Wiosenny koncert zespołu „Singers Novi” z orkiestrą „Pro Simfonica”

  • 20.04.2017, 04:01
  • kg
Wiosenny koncert zespołu „Singers Novi” z orkiestrą „Pro Simfonica”

Podziel się:

Oceń:

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 21 kwietnia br. o godz. 19.00 do sali widowiskowej na koncert zespołu wokalnego "Singers Novi" z towarzyszeniem orkiestry "Pro Simfonica" pod batutą Wojciecha Gdańca. Wstęp wolny.

Orkiestra "Pro Simfonica" w ubiegłym roku obchodziła jubileusz piętnastolecia istnienia, a zespół wokalny "Singers Novi" dziesięciolecia. W grudniu 2016 roku odbył się jubileuszowy koncert i premiera płyty z kolędami pn. "Niechaj będzie głośno wszędzie".


Pro Simfonica
Orkiestra Kameralna działa od roku 2001. Członkowie Orkiestry to absolwenci i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Utalentowani entuzjaści odbywają próby w budynku Starogardzkiego Centrum Kultury. Zespół wykonuje muzykę okresu renesansu, baroku, klasyczną, romantyczną i muzykę XX w. Orkiestra ma również w swoim repertuarze utwory lżejszego gatunku, zaliczane do nurtu muzyki rozrywkowej, tanecznej, jazzowej, filmowej. Koncerty Orkiestry Pro Simfonica odbywają się w wielu miejscowościach, popularyzując piękną muzykę w wykonaniu orkiestrowym. Utwory wykonywane przez orkiestrę są instrumentowane i opracowane przez założyciela i szefa Orkiestry - Wojciecha Gdańca.


Singers Novi
W roku 2003 z Orkiestry Kameralnej Pro Simfonica wyłoniła się kilkuosobowa grupa entuzjastów śpiewania kolęd. Przez kilka lat co roku odbywały się koncerty kolęd i pastorałek w wykonaniu tej grupy wokalnej, której towarzyszyła Pro Simfonica. Chęć dalszego śpiewania była tak wielka, że dała ona inspirację do powstania zespołu Singers Novi. Z chwilą powołania Singers Novi, próby zaczęły odbywać się regularnie. Repertuar systematycznie się powiększał. Singers Novi dużo koncertowali, zarówno w Starogardzie, jak i poza nim. Zespół wykonuje utwory a cappella i wokalno-instrumentalne, z repertuaru liczących się zespołów wokalnych oraz piosenki ze znanych i lubianych filmów oraz musicali.

 

kg

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe