czwartek, 6 października 2022 05:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

1-kwietniowy numer Gazety Kociewskiej już w Waszych sklepach!

1-kwietniowy numer Gazety Kociewskiej już w Waszych sklepach!

Starogard wciąż wolny od koronawirusa - Pomimo wielu doniesień, w Starogardzie Gdańskim wciąż nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Choć liczba osób zakażonych stale wzrasta, w województwie pomorskim wykryto jedynie 46 przypadków. W minioną niedzielę do grupy zakażonych dołączył Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Na szczęście w naszym regionie nie odnotowano żadnego śmiertelnego przypadku zakażenia wirusem Codiv-19.

Na targu. Czy handel ruszy przez świętami? - Targowiska prowadzi i zarządza nimi samorząd a decyzję ich dotyczące podejmuje wójt, burmistrz, prezydent miasta. Inspekcja Sanitarna kontroluje stan zabezpieczenia sanitarno-epidemiologicznego i wydaje zalecenia a w sytuacjach nieprzestrzegania zasad higieny, zaleca ich zamknięcie – wyjaśnia na swoim profilu minister rolnictwa.

Złamał kwarantannę. 28-latkowi grozi do 30 tys. zł grzywny - Policjanci każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną nie łamią jej zasad. Dodatkowo mundurowi z radiowozów emitują specjalny apel, który zachęca wszystkich do pozostania w domu. Pomimo tego tym razem brakiem odpowiedzialności wykazał się mieszkaniec powiatu tczewskiego, który podczas kwarantanny opuścił swoje miejsce zamieszkania.W obecnej sytuacji, hasło #Zostańwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Policjanci dzieciom - Do sieci trafiło nagranie na którym widać, jak pomorscy policjanci tańczą w rytm znanego utworu dzieciom, które objęte są kwarantanną i swój cały czas muszą spędzać w domu. Nagranie zachwyciło użytkowników wielu portali i stało się hitem Internetu.

Pijany 40-latek dachował nissanem - Policjanci ze Skarszew interweniowali na miejscu kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Jak ustalili funkcjonariusze nietrzeźwy 40-latek, który usiadł za kierownicą nissana stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od rozbitego auta. Niebawem mieszkaniec Kociewia stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo drogowe. - Za jazdę w stanie nietrzeźwym ustawodawca przewiduje karę do 2 lat więzienia –wyjaśniają funkcjonariusze.

Ścieżka rowerowa dla rowerzystów i dla rolników - Droga, która kiedyś była drogą publiczną zamieniła się w ścieżkę rowerową. Powstał problem kto ma prawo się nią poruszać. Rowerzyści złym okiem spoglądają na rolników, którzy mają obok pola, a rolnicy nie mogą zrozumieć dlaczego pozbawiono ich drogi dojazdowej do upraw.

LGD zaprasza. Złóż wniosek w konkursie grantowym - Lokalna Grupa Działania "Chata Kociewia" we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza Lokalny Konkurs Grantowy w ramach programu Działaj Lokalnie Polsko

Samorządy pomogą firmom i mieszkańcom cz.2 - Zapytaliśmy w jaki sposób samorządy, urzędy i organizacje planują pomóc lokalnym firmom i ochronić je przed kryzysem spowodowanym koronawirusem. Jako pierwsi w ub. tygodniu odpowiedzieli włodarze Skarszew, Zblewa i Powiatowy Urząd Pracy. W tym tygodniu odpowiadają kolejne.

Po 29 dniach Starostwo Powiatowe odpowiada - 26 marca otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania, które skierowaliśmy do Starostwa Powiatowego 27 lutego 2020 roku. Pytaliśmy m. in. o koszta organizacji 20-lecia Powiatu Starogardzkiego oraz o koszta organizacji Spotkania Samorządowców.

Świetne wieści dla mieszkańców Janina - Wójt gminy Magdalena Forc-Cherek podpisała umowę na rozbudowę sieci wodociągowej w Janinie. Warta 287 tys. zł infrastruktura będzie gotowa do końca roku.

80. rocznica śmierci Księdza Senatora - We wtorek minie 80 rocznica śmierci człowieka, który był jedną z najpiękniejszych postaci w dziejach polskiego Pomorza. Zamęczony w KL Stutthof przez Niemców ks. Feliks Bolt (*7 I 1864 †7 IV 1940) był posłem na Sejm RP, senatorem, wicemarszałkiem Senatu RP. Urodził się i wychował w Barłożnie!

Nie tamujmy rzek, niech płyną!”. Godzina dla Ziemi - W trosce o naszą Planetę i promowanie idei ochrony środowiska naturalnego co roku symbolicznie na godzinę gasimy światło. Tegoroczna akcja Godzina dla Ziemi WWF, przypadła w sobotę 28 marca. Odbyła się pod hasłem „Nie tamujmy rzek, niech płyną!”

Szczęśliwa „szóstka” padła w Starogardzie! Gracz LOTTO wygrał milion złotych - Miniona sobota była wyjątkowo szczęśliwa dla jednego z graczy. W punkcie LOTTO na osiedlu 60-lecia ONP 1G w Starogardzie Gdańskim padła „szóstka” w Lotto Plus warta równy 1 000 000 zł. Wylosowane 28 marca w Lotto Plus liczby to: 6, 16, 33, 35, 38, 49.

Kociewiacy dla hospicjum i... szpitala - Akcja szycia maseczek dla personelu medycznego cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Włączają się w nią wielkie firmy przemysłowe jak Feniks, czy Polmet, ale także organizacje, stowarzyszenia i fundacje. Jedną z nich jest fundacja „Kociewiacy dla hospicjum”.

Na Dane.gov.pl szybko znajdziemy najbliższą aptekę czy posterunek policji - W ostatnich dniach portal GOV.pl bije rekordy popularności. Od początku marca odwiedziło go ponad 22 miliony osób! Wiele z nich zagląda tam, by sprawdzić m.in. najbardziej aktualne informacje o sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Zmiany w Komendzie Wojewódzkiej PSP - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, na wniosek Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej powołał, z dniem 31 marca, st. bryg. Piotra Sochę  na stanowisko Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Podpatrzone na ulicy ks. Kellera - Co dalej z remontem ulicy księdza Kellera i placu 16 Dywizji? Mówiąc w dużym skrócie miasto chce w miarę szybko dokończyć to, co jest „rozgrzebane” na zapleczu starogardzkiego Rynku.  

 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
cov 18,5 29.04.2020 15:53
gnuśny *** dostał gorączki i ataku wściekłości , bo założył maseczkę na kuper...

pielęgniarka 03.04.2020 11:22
wybudujcie karłowi 2 wieże na plaży z piasku i pomalujcie srebrzanką , niech opętany nienawiścią złośliwiec się cieszy...

lekarz 03.04.2020 12:08
jakim trzeba być karłem umysłowym ,żeby taki brednie pisać,fee,wstyd

john 03.04.2020 12:33
ty lekarzu od kibla idz się zdezynfekuj i przytul się do jarka zawsze dziewicy kłamczyńskiego , bo opłakuje jeszcze kota alika , którego wykończył...

jj 03.04.2020 13:49
He he.....jaki przygłup z ciebie. Szkoda tlenu dla takich.... po co ty żyjesz roślino!!!

jj1 03.04.2020 13:52
ale wybrałeś sobie ofermę i bezjajowca za wodza , konusa...

historia 03.04.2020 21:36
wcześniej kombinował ze spółką telegraf , żydowskie nasienie

kociewiak 03.04.2020 11:08
złośliwy kaczy wirus nas prześladuje , jest upierdliwy i śmiertelny

yto 03.04.2020 13:00
stary i chory z nienawiści zgred , mameła bez śmiałości do kobiet , fuj gamoń z pnia cięty !!!

franc maurer 03.04.2020 13:11
nie dała mu bozia wzrostu , to głupieje na stare lata , a padalce mu usługują

last minut 03.04.2020 13:36
może wyleci do smoleńska i już nie wróci ? , wtedy wszyscy odpoczniemy od dziada

Reklama
Starogardzki Dzień Seniora 2022 Starogardzki Dzień Seniora 2022 Starogardzkie Centrum Kultury 15 października 2022 o godzinie 17:00 zaprasza na “Starogardzki Dzień Seniora”. Wydarzenie odbędzie się w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby, w Starogardzie Gdańskim. W tym roku dla Starogardzkich Seniorów wystąpią “Skaldowie” oraz Stefano Terrazzino. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiaka.Stefano Terrazzino – włoski tancerz, aktor i wokalista. Od 2005 roku mieszka i pracuje w Polsce. Laureat wielu prestiżowych i międzynarodowych konkursów tanecznych. W polskim programie rozrywkowym „Taniec z Gwiazdami” kilkakrotnie stawał na podium, w tym dwukrotnie na miejscu pierwszym. Również dwie wygrane przyniósł mu program na antenie telewizji Polsat “Dancing with the Stars – Taniec z gwiazdami”. W polskiej edycji tego programu wziął udział aż dziewięć razy, a w niemieckiej trzy razy. Stefano pasjonuje się muzyką. Talentem wokalnym i aktorskim zachwycił jury i publiczność programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, zdobywając pierwsze miejsce w III edycji. Chcąc dzielić się radością płynącą z muzyki Stefano Terrazzino w Starogardzie Gdańskim zaprezentuje muzyczno-taneczny wieczór, który z całą pewnością stanie sięniezapomnianym wydarzeniem. Artysta wykona niezapomniane znane i lubiane włoskie przeboje m. in.: Volare, Azzuro, Mambo Italiano, Oblivion, Sara Perche Ti Amo i inne.Skaldowie – grupa pop-rockowa, działająca z przerwami od 1965 do dziś. Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów przełomu lat 60 i 70 XX wieku. Ich przeboje: “Kulig”, “Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, “Cała jesteś w skowronkach”, “Króliczek”, “Prześliczna wiolonczelistka”, czy “Medytacje wiejskiego listonosza” na stałe wpisały się w kanon najpopularniejszych utworów w historii polskiej piosenki XX wieku.Podczas koncertów będzie prowadzona kampania informacyjno – profilaktyczna dotycząca uzależnień wśród osób 60+ pd hasłem “Wolny nestor”.Bilety:1 zł – dla seniorów,10 zł – bilet normalny.Bilety do nabycia w recepcji SCK oraz na stronie www.sck.art.plDo biletu zostanie dołączony kupon konkursowy, który weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród od sponsorów. Przy zakupie biletu online, kupon konkursowy do odbioru w recepcji SCK za okazaniem potwierdzenia zakupu.Patronat:Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz StankowiakOrganizatorzy:Starogardzkie Centrum KulturyStarogard GdańskiWspółorganizator:OSIRSponsorzy:Stary LasKAZ DystrybucjaPolmetNasz StarogardRezydencja Live Bank SpółdzielczyMedpharmaData rozpoczęcia wydarzenia: 15.10.2022 17:00
Piotr Bałtroczyk Stand-up “Starość nie jest dla mięczaków” Piotr Bałtroczyk Stand-up “Starość nie jest dla mięczaków” Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: ”Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”.To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka.Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę (a jest na nadobność wrażliwy) przyznał kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.„Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ) i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo, że każdy z nich z coraz większym przekonaniem może potwierdzić, że starość nie jest dla mięczaków.”Z BE – jak uprzejmy był się wyrazić Janusz Grzywacz – „słowa sypią się jak gó….o z barana”.BZ zazwyczaj milcząc okupuje przytulny kącik w rogu, oddając się lekturze bądź nałogom, lub usiłując bezskutecznie oddać się nadobnej dziennikarce, by w końcu jednak wybrać nałóg, lekturę, czy gitarę.Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, a na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności.Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne. Stały jest też bałwochwalczy stosunek do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują. Od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawekw Telecasterach.Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania.Wszystko jest inspiracją …Tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei …Posłuchajcie proszę kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka … .Bilety za pośrednictwem biletyna.pl21.10.2022 o godzinie 18:00 w Kinie "Sokół"Data rozpoczęcia wydarzenia: 21.10.2022
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama
Reklama