GOKiBP w Skarszewach.
Na spragnionych regionalnych potraw czekają stoiska pań z Kół Gospodyń Wiejskich a o część muzyczną dba "eksportowy" skarszewski zespół „W starym stylu”.
Janusz Rokiciński






























![[FOTO] Ogromne zapadlisko przy budynku mieszkalnym! Służby pracują już trzecią dobę. Powołano sztab kryzysowy [FOTO] Ogromne zapadlisko przy budynku mieszkalnym! Służby pracują już trzecią dobę. Powołano sztab kryzysowy](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-ogromne-zapadlisko-przy-budynku-mieszkalnym-sluzby-pracuja-juz-trzecia-dobe-powolano-sztab-1772520952.jpg)





![[FOTO, FILM] Pozbawił wolności, zabił, ukrył i spalił zwłoki! Policjanci zatrzymali trzy osoby [FOTO, FILM] Pozbawił wolności, zabił, ukrył i spalił zwłoki! Policjanci zatrzymali trzy osoby](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-film-pozbawil-wolnosci-zabil-ukryl-i-spalil-zwloki-policjanci-zatrzymali-trzy-osoby-1771235331.png)
