O miłości do Ojczyzny. Niezwykła inscenizacja uczniów z Bolesławowa

  • 02.05.2022, 08:10
  • Anna
O miłości do Ojczyzny. Niezwykła inscenizacja uczniów z Bolesławowa

Podziel się:

Oceń:

W Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego im. Józefa Wybickiego w Bolesławowie w środę, 20 kwietnia, odbyła się premiera spektaklu „Gawędy o miłości do ziemi ojczystej”.

W pałacu szkoły, w którym panuje niesamowity klimat, niepotrzebna jest duża scenografia. Wystarczy odpowiednie światło, dźwięk i utalentowani wykonawcy. I tak było w Rolniczym Centrum Kociewia, gdzie bije jego rolnicze serce. Wrażliwe serce.
Spektakl przygotowały z młodzieżą: polonistka Anna Wysocka-Delewska i Dorota Morawska (bibliotekarka i nauczyciel plastyki).  
Uczniowie rolniczej szkoły po raz kolejny udowodnili, że uczą się w duchu patriotyzmu i najwyższych wartości, co tak cenne jest szczególnie dziś, w tych trudnych czasach.
Znakomity występ zaproszeni goście oklaskiwali na stojąco.  

Powiedzieli
- Na zaproszenie dyrektora Alfreda Porte'e miałem przyjemność uczestniczenia w koncercie i okazję pogratulowania wspaniałego występu uczniom i nauczycielom. Jestem dumny z takiej młodzieży - podsumował wydarzenie poseł RP Kazimierz Smoliński.
Pan poseł przekazał do szkolnej biblioteki książkę poświęconą historii polskiego parlamentu.  
- To był piękny występ, wzruszający i chwytający za serce pokolenie, które przeżyło ten trudny czas - powiedziała, dziękując młodzieży, Helena Kowalak, przewodnicząca Koła Absolwentów Szkoły.  
- Mimo krótkich przygotowań efekt finalny był bardzo udany co potwierdza, że mamy w Bolesławowie bardzo uzdolnioną młodzież, a to mnie zawsze cieszy - podkreślił dyrektor szkoły Alfred Porte'e.
Inscenizację pt. „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” młodzież przedstawiła także 21 kwietnia na uroczystości z okazji 100-lecia Pomorskiej Izby Rolniczej (w Hotelu Mercure w Gdańsku). Spektakl wywołał wiele wzruszeń wśród zebranych oraz uzyskał owację na stojąco.

 

Anna

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe