Będzie się działo! Sprawdź harmonogram wydarzeń na Kociewiu!

  • 03.06.2016, 09:34
  • Admin admin
Będzie się działo! Sprawdź harmonogram wydarzeń na Kociewiu!

Podziel się:

Oceń:

Sprawdź co, gdzie i kiedy!Nie wiecie jak spędzić wolny czas na terenie powiatu starogardzkiego? Zapraszamy do zapoznania się z naszym harmonogramem imprez. Sprawdźcie co, gdzie i kiedy będzie się działo w Waszej okolicy!

PIĄTEK – 3 czerwca

 

  • Jean-Claude Lechevallier – Malarstwo

STAROGARD GD. 3 czerwca, w Galerii „A” w Starogardzkim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy „Jean-Claude Lechevallier - Malarstwo”. Planowane rozpoczęcie o godz. 18.00.

Urodzony w Morlaix w Bretanii we Francji dnia 10 marca 1946 r. Do 1969 r. mieszkał w Paryżu, następnie od 1970 r. w Honfleur, a od 2009 r. w Roscoff w Bretanii. Przez 45 lat pracował jako lekarz internista oraz działał w organizacji Lekarze bez Granic. W latach 80 -tych organizował konwoje humanitarno-medyczne do Polski, m.in. do Starogardu Gdańskiego. Od 2007 r. uczęszczał na wykłady z estetyki prowadzone przez Alice Laguarda w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Caen oraz z malarstwa na temat „formy koloru„ u Elisabeth Leverrier. Później kształcił się w Honfleur na wykładach u Guillaume'a de Saint-Pierre i w Touques u Yves'a Riguidel, spełniając swoje... młodzieńcze pasje malarskie. Po zakończeniu pracy zawodowej jako lekarz od lipca 2009 r. poświęca się całkowicie malarstwu.

 

 

SOBOTA – 4 czerwca


  • Dzień Dziecka

STAROGARD GD. Spółdzielnia Mieszkaniowa Kociewie, Multimedia Polska oraz Nickelodeon zapraszają na Dzień Dziecka. Impreza odbędzie się 4 czerwca o godz. 13.00.

W programie wiele atrakcji dla najmłodszych, między innymi: spotkanie z żółwiami Ninja, zabawy na wielkoformatowych grach planszowych, turniej Boule i tor przeszkód. Miejsce: os. Kopernika 19 (przed Punktem Sprzedaży Multimedia Polska).

 

  • Trzy godziny dla rodziny

STAROGARD GD. 4 czerwca w godzinach od 10.00 do 13.00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Starogardzie Gdańskim odbędzie Festyn Rodzinny „Trzy godziny dla Rodziny”.

Przewidziano mnóstwo ciekawych atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Serdecznie zaprasza Dyrekcja Szkoły i Grono Pedagogiczne oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły nr 3 dawniej 7.

 

  • Dzień Dziecka

SKARSZEWY. Na tegoroczny Dzień Dziecka, zgodnie ze skarszewską tradycją, Gminny Ośrodek Kultury przygotował dla najmłodszych wiele różnorodnych atrakcji.

W sobotę 4 czerwca na Placu Zamkowym od godziny 15 będzie muzycznie, tanecznie, tajemniczo, a przede wszystkim wesoło. Wystąpią młodzi muzycy i wokaliści z Ogniska Muzycznego oraz grupy “OVER TIME”, tancerze z Ogniska Tanecznego, zaś arkana wiedzy tajemnej zaprezentuje iluzjonista. Nie zabraknie oczywiście tak lubianej przez skarszewian żywiołowej “ZUMBY”. Ponadto konkursy, wspólne zabawy, malowanie twarzy, także możliwość rozwinięcia plastycznych talentów pod fachowym okiem.
Będą też dmuchane zamki i zjeżdżalnie, a nawet możliwość zakupu zabawek. Serdecznie zapraszamy!


NIEDZIELA – 5 czerwca

  • Koncert Organowy

ZBLEWO. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca, w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Zblewie odbędzie się koncert organowy. Koncert odbywa się pod patronatem wójta gminy Zblewo. Gazeta Kociewska objęła wydarzenie swym patronatem medialnym.

Urząd Gminy w Zblewie wraz z Parafią pw. św. Michała Archanioła w Zblewie oraz Fundacją Promocji im. Feliksa Nowowiejskiego serdecznie zapraszają na koncert organowy, który odbędzie się już 5 czerwca. Na organach zagra Patryk Podwojski – organista Achikatedry w Gdańsku Oliwie. Będzie mu towarzyszył Michał Rajewski – baryton. Serdecznie zapraszamy! Wstęp na wydarzenie – wolny.

 

  • Policjanci dzieciom

STAROGARD GD. W pierwszą niedzielę czerwca Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów wspólnie ze starogardzką komendą policji organizują otwarty dzień dziecka. Impreza odbędzie się na placu przy ulicy Hallera (w pobliżu Biedronki) w Starogardzie Gdańskim. W tym dniu przewidziano dla dzieci szereg atrakcji.

Zabawa rozpocznie się o godzinie 12.00 i trwać będzie do godz. 17.00. Organizatorzy festynu przygotowali dla dzieci i młodzieży wiele konkursów i konkurencji sportowych. Będą napoje, słodycze, upominki oraz karnety do lunaparku.
Atmosferę obchodzonego dnia dziecka wzbogacą muzycznie uczniowie i absolwenci starogardzkich szkół.
Oprócz malowania twarzy, pokazów sprzętu ratownictwa drogowego, zabaw i quizów na świeżym powietrzu, pod okiem artysty Józefa Olszynki i nauczyciela PSP nr IV Pani Krystyny Kolasińskiej przeprowadzony zostanie konkurs rysunkowy o tematyce policyjnej. Będzie można także sprawdzić swoją wiedzę w miasteczku ruchu drogowego oraz założyć alko i narko-gogle, które zniekształcają widzenie w taki sposób, jak alkohol czy narkotyki upośledzają nasze zmysły.
Organizowany w najbliższą niedzielę festyn, to również okazja do tego, aby zobaczyć z bliska policyjnego psa i robota, radiowóz lub motocykl, a także pojazdy straży pożarnej i pogotowia.
Jedną z nagród za wygrane konkursy będzie możliwość jazdy segway-em. Dzięki uprzejmości Ośrodka Jazdy Konnej i Hipoterapii „Patataj” z Sucumina, dzieci będą miały okazję przejechać się na klaczy o imieniu Sitka oraz kucu Gaja.
Policjanci zapraszają do licznego udziału w imprezie.

Admin admin

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

04.06.2016, 08:03
Marsz PO na czele Neumann jako twarz demokracjii i nowej PO przydupas Schetyny
es
es 10.06.2016, 11:16
Ty gościu masz obsesje daj sobie leczyć głowę!!!!
03.06.2016, 16:31
Marsz KOD dn.04.06. 2016 będą tysiące - walczymy z klamstwem !
03.06.2016, 18:21
alimenciarz kijowski powinien siedzieć w pierdlu !!!!!
03.06.2016, 22:55
.
?
? 03.06.2016, 13:26
PODAWAJCIE PEŁNE INFORMACJE, A NIE ŻĘ DZWONIĄ.
03.06.2016, 17:54
kodziarze-smrodziarze...
Lina555
Lina555 03.06.2016, 20:59
Tylko tyle potraficie?

Pozostałe