W tym roku uczestnicy będą mieli do pokonania 57 kilometrów. VIII Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy

  • 22.07.2022, 15:10
  • redakcja
W tym roku uczestnicy będą mieli do pokonania 57 kilometrów. VIII Powiślańsko-Kociewski…

Podziel się:

Oceń:

Już po raz ósmy Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE przy współpracy z Powiatem Tczewskim, który dofinansował wydarzenie, Gminą Gniew oraz Miastem Kwidzyn organizuje Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy, który odbędzie się w niedzielę 24 lipca.

Rajd nawiązuje nazwą do dwóch sąsiadujących ze sobą regionów - Kociewia i Powiśla, które połączył most przez Wisłę - Opalenie-Korzeniewo. W tym roku kolejny raz mieszkańcy tych dwóch regionów etnograficznych Pomorza mogą spotkać się podczas wydarzenia rowerowego. Podobnie jak w ubiegłych latach imprezie będzie przyświecało hasło: „Pomorskie kołem się kręci”.
- Zapraszamy na 8. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy. Tegoroczna trasa to około 57 km, jednakże zaprojektowana tak, aby nawet ci mniej doświadczeni cykliści czy też rodziny z dziećmi, mogły ją przejechać podziwiając kociewskie i powiślańskie krajobrazy z perspektywy rowerowego siodełka - mówi Piotr Kończewski, dyrektor biura Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE.

Trasa rajdu
Rajd wyruszy z Kwidzyna 24 lipca o godzinie 10.00 i przejedzie przez Podzamcze - Gurcz - Jarzębinę - Janowo - Lipianki - Jaźwiska. Podobnie jak w latach ubiegłych, przed wjazdem na most zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie. Następnie Potłowo - Nicponię - Tymawę - Jelenicę - Aplinki - Korzeniewo - Marezę i zakończy się na Placu Jana Pawła II w Kwidzynie.

Poznaj nieznane
Organizatorzy podkreślają, że głównym celem rajdu jest promowanie turystyki rowerowej wśród mieszkańców i turystów odwiedzających w tym czasie Kociewie. Coraz więcej osób wybiera rower jako formę rekreacji i możliwość spędzenia wolnego czasu. Jest to doskonały sposób, aby zadbać o kondycję fizyczną, a przy okazji zwiedzając nowe, nieodkryte miejsca.
- Cieszy nas, że w naszych wydarzeniach biorą udział zarówno seniorzy, rodziny czy też doświadczeni rowerzyści. To ważne, aby mieszkańcy mieli okazję zobaczyć, jak można spędzić czas na Kociewiu i sąsiednim Powiślu. Poza tym, dzięki takim imprezom jak nasza, wielu uczestników mogło poznać osoby o podobnych zainteresowaniach - podkreśla Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE.

Zapisz się już dziś!
8. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy jest bezpłatny i każda chętna osoba może wziąć udział w tym wydarzeniu. Chętni mogą zapisać się w Biurze Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE przy ulicy 30 Stycznia 4 w Tczewie, telefonicznie: 58 531 37 41, poprzez e-mail: [email protected] lub wiadomość na Facebooku: www.facebook.com/lot.kociewie

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe