Owidzki piknik z archeologią

  • 13.06.2022, 08:45
  • redakcja
Owidzki piknik z archeologią

Podziel się:

Oceń:

Czym zajmuje się archeologia? Jak wyglądał kiedyś owidzki Gród? Jak powstawały dawne naczynia, narzędzia, elementy stroju Słowian? Tego i o wiele więcej dowiecie się przybywając w czwartek, 16 czerwca, do Grodziska Owidz.

Podczas pikniku z archeologią będziecie mogli zobaczyć między innymi widowiskowe, interaktywne pokazy garncarza i kowala. Dowiecie się również, jak dawniej barwiono materiały przy użyciu naturalnych metod oraz zaplatano krajki.
- W strefie za piecem czekać będą na Was prelekcje. Dowiecie się na nich wielu ciekawostek o naszym Grodzie, pracy archeologów oraz o wierzeniach i tradycjach naszych przodków.
Najmłodszych odwiedzających z pewnością ucieszy strefa Małego Archeologa z ciekawymi warsztatami oraz grą terenową - uchylają rąbka tajemnicy organizatorzy. - Rezerwujcie już dziś ten dzień na wizytę w Owidzu. Będziemy na Was czekać od 11.00 do 16.00 - mówią.
Bilety wstępu na teren owidzkiego Grodu: 5 zł - ulgowy, 10 zł - normalny.

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

o
o 13.06.2022, 21:02
a co cię to obchodzi?
ww
ww 13.06.2022, 11:15
Starogard Gdański ulica Południowa jadą samochody nocą na własnych kołach bez tablic rejestracyjnych - czyje to są samochody ?

Pozostałe