Młodzi ludzie dachowali na autostradzie A1. Tylko wczoraj doszło do dwóch podobnych zdarzeń!

  • 01.07.2022, 12:19
  • redakcja
Młodzi ludzie dachowali na autostradzie A1. Tylko wczoraj doszło do dwóch… KPP Starogard

Podziel się:

Oceń:

Mundurowi ze starogardzkiej komendy wyjaśniają przyczynę wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj nad ranem na autostradzie A1 w pobliżu miejscowości Marwil. W wyniku dachowania samochodu marki Kia 2 osoby trafiły do szpitala. W miejscu, gdzie doszło do wypadku, wystąpiły chwilowe utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wakacyjnych wyjazdów. Pamiętajmy, aby przed dalszą podróżą zawsze być wypoczętym i właściwie przygotować auto do drogi.

Dzisiaj nad ranem dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na 34 kilometrze autostrady A1. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z drogówki.
- Funkcjonariusze ustalili, że do zdarzenia doszło, gdy kierujący kią venga 22-latek zjechał na prawe pobocze, gdzie doprowadził do dachowania pojazdu. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznał kierowca oraz 17-letni pasażer tego auta - informuje asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gd. - Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec województwa mazowieckiego, który kierował autem, był trzeźwy. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze w związku ze spowodowaniem realnego zagrożenia w ruchu drogowym zatrzymali kierowcy prawo jazdy. W związku z uszkodzeniami auta, mundurowi wystawili także pokwitowanie za zatrzymany dowód rejestracyjny. Obecnie mundurowi wyjaśniają bliższe  okoliczności tego zdarzenia - mówi rzecznik.

Tylko wczoraj na tczewskim i starogardzkim odcinku autostrady A1 doszło do dwóch podobnych zdarzeń, w których dwa auta wypadły z drogi. Przyczyną mogła być nadmierna prędkość i bardzo złe warunki drogowe lub zły stan techniczny pojazdów.

Przed nami 2 miesiące wakacji. To czy będą one bezpieczne, w głównej mierze zależy od nas samych. Policjanci przypominają i apelują, by pamiętać o rozwadze na drodze, a przede wszystkim o zachowaniu ostrożności, trzeźwości za kółkiem i dostosowaniu prędkości do panujących warunków.

 
_redakcja

Zdjęcia (2)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nataniel
nataniel 01.07.2022, 17:34
głupota gówniarstwa nie zna granic
Koń z Valony
Koń z Valony 01.07.2022, 13:00
Jak to było..."Lubię zapie#dalać"

Pozostałe