Schronienie dla uchodźców z Ukrainy

  • 15.05.2022, 10:10
  • redakcja
Schronienie dla uchodźców z Ukrainy

Podziel się:

Oceń:

Miejsce po byłym punkcie przedszkolnym Gminny Zakład Usług Komunalnych zaadoptował na mieszkanie. Sprawnie przeprowadzony remont nadał nowy blask lokalowi, a dzięki ludziom dobrego serca Grażynie i Zenonowi Sobieckim można je było kompletnie wyposażyć. Są niezbędne meble, artykuły pierwszej potrzeby, sprzęty AGD itp. Właściwie pozostaje przeprowadzić się i zamieszkać.

Jak mówi wójt gminy Magdalena Forc-Cherek, dzięki dobrej współpracy gmina będzie mogła zapewnić mieszkanie rodzinie emigrantów wojennych z Ukrainy.
- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Szczególnie wdzięczna jestem państwu Sobieckim za ten piękny gest wsparcia i solidarności - powiedziała Magdalena Forc-Cherek.

To miejsce ma szczególne znaczenie dla Zenona Sobieckiego.
- Pracowałem kiedyś w Siwiałce w spółdzielni produkcyjnej jako zaopatrzeniowiec i członek zarządu. Wracałem ze Śląska z podróży służbowej, siedziałem w nocy w pociągu i wpadłem na pewien pomysł. Zadzwoniłem do Rysia Stubińskiego i mówię: pokaż mi najbiedniejsze miejsce w Gminie. Rysiu na to chodź, pojedziemy do Zdun, tam jest taka pani Wrukowa, tam pogadamy. Dzień później 14 listopada 1976 roku, akurat w moje urodziny powstała Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zduny i tak też powstała firma Kooperol Sp. z o.o. Nazwą nawiązująca do kooperacji rolniczej. Pracowałem tam 13 lat. Kiedy jednak skończyłem czterdziestkę, stwierdziłem, że to dobry czas na zmiany i poszedłem na swoje - wspominał Zenon Sobiecki.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe