Domowe zabawy dla dzieci idealne na wakacje!

  • 24.06.2022, 10:19
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Domowe zabawy dla dzieci idealne na wakacje!

Podziel się:

Oceń:

Okres letni to czas, na który z niecierpliwością czeka każdy uczeń. Jako rodzic wiesz jednak, że już po kilku dniach Twoja pociecha może się nudzić. Niestety Ciebie wakacje nie obowiązują, dlatego nie będziesz miał za dużo czasu, by pobawić się ze swoją pociechą. Na szczęście wystarczy kilka podstawowych artykułów i trochę kreatywności, aby Twoje dziecko rozpoczęło wielogodzinną, samodzielną zabawę. Poznaj nasze propozycje.

Czasami wystarczy kartka i długopis

Choć interaktywne zabawki zwracają uwagę swoimi funkcjami, dźwiękami i światłami, to dziecko darzy je zwykle intensywnym, ale krótkich zainteresowaniem. Dlaczego? Ich przeznaczenie jest ściśle określone przez producenta już na etapie projektowania. Dziecko posiada bujną wyobraźnię, która nie potrzebuje ramowych rozwiązań. Zapewnij mu proste narzędzia, takie jak blok rysunkowy i długopisy (https://www.biurowi.pl/pl/c/dlugopisy/150). Najmłodsi zawsze sięgają po nie ukradkiem z błyskiem w oku. Pozwól im zaginać rogi i kreślić kształty, wybierz kolorowe długopisy i wprowadź nimi do zabawy nowe możliwości, które doceni Twoja pociecha. Tymczasem starsze dziecko może pisać opowiadania, stworzyć swój własny tomik wierszy lub pisać teksty piosenek. Wielogodzinnym zajęciem może być również sztuka origami, która przy okazji wpłynie korzystanie na rozwój umiejętności manualnych.

Kolorowy zawrót głowy

Zabawa będzie trwała dłużej, jeśli dziecko do dyspozycji będzie miało kolorowe kredki lub farby. Takie artykuły to narzędzia, które dopiero w rękach Twojego dziecka nabierają sensu i zyskują możliwości zastosowania. Wystarczy, że wskażesz swojemu dziecku kierunek działania przez podanie mu tytułu pracy. Może to być narysowanie ulubionej zabawki lub idealnego dnia wakacji – to wystarczy, aby dziecko poczuło, że czeka go zadanie do zrealizowania i z zapałem rozpoczęło pracę. Dla starszych dzieci świetnie sprawdzą się markery permanentne (https://www.biurowi.pl/pl/c/markery-permanentne/225). Klikają w link, znajdziesz flamastry w wielu modnych kolorach, które świetnie sprawdzą się do samodzielnej dekoracji kubka lub stworzenia wakacyjnej bluzki poprzez pomalowanie starej białej koszulki. 

Nieograniczone możliwości od Biurowi.pl

Klikając w ten link https://www.biurowi.pl/, znajdziesz szeroki wybór artykułów papierniczych w niskich cenach, które pozwolą Ci stworzyć domowe warsztaty artystyczne dla Twoich pociech. W czasie, gdy Ty gotujesz obiad, Twoje dziecko może z dostępnych w ofercie wyklejanek i kolorowych bloków tworzyć swoją wersję obiadu na kartce. Co ważne, jeśli każdego dnia gotujesz inny obiad, to Twoje dziecko każdego dnia będzie miało do stworzenia wyklejankę innego dania. Wystarczy, że wyposażysz swoją pociechę w różnorodne artykuły i wskażesz jej kierunek działania, a odczuje ono Twoje zaangażowanie w zabawę.      

 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe