Wielkie Święto Kawalerii

  • 09.06.2022, 09:03
  • redakcja
Wielkie Święto Kawalerii fot. UM Starogard

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 12 czerwca Szwadron Kawalerii II Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczystości z okazji Święta Pułkowego. - W tym roku już po raz szesnasty będziemy wspólnie z mieszkańcami obchodzić Święto Kawalerii w Starogardzie Gdańskim. W uroczystościach wezmą udział oddział konne Szwadronu Kawalerii WP oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej - mówią organizatorzy wydarzenia.

W niedzielę  o godzinie 12.00 odbędzie się Msza Święta w intencji poległych szwoleżerów z udziałem Wojska Polskiego i Kawalerii Ochotniczej odprawiana w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

Również o godzinie 12.00 w starogardzkim Stadzie Ogierów, otwarta zostanie ekspozycja sprzętu wojskowego. Po raz pierwszy uroczystość przyjmuje wymiar zdecydowanie inny niż w latach poprzednich. Zaprezentowany zostanie społeczeństwu potencjał Sił Zbrojnych RP oraz wojsk międzynarodowego komponentu NATO.

Natomiast o godzinie 14.30 organizatorzy zapraszają, również do Stada Ogierów, na coroczny Festyn Kawaleryjski. Będzie można zobaczyć w akcji ciężki sprzęt wojskowy jak i historyczne rarytasy. Z pewnością wszystkim spodobają się zaplanowane widowiskowe pokazy: musztry paradnej, władania białą bronią konno. W programie nie zabraknie inscenizacji, przygotowanych przez grupy rekonstrukcyjne, oddziały szwoleżerów i ułanów, a także współczesnych żołnierzy. Czas umili wojskowa orkiestra, a treściwa grochówka doda odwiedzającym energii i smaku. Święto Kawalerii potrwa do godziny 18.30.
Partnerem Święta Kawalerii jest Totalizator Sportowy - właściciel marki LOTTO. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Kociewska i portal Kociewiak.pl

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe