[FOTO] Biegli wokół jeziora Borówno Wielkie

  • 29.04.2022, 09:45
  • redakcja
[FOTO] Biegli wokół jeziora Borówno Wielkie Gmina Skarszewy

Podziel się:

Oceń:

Już po raz siódmy odbył się Bieg wokół Jeziora Borówno Wielkie „Borówno Cross”.

Zwycięzcą Biegu został Ukrainiec - Ruslan Pechnikov z Odessy (czas 00:03:24). Drugie miejsce zajęła Monika Dubiela z Lubichowa (LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz, 00:03:46), a trzecie Monika Urban z Przywidza (SKLA Sopot, 00:03:51). Spośród mieszkańców gminy Skarszewy najlepiej pobiegł Grzegorz Kiedrowski z Pogódek (Morsy Skarszewy), który zajął 6. miejsce.
- Biegało się bardzo dobrze, trasa cudowna, z górkami. Czuję  emocje, radość. Pokazałem,. że jesteśmy zdrowym narodem i lubimy sport – powiedział tuż po biegu zwycięzca Ruslan Pechnikov.
Na liście uczestników było blisko 100 osób z wielu miast i gmin Pomorza. „Borówno Cross” należy do Kociewskiego Cyklu Biegowego.
- Mamy w gminie piękne tereny i świetną infrastrukturę, taką jak np. Skarszewskie Centrum Sportu. To sprawia, że mieszkańcy Kociewia, Pomorza, mogą rozwijać u nas swoje sportowe pasje i dbać jednocześnie o zdrowie  - powiedział burmistrz Skarszew Jacek Pauli.
Dodajmy, że w czasie imprezy była możliwość zarejestrowania się w bazie dawców szpiku kostnego – chodzi o pomoc dla małego Tobiaszka z gminy Skarszewy, który w lutym tego roku zachorował na aplazję szpiku kostnego.

_redakcja

Zdjęcia (71)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe