Policjanci i strażacy przypominają o bezpiecznym wypoczynku nad wodą

  • 27.07.2022, 15:24
  • Źródło: KPP Starogard Gdański
Policjanci i strażacy przypominają o bezpiecznym wypoczynku nad wodą

Podziel się:

Oceń:

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, jak również akcji „Bezpieczne Wakacje”, policjanci oraz strażacy z powiatu starogardzkiego dbają o bezpieczny wypoczynek nad wodą. Wspólne działania informacyjne funkcjonariuszy mają na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z braku rozwagi i pływania na niestrzeżonych kąpieliskach. Mundurowi przekazują przez megafony specjalnie przygotowany w tym celu komunikat dźwiękowy, za którego pośrednictwem apelują o odpowiedzialne zachowanie oraz zdrowy rozsądek dla wspólnego dobra i bezpieczeństwa.

Wakacje to czas radości i beztroski, ale warto pamiętać o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Przypominają o tym policjanci i strażacy z powiatu starogardzkiego. Mundurowi, którzy patrolują plaże, apelują, aby podczas wypoczynku nad wodą korzystać z kąpieli tylko pod czujnym okiem ratownika. Woda to żywioł, który nie wybacza błędów, dlatego warto zapoznać się z regulaminem kąpieliska. Funkcjonariusze przypominają również kolory wywieszanych na masztach oznaczeń, gdzie na wejście do wody zezwala flaga biała, a flaga koloru czerwonego, oznacza całkowity zakaz kąpieli.

Jak pokazują statystyki, najwięcej utonięć i wypadków nad wodą dotyczy osób znajdujących się pod wpływem alkoholu, dlatego podczas wspólnych działań strażacy i policjanci apelują, aby pod żadnym pozorem nie zażywać kąpieli po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze przypominają również, aby nie przeceniać swoich umiejętności pływackich, pływać w miejscach dozwolonych oraz stosować się do poleceń ratownika.

W tym celu mundurowi przekazują przez megafony z łodzi oraz radiowozów specjalnie przygotowany w tym celu komunikat, z którym starają się dotrzeć do jak największej grupy plażowiczów oraz osób zażywających kąpieli w akwenach wodnych na pojezierzu starogardzkim. W ostatnim czasie takie wspólne akcje służb odbyły się na jeziorze Borówno Wielkie koło Skarszew oraz jeziorze Kałębie — największym akwenie wodnym w regionie, często określanym mianem „Morza Kociewskiego”.

Źródło: KPP Starogard Gdański

Zdjęcia (6)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

***opowicz
***opowicz 30.07.2022, 07:57
nad jeziorami i innymi zbiornikami wodnymi jest zdecydowanie za mało kontroli , które wpływają na bezpieczeństwo wypoczywających , dotyczy to też sanepidu...
biedny obywatel
biedny obywatel 28.07.2022, 12:28
A oni to po ****** tam są ? Wygrzewać się? Czy jak zwykle wkur**** ludzi swoją obecnością ? Bandziorów łapać, a nie, bo coraz więcej ich lata w szczególności złodziei!
Obywatel
Obywatel 27.07.2022, 23:19
Kiedyś były posterunki wodne i było bezpieczniej, dziś ani jednej motorówki policyjnej w naszym powiecie i mamy tego efekty. Brawo
l
l 28.07.2022, 14:39
Dzisiaj są tylko jakiś kampanie organizowane. A na co dzień , wuj. Się top.

Pozostałe