Wakacje z WOT

  • 13.05.2022, 10:01
  • redakcja
Wakacje z WOT

Podziel się:

Zbliża się kolejna, czwarta już odsłona akcji Wojsk Obrony Terytorialnej „Wakacje z WOT”. Jest to oferta skierowana w szczególności do nauczycieli, pracowników naukowych, uczniów i studentów, którzy chcieliby wstąpić do 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej i zrealizować szesnastodniowe szkolenie podstawowe bez uszczerbku w swoich zawodowych i edukacyjnych obowiązkach.

Nabór ochotników do WOT trwa rzez cały rok, jednak nie każdy może sobie pozwolić na szesnastodniową przerwę od obowiązków szkolnych czy zawodowych. Termin czerwcowego wcielenia nie jest więc przypadkowy. Pokrywa się on z rozpoczynającą się przerwą wakacyjną od nauki szkolnej, a to powiązano z realizacją projektu "Wakacje z WOT".

25 czerwca wszyscy ci, którzy chcą odbyć 16-dniowe szkolenie podstawowe i nie tracić nic ze swoich szkolnych obowiązków będą mieli ku temu znakomitą okazję. To ostatni moment, by skontaktować się z rekruterem 7 PBOT, przejść kwalifikacje i stawić się w 71 Batalionie Lekkiej Piechoty w Malborku, by przejść ćwiczenia i zostać żołnierzami Wojska Polskiego.
- W tym roku szczególnie mocno na udział w szkoleniu podstawowym w ramach „Wakacji z WOT” zapraszamy nauczycieli szkół średnich. Ma to związek z powrotem do szkół przedmiotu Przysposobienie Obronne, więc wstąpienie w szeregi WOT i ukończenie tzw. „szesnastki” i zapoznanie się z podstawami wojskowego rzemiosła z pewnością przyniesie im wymierne korzyści również w pracy zawodowej - mówi Maciej Szalbierz z 7 PBOT.

Przypomnijmy, że służba w Wojskach Obrony Terytorialnej jest skierowana do osób, które nie chcą od razu wiązać się zawodowo z armią. Dzięki takiemu rozwiązaniu terytorialsi mogą dalej wykonywać pracę w cywilu, studiować, uczyć się a jednocześnie służyć ojczyźnie.

Chętnych do wstąpienia w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej zachęcamy do kontaktu z rekruterami brygady: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.


 

_redakcja

Komentarze (0)


Pozostałe