Jeździł zygzakiem po parkingu. 20-latek miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu

  • 20.01.2022, 11:20
  • redakcja
Jeździł zygzakiem po parkingu. 20-latek miał w organizmie blisko 1,5 promila…

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze starogardzkiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcy osobowego renault, który dzisiejszej nocy jeździł zygzakiem na parkingu przy targowisku miejskim. Badanie alkomatem wykazało, że 20-latek był nietrzeźwy. Policjanci przypominają, że jazda pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie, nie tylko dla samych kierujących, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Niestety mimo wielu policyjnych apeli o rozwagę i odpowiedzialność są osoby, które ryzykują życie własne i innych.

Dzisiejszej nocy policjanci ze starogardzkiej drogówki patrolując ulice miasta, zauważyli na parkingu przy targowisku osobowe renault, którego kierowca jeździł zygzakiem. Policjanci postanowili sprawdzić przyczynę tego nietypowego zachowania. W czasie rozmowy z kierowcą funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy blisko 1,5 promila. Mundurowi zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy oraz uniemożliwili kontynuowanie dalszej jazdy. Na szczęście dzięki interwencji policjantów, w tym przypadku nie doszło do żadnej tragedii.

Teraz kierowca poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo drogowe, czyli kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Mundurowi po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem.
 

_redakcja

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

achim
achim 25.01.2022, 13:36
karać pijaków za kółkiem , srogo i bezwzględnie !
adamek
adamek 24.01.2022, 06:17
A Froga sąd uniewinnił.To znaczy że on też jest niewinny.
Nadzwyczajna kasta
Nadzwyczajna kasta 24.01.2022, 06:32
wychodzi na to, ten sąd uniewinnił wszystkich. Jak ktoś będzie strzelał z pistoletu na ulicy to też nie będzie problemu, jeśli będzie miał kontrolę nad pistoletem. Napad z ostrym narzędziem? dopóki sprawca będzie miał kontrolę nad nożem to nie ma sprawy
Qwerty
Qwerty 21.01.2022, 05:45
Kazik masz rację .
brawo dla policji
brawo dla policji 20.01.2022, 21:57
dobrze, że w końcu policja pojawiła się na drogach, widać ochranianie pomników i latanie wokół kościołów się im znudziło, brawo dla policji, czas wykorzystać swoje przeszkolenie i nasze pieniądze na to wyłożone i ganiać za przestępcami, a nie jeździć od parkingu do parkingu i dzwonić czy covidowcy siedzą w domu i netflixa oglądają
Antykazik
Antykazik 20.01.2022, 19:47
Kazik, czy ty naprawdę tak myślisz czy tylko głupa palisz. Kierujący nie wziął się tam z nikąd, przyjechał i zapewne odjechał by gdyby to nie zostało mu uniemożliwione. I jeszcze pytanie skąd wiesz czy to nie na przykład taki kierowca nie jeździ po przytoczonym przez Ciebie rynku.
kazik
kazik 20.01.2022, 14:47
Śmiechu warte.
Jako zagorzały przeciwnik alkoholu, śmiać mi się chce z tego typu policyjnej akcji.
Głupie małolaty chcieli sobie "podriftować" na parkingu przy cmentarzu, gdzie absolutnie nie ma nic, więc pisanie o tym, że "dzięki interwencji policjantów, w tym przypadku nie doszło do żadnej tragedii." jest absolutnie żałosne.
Gdzie jest policja jak za dnia widuję W CENTRUM MIASTA głąbów co na rynku, gdzie jest teoretycznie 20km/h, wyprzedzają jadąc minimum 50 km/h, na chojnickiej dalej zasuwają i przy gimnazjum dopiero zwalniają. To samo na niepodległości i lubichowskiej to samo, nie wspominając już o piratach drogowych notorycznie w tych samych miejscach np jadąc do Zblewa.
Pochwalcie się jakąś akcją, że złapaliście bandytę, który katował dzieci, żone, złodzieja, a nie babcie za brak maski na buzi....
półantykazik
półantykazik 21.01.2022, 06:25
Masz rację, że są gorsze przestępstwa, ale NIC nie usprawiedliwia pijaka za kierownicą.

Pozostałe