Stwórz pocztówkę lub teledysk promujące Kociewie! Zawalcz o atrakcyjne nagrody!

  • 04.01.2017, 10:52 (aktualizacja 04.01.2017, 12:54)
  • Redakcja
Stwórz pocztówkę lub teledysk promujące Kociewie! Zawalcz o atrakcyjne…

Podziel się:

Oceń:

Czy wiesz, jakie święto przypada 10 lutego? Co obchodzimy tego dnia? Na pamiątkę jakiego wydarzenia? I dlaczego 10 lutego jest ważny dla mieszkańców naszego regionu?

Warto najpierw nieco cofnąć się w czasie. Był początek roku 1807... Na Pomorzu trwała wojna francusko-pruska. Oddziały polskie walczyły przeciwko zaborcy. Podpułkownik Józef Hurtig raportował Janowi Henrykowi Dąbrowskiemu, że wysyła „patrol ku Gociewiu”. Ten fragment oficerskiego listu z 10 lutego 1807 roku wysłany z Nowego nad Wisłą jest pierwszym historycznym zapisem nazwy regionu KOCIEWIE.

- Chcemy zachęcić Was do świętowania tego dnia. Aby stało się to doroczną tradycją - informuje Ewa Macholla z zespołu ds. kontaktów z mediami i komunikacji społecznej w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gdańskim. - Przecież właśnie tu, na Kociewiu mieszkamy, tu mamy swoje magiczne miejsca, gdzie udajemy się na wycieczkę rowerową, spacer po lesie, czy odpoczynek nad jeziorem. To właśnie tu możemy poszczycić się wspaniałymi zabytkami, pysznym jedzeniem, gwarą, a przede wszystkim każdego dnia spotykamy niezwykłych ludzi. Z okazji 10 lutego przygotowaliśmy wiele niespodzianek i atrakcji. Jedną z nich jest konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu starogardzkiego. Zachęcamy do stworzenia pocztówki "Pozdrowienia z Kociewia" oraz teledysku "Zapraszamy na Kociewie". Jest o co walczyć - pula nagród przekroczyła 4 tys. zł! Jednak zostało niewiele czasu - na prace czekamy do 3 lutego br.

 

Regulamin konkursu "Światowy Dzień Kociewia"

Organizator: Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim

Miejsce i termin:

Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim

ul. Kościuszki 17, 83-200 Starogard Gdański

10 lutego 2017 r.

Cele:

Popularyzacja wiedzy o Światowym Dniu Kociewia

Zasady:

Konkurs odbywa się w 2 kategoriach

1. Pocztówka "Pozdrowienia z Kociewia" - konkurs plastyczny, w którym należy przygotować pocztówkę. Technika pracy dowolna. Tematyka - Kociewie

2. Teledysk "Zapraszamy na Kociewie" - praca maksymalnie o długości 2 minut, dopuszczalna praca w maksymalnie 6-osobowej grupie

Uczestnicy:

W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu starogardzkiego wraz z opiekunem.

Zasady uczestnictwa:

1. Uczestnicy przygotowują prace, których tematyka ma promować Kociewie. Dopuszczalne są dwie kategorie: praca w formie pocztówki pod hasłem "Pozdrowienia z Kociewia" oraz teledysk pod hasłem "Pozdrowienia z Kociewia". W przypadku filmiku promocyjnego dopuszczalna jego długość to 2 minuty. Przy teledysku może pracować maksymalnie 6 osób.   

2. Prace zaadresowane na Zespół ds. kontaktów z mediami i komunikacji społecznej należy przekazać najpóźniej do piątku, 3 lutego 2017 r. do Punktu Informacyjnego Starostwa Powiatowego (parter) do godz. 15 w formie elektronicznej (teledysk) i papierowej (pocztówka). Prace należy dostarczyć w kopertach opisanych według wzoru:

imię i nazwisko autora, wiek i klasa, nazwa, adres i telefon placówki, imię i nazwisko nauczyciela lub opiekuna, pod kierunkiem którego praca została wykonana, tytuł pracy.

3. Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania i reprodukowania prac konkursowych bez wypłacania honorariów autorskich.  Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz wykorzystanie wizerunku w celach informacyjnych i promocyjnych konkursu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

4. O wynikach oraz terminie uroczystego wręczenia nagród laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie do dnia 7 lutego 2017 r. 

5. Prace niezgodne z regulaminem, nadesłane po terminie, uszkodzone w wyniku niewłaściwego opakowania nie będą brane pod uwagę.  Prace nadesłane na konkurs nie będą odsyłane.

Ocenianie:

Oceny dokonywać będzie jury, które wyłoni zwycięzców oraz przyzna wyróżnienia. W sprawach nieobjętych regulaminem decyduje organizator.

Nagrody:

W kategorii pocztówka nagrodą główną jest rower. Przyznane zostaną też wyróżnienia.

W kategorii teledysk pula nagród wynosi 3 tysiące złotych.

Łączna pula nagród to ponad 4 tysiące złotych.

Organizator zastrzega sobie prawo do nieprzyznania nagród w poszczególnych kategoriach.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe