Stracili prawo jazdy w czasie policyjnych działań "NURD"

  • 13.05.2022, 12:29
  • Źródło: KPP Starogard
 Stracili prawo jazdy w czasie policyjnych działań "NURD" Policja Starogard

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze starogardzkiej drogówki, w tym funkcjonariusze z grupy SPEED, uczestniczyli wczoraj w ogólnopolskich działaniach „NURD”. Prowadzona cyklicznie akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i osób kierujących jednośladami, bo to oni najbardziej narażeni są na utratę zdrowia czy nawet życia w konfrontacji z pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj na terenie całego kraju policjanci prowadzili wzmożone działania pn. „NURD”. W realizację tej akcji włączyli się również funkcjonariusze starogardzkiej drogówki. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Ta cyklicznie prowadzona akcja ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci interweniowali zarówno wobec kierowców jak i pieszych, którzy naruszali obowiązujące na drodze przepisy.

Do działań włączyli się również mundurowi z grupy „SPEED”, którzy skupili swoją uwagę na prędkości, jaką rozwijają kierujący w pobliżu przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów. Funkcjonariusze reagowali w przypadku każdego niezgodnego z prawem zachowania kierowców. Prędkość jest jednym z decydujących czynników oddziałujących na ryzyko wystąpienia wypadku drogowego, a także skalę jego skutków. Nadmierna, niesie za sobą zagrożenie braku opanowania pojazdu oraz wydłuża drogę hamowania, co w konsekwencji prowadzi do wypadku. Szybkość, z jaką się poruszamy przed wypadkiem, w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób, a w przypadku niechronionych uczestników ruchu drogowego często może prowadzić do śmierci. Dlatego policjanci z grupy „SPEED” nie ustają w walce z piratami drogowymi.

Tylko podczas kilkugodzinnej służby poruszający się nieoznakowanym radiowozem funkcjonariusze zatrzymali dwa prawa jazdy oraz nałożyli wysokie mandaty karne. Na 3 miesiące swoje uprawnienia stracił 31-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, który przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 53 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 tys. zł. oraz otrzymał 10 punktów karnych.
Kilka godzin później, ci sami funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 50-letnią mieszkankę Kociewia, która w terenie zabudowanym, na ograniczeniu do 50 km/h poruszała się z prędkością 113 km/h. Policjanci nałożyli na kierującą 10 punktów karnych oraz mandat w wysokości 2 000 zł. Dodatkowo okazało się, że samochód, którym poruszała się kobieta, nie posiadał aktualnych badań technicznych. W tym przypadku funkcjonariusze również zatrzymali na najbliższe 3 miesiące dokument uprawniający do kierowania.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych. Pamiętajmy o przestrzeganiu limitów prędkości oraz zwracajmy uwagę na innych uczestników ruchu. To, że mamy pierwszeństwo na skrzyżowaniu, przejściu dla pieszych czy przejeździe dla rowerzystów, nie jest jednoznaczne, z tym że możemy czuć się bezpiecznie.

 

Źródło: KPP Starogard

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Henryck USA
Henryck USA 19.05.2022, 14:19
U nas w USA Police robi to dobry style.
Moorzyn USA
Moorzyn USA 19.05.2022, 14:31
W USA pościg wyglądać inaczej. Być dużo samochódy i gonić pirat drogowa
mario
mario 19.05.2022, 07:50
alkomaty macie wadliwe w radiowozach , czy brakuje skali dla samorządowców i kolesiów ???
mario
mario 19.05.2022, 08:28
dla mnie jóż zabarkło !!!
vidoc
vidoc 17.05.2022, 11:38
a samorządowcy i ich kolesie biznesmenki dalej chleją i prują po pijaku , jak to możliwe ???
vidoc
vidoc 19.05.2022, 08:29
bogatych stać na drogie wisky , a mnie tylko na czyścioche !!!
adamo
adamo 14.05.2022, 13:58
"prowadzone działania, prowadzone akcje"
Czyli co konkretnie ?
xxcz
xxcz 13.05.2022, 14:52
Jaka piękna ,ta nasza Fara!
speed
speed 13.05.2022, 13:30
kiedy prześwietlicie samorządowców ?
Troll
Troll 13.05.2022, 14:19
warto też prześwietlić trolli internetowych !

Pozostałe