Nowe auto? Jeśli zastanawiasz się nad wyborem, koniecznie musisz poznać nową KIA Sportage, która jest już dostępna w salonie KIA HADM Gramatowski!

  • 10.01.2022, 12:42
  • art. spons.
Nowe auto? Jeśli zastanawiasz się nad wyborem, koniecznie musisz poznać…

Podziel się:

Oceń:

Modelu Sportage nie trzeba przedstawiać miłośnikom marki KIA, ponieważ zaprezentowana przez producenta pod koniec 2015 roku, nowa w tamtym czasie, IV generacja, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród kupujących. Południowokoreański producent zlecił produkcję Sportage I generacji w 1995 roku. Ponad połowa z 70 tys. sprzedanych do tej pory egzemplarzy SUV-a, to właśnie wspomniana IV generacja. Nadszedł więc czas na NOWY Sportage V generacji, czyli kompaktowy SUV marki KIA, który już dziś można poznać bliżej w salonie KIA HADM Gramatowski w Starogardzie Gdańskim!

Czym wyróżnia się najnowszy model koreańskiej marki, zaprezentowany światu we wrześniu 2021? - Usiądźcie wygodnie, ponieważ atutów jest wiele....

Przede wszystkim nowy Sportage występuje aż w 6 wersjach napędowych od 115 do 265 KM. Jest to jedyny model z tak wieloma możliwościami wyboru. Obok silników benzynowych i diesla, do wyboru są wersje hybrydowe typu Mild Hybrid, hybrydowe i hybrydowa typu plug-in. Dla wymagających Klientów, ceniących wybór w zakresie koloru nadwozia dostępnych jest aż 13 kolorów jednotonowych i aż 8 dwutonowych - dla wersji GT-LINE.

Co ważniejsze, nowy model Sportage dostępny jest w bardzo zbliżonej cenie do IV generacji, a kwota jego zakupu zaczyna się już od 105 900,00 zł. Jest to naprawdę imponujące, biorąc pod uwagę ilość wprowadzonych nowych technologii i rosnących wciąż cen aut, spowodowanych słabą dostępnością półprzewodników.

Co jeszcze zaskakuje w tym modelu? - Po wejściu do auta, w oczy rzucają się w pierwszej kolejności dwa efektowne, 12-calowe ekrany, naszpikowane wieloma nowymi funkcjami. Mapy i system posiadają automatyczną aktualizację, co jest nowością od tego roku i ogranicza użytkownikowi konieczność wizyt w serwisie. Zmienione zostało również zawieszenie na elektronicznie sterowane, aby dostosowywać się do warunków panujących na drodze.

Opracowany na rynek europejski wariant zyskał zadartą ku górze linię okien, zaokrąglony, krótki zwis tylny, a tylny słupek C pozbawiony został okienka (które zastosowane zostało w czwartym wcieleniu).

Warto też wspomnieć, że w nowym modelu pojawiły się wyraźnie zaakcentowane nadkola i przetłoczenia, a także duży wlot powietrza. Zastosowano także awangardowo ukształtowane reflektory w kształcie romba, z nieregularnie wkomponowanymi pasami diod LED do jazdy dziennej, w formie trójramiennych pasów. Z tyłu zaś umieszczono zachodzące na nadkola lampy połączone pasem świetlnym. Całość nadaje drapieżnego charakteru sylwetce samochodu, który nie przejedzie obok nikogo niezauważony.

Podsumowując, nowa Kia Sportage jest większa, mocniejsza, bardziej ekonomiczna i rozwinięta technologicznie.

Zachęcamy do zapoznania z modelem w salonie KIA HADM Gramatowski. Więcej szczegółów dotyczących modelu u naszych doradców.

 

HADM Gramatowski

Kia

Rokocin 4G

Starogard Gdański

tel. 58 582 11 79

www.hadm.pl

art. spons.

Zdjęcia (4)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

moto
moto 12.01.2022, 10:27
Bardzo ładny samochód, kiedy jazdy testowe ?
Kociewski Pegasus - Łowca trolli
Kociewski Pegasus - Łowca trolli 12.01.2022, 11:18
Skąd oni tu mają to wiedzieć? Musisz iść do salonu i się zapytać
w kwestii formalnej
w kwestii formalnej 13.01.2022, 11:19
No raczej autor artykułu powinien wiedzieć. Mam kupić auto za 100 koła i się nim nawet nie karnąć? Może mam zamówić w ciemno co ?

Pozostałe