Droga Krzyżowa ulicami Czarnej Wody

  • 15.04.2022, 18:20
  • redakcja
Droga Krzyżowa ulicami Czarnej Wody

Podziel się:

Oceń:

W piątek 8 kwietnia po dwuletniej przerwie odbyła się w Czarnej Wodzie „Droga Krzyżowa ulicami miasta”. Pierwsza stacja znajdowała się w kościele, gdzie w klimat nabożeństwa wszystkich wprowadził chór parafialny, wykonując pieśń wielkopostną. Następnie uczestnicy przeszli ulicami: Starogardzką, Długą, Wiśniową i Jarzębinową.

W tym roku w postaci charakterystyczne dla drogi krzyżowej wcielili się parafianie. Wrażenie na uczestnikach zrobił grający postać Jezusa, który przez całą drogę niósł krzyż. Przejściu do poszczególnych stacji towarzyszyło skupienie i wsłuchanie się w rozważania przygotowane przez księdza proboszcza oraz pieśni intonowane przez organistę. Ostatnie cztery stacje drogi krzyżowej odbyły się na cmentarzu. Na zakończenie Marek Szwoch wykonał utwór „Cisza” na saksofonie, a ksiądz Ireneusz Brzeziński podziękował wszystkim mieszkańcom za udział w nabożeństwie, osobom zaangażowanym w przygotowanie drogi krzyżowej oraz strażakom za zabezpieczenie trasy.
Organizatorami byli: Parafia Matki Bożej Częstochowskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnej Wodzie.

_redakcja

Zdjęcia (4)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Koñ z Valony
Koñ z Valony 16.04.2022, 09:19
A tymczasem po cichutku bo wojna jest PIS z przy***sami chcą ustawę przepchnąć, do 2 lat więzienia za jakikolwiek krytyczny komentarz o klechach i organizacji przestępczej zwanej kościołem katolskim.

Pozostałe