Kierowca miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. 40-latek prowadził pojazd bez uprawnień

  • 24.11.2016, 14:51
  • Admin admin
Kierowca miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. 40-latek prowadził…

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Zblewa zatrzymali kierowcę opla, który miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał prawa jazdy oraz dokumentów od pojazdu. Funkcjonariusze udaremnili mu możliwość kontynuowania dalszej jazdy. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

W nocy z 23 na 24 listopada br. policjanci patrolujący ulice Borzechowa zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego opla. W czasie rozmowy z mężczyzną, który prowadził auto funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,7 promila alkoholu.

Dodatkowo okazało się, że 40-letni mieszkaniec gminy Lubichowo nie miał przy sobie dokumentów od pojazdu. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada również uprawnień do kierowania.

Mundurowi udaremnili nietrzeźwemu kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy odholowując auto na parking. Mężczyzna otrzymał dwa mandaty karne. Pierwszy w wysokości 500 zł za kierowanie pojazdem bez uprawnień, a drugi w wysokości 100 zł za brak wymaganych podczas kontroli dokumentów od pojazdu.

Ponadto w najbliższym czasie śledczy przedstawią w tej sprawie zarzut dotyczący kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Admin admin

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mac
Mac 27.11.2016, 14:26
Puśćcie chłopa zdarzyło sie i chlopina wypił kropelkę za duzo wielka mi afera
25.11.2016, 12:30
[quote]
takich skurwieli powinno się eliminować !!! [/quote]
Możecie sobie wypisywać różne wulgarne oraz obelżywe komentarze pod adresem tych ludzi a nic to nie da tylko sobie ciśnienie podnosicie.Trzeba złożyć petycje do Ministra Sprawiwdliwości o wprowadzenie do Kodeksu karnego upubliczniania danych takiej osoby, konfiskata auta, wysoka grzywna i może będzie lepiej.
24.11.2016, 18:16
kolejny skandal,co pijakowi zrobią,ma kumpli,a powinien siedzieć-ale w obozie pracy,a nie na koszt podatników i przepadek mienia w całości !!!!!!!!!!!!!
25.11.2016, 09:54
takich skurwieli powinno się eliminować !!!

Pozostałe