Zaczęło się od niepodania danych osobowych, skończyło zarzutami znieważenia, naruszenia nietykalności oraz groźbami wobec funkcjonariuszy

  • 21.07.2022, 05:00
  • Źródło: KPP Tczew
Zaczęło się od niepodania danych osobowych, skończyło zarzutami znieważenia,…

Podziel się:

Oceń:

3 lata pozbawienia wolności – to kara, jaka grozi 18-latkowi za znieważenie, naruszenie nietykalności oraz groźby pozbawienia życia policjantów na służbie. 14 lipca br. tczewscy mundurowi zatrzymali 18-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna wielokrotnie znieważył policjantów, nie stosował się do ich poleceń oraz w trakcie zatrzymania groził i naruszył nietykalność jednego z mundurowych. W miniony piątek usłyszał zarzuty.

14 lipca br. o 6 rano dyżurny tczewskiej komendy przyjął zgłoszenie o tym, że dwóch młodych mężczyzny na jednym z osiedli miało oblać piwem zaparkowany pod domem samochód i rzucać w jego kierunku kamieniami. W to miejsce pojechali policjanci i zauważyli stojącego w pobliżu młodego mężczyznę, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Mundurowi postanowili go wylegitymować. Mężczyzna ten był pobudzony, nie chciał okazać dokumentu tożsamości ani podać swoich danych. Po chwili zaczął znieważać interweniujących funkcjonariuszy, naruszył nietykalność jednego z nich oraz groźbami próbował wywrzeć na nich wpływ, aby odstąpili od interwencji. Mundurowi użyli wobec agresywnego 18-latka gazu oraz siły fizycznej, a następnie go zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu.

Następnego dnia śledczy przedstawili zatrzymanemu mieszkańcowi Tczewa zarzuty. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

To już wolę GMB
To już wolę GMB 24.07.2022, 16:57
Toć to je czczew - i wszystko jasne. Jedyne co dobrego go teraz spotka to bilet do Starogardu - do aresztu..
Aniadoruhania
Aniadoruhania 21.07.2022, 23:35
Gdzie mogę zglosić popełnienie wykroczenia przez patrol Policji w postaci przejazdu przez przejazd kolejowy w czasie nadawania sygnału świetlnego czerwonego?
Wujek dobra rada
Wujek dobra rada 22.07.2022, 11:36
Zadzwoń na telefon zaufania
abc
abc 22.07.2022, 10:27
Jeżeli masz dowód to do Biura Spraw Wewnętrznych w Gdańsku [email protected]

Pozostałe