To ludzie i ich praca promują gminę. Nagrody, wyróżnienia i medal

  • 19.04.2012, 08:50
  • (JS)
To ludzie i ich praca promują gminę. Nagrody, wyróżnienia i medal

Podziel się:

Oceń:

W minioną sobotę w restauracji K-2 w Borzechowie odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Wójta Gminy Zblewo. Wójt uhonorował osoby i firmy za dzielność w roku 2011.

Otwierając Galę Krzysztof Trawicki, włodarz gminy Zblewo nie ukrywał wzruszenia.
- To dla mnie zaszczyt i wyróżnienie, iż będę mógł po raz piąty nagradzać ludzi i firmy z naszej gminy. Dobrze, że nagradzamy i uświetniamy ludzi. To namacalny znak i dowód na to, że gmina się rozwija. To ludzie i ich praca, praca nas wszystkich promuje naszą gminę – przyznał wójt. 
 

Miłe zaskoczenie
Po zakończeniu oficjalnej części  wręczania nagród, o głos poprosili przedstawiciele ze Związku Pracodawców w Starogardzie Gd.
- W podziękowaniu za pana codzienną działalność potwierdzającą pana zaangażowanie i dążenie do rozwoju przedsiębiorczości, Związek Pracodawców przyznaje panu Krzysztofowi Trawickiemu Medal za Wspieranie Rozwoju Przedsiębiorczości - mówili przedstawiciele związku.
 

Prawdziwy czy sobowtór
Na sali wśród zaproszonych gości był obecny również sobowtór Jarosława Kalinowskiego z PSL. „Nasz Kalinowski” – mówią o nim koledzy i rodzina. Pan Stanisław Fojut jest członkiem PSL, mieszka w Piesienicy – rolnik, obecnie emeryt, posiada 43 - hektarowe gospodarstwo.
 - Jeden Kalinowski jest w Warszawie, a drugi jest u nas. Musi bardziej pofarbować włosy na czarno i prawdziwy „Kalinowski” gotowy - żartują koledzy obecni na sali.
 

Marzenia się spełniają
Zespół Regionalny „Brzady” z Pinczyna otrzymał nagrodę w dziedzinie kulturalno-oświatowej.
- Ciężko zapracowaliśmy na nasz sukces. Każdy chce być najlepszy i ma swoje marzenia. Do ich spełnienia potrzebna jest praca. Nasz zespół składa się z trzech osób – mówią członkowie zespołu. - Działamy przy Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie, należą do niego uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjalnej w ilości około 35 osób.
Barbara Jędrzejewska odpowiada za tańce, zawodowo jest nauczycielką klas I-III, edukacja wczesnoszkolna. Wojciech Gdaniec prowadzi kapelę i gra, uczy śpiewu, ponadto prowadzi chór szkolny. Jest nauczycielem i muzykiem pracuje w szkole w Pinczynie, ale jego macierzystą szkołą jest Szkoła Muzyczna I stopnia w Starogardzie Gd.. Natomiast Iwona Wysmułek - Sliwa prowadzi zajęcia z gwary kociewskiej i zajmuje się sprawami organizacyjnymi, jest nauczycielką języka polskiego.
- Nazwa naszego zespołu to w tłumaczeniu – Owoce suszone. Jego reaktywacja nastąpiła w latach 2006 - 2007, przy okazji oddania nowego skrzydła w szkole – dodają członkowie. - Z tej okazji wystawiliśmy spektakl „Wesele”. Trzeba dodać, że 35 kompletnych strojów, otrzymaliśmy od wójta Krzysztofa Trawickiego. Służą nam one do dnia dzisiejszego. Oprócz wspomnianych strojów mamy również skrzypce diabelskie, burczybas i akordeon. Do pracy w zespole jesteśmy podwójnie zmotywowani, bo kontynuowanie tego zespołu jest jednym z priorytetów naszej pani dyrektor.

 

Nagrody i wyróżnienia
9 marca 2012 powołano Komisję Nominującą, która ustaliła nagrody i wyróżnienia w  dziedzinach: 

 

społeczno-gospodarcza

Nagroda przypadła „Boś-Met” s.c. Dorota i Jarosław Boś
Wyróżnienia: Firma „Glass - Serwis” Zblewo

kulturalno-oświatowa

Nagroda dla Zespołu Regionalnego „Brzady” z Pinczyna
Wyróżnienie: Wojciech Birna - nauczyciel, Ewa Jędrzejewska - nauczycielka. Katarzyna Sturmowska - nauczycielka, Patryk Podwojski - talent muzyczny gminy Zblewo.

rolnictwo

Nagrodę odebrali: Bożena i Ryszard Wieczorek  Jezierce
Wyróżnienie: Jadwiga i Henryk Adrych Zblewo, Zbigniew Załęski z Bukowca Królewskiego

sport

Nagroda: Franciszek Bieliński - sędzia piłki nożnej
Wyróżnienie: Patrycja Kościelna - Mistrzyni Polski Juniorek w piłce nożnej

Nagroda Specjalna dla restauratorów:

Katarzyna i Krzysztof Langowscy

(JS)

Zdjęcia (3)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PPPPPPPPP
PPPPPPPPP 19.04.2012, 18:49
Brak slow.... Oni promuja gmine?
Gość
Gość 22.05.2022, 18:57
Szczególnie ten z Bukowca
Karol
Karol 20.06.2022, 23:46
Ten to powinien się wstydzić za wszystko i powinien się wziąsc za uczciwą gospodarkę a nie za machloje.
alika
alika 19.04.2012, 09:59
tak wygląda nasza kochna Polska
jar
jar 19.04.2012, 09:22
włazidupki

Pozostałe