„LEMPART ZJEDZ SNICKERSA!” – pikieta w Tczewie. Ostra walka na okrzyki i transparenty [FOTO, FILM]

  • 10.12.2021, 13:00
  • Źródło: Gazeta Tczewska
mlodziez-wszechpolska-wrecza-mopa-marcie-lempart-moze-teraz-nauczy-sie-szanowac-prace-zwy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Szumnie zapowiadana „wizyta” w Tczewie Lewicowej aktywistki Marty Lempart, znanej z obscenicznych wystąpień organizowanych w całej Polsce, odbyła się w Tczewie 3 grudnia br. (piątek) ok. godz. 18. Wcześniej była zapowiadana m.in. na instagramie. Niewielkiej grupce demonstrantek towarzyszyła Iwona Ochocka, nauczycielka i dyrektorka tczewskiej szkoły prywatnej.

Dodajmy, że na instagramie była też mowa, że M. Lempart wcześniej będzie protestować w Sztumie i Kwidzynie.

W Sztumie pojawiła się na moment, czego dowodem jest wpis zamieszczony 3 grudnia w mediach społecznościowych ze znanym lokalnym, lewicowym radnym powiatu sztumskiego – Zbigniewem Zwolenkiewiczem. Na zdjęciu aktywiści zapozowali w biurze posłanki Beaty Maciejewskiej. Później w Sztumie na tablicach informacyjnych pojawiły się ulotki m.in. z wypowiedziami kobiet opowiadających się za aborcją. Jedna z nich mówiła o większym „prawie zarodka” niż kobiety.

Z naszych informacji wynika, że Marta Lempart była także w Kwidzynie.

Podczas pikiety w Tczewie lewicowa aktywistka poinformowała, że jej przyjazd zorganizowała grupa kobiet z Powiśla.

Gdy przybyliśmy na miejsce ok godz. 18-tej w Tczewie, najpierw musieliśmy przejść ulicami, na których było wiele patroli policyjnych. Policja czuwała przy rondzie na pl. Piłsudskiego oraz na ul. Łaziennej. Tam z każdej strony grupki policjantów znajdowały się po obu stronach sporego zgromadzenia kontrmanifestantów i sympatyków Młodzieży Wszechpolskiej. Na uwagę zwracał wielki transparent z napisem „LEMPART ZJEDZ SNICKERSA”. Jedna z kontrmanifestantek dzierżąc mopa trzymała także transparent: Posprzątaj PO sobie”. Dodajmy, że mopa próbowano wręczyć Marcie Lempart, ale ta nie przyjęła „prezentu”.

 

Młodzież Wszechpolska nagrała filmik dokumentujący happening z mopem, który załączamy do artykułu. Jak mówili narodowcy mop to symbol brudu, wulgaryzmów i deprawowania młodzieży, które należy posprzątać. To także pokłosie głośnego wandalizmu. Marta Lempart podczas udzielania wypowiedzi mediom tłumaczyła, że oblewając farbą biuro PiS w Warszawie chciała podkreślić swoje poglądy i dążenia.

Ponieważ głównym bon motem akcji było hasło: „Myślę czuję podpisuje” - zebranie podpisów pod projektem ustawy „Legalna aborcja bez kompromisów”. Podpisano się oczywiście przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, zakazującego aborcji eugenicznej, zwanej potocznie „aborcją na życzenie”. Dodajmy, że przed wprowadzeniem zakazu w Polsce abortowano nie tylko skrajnie zagrożone ciąże, ale także mnóstwo ciąż, u których stwierdzono zespół Downa. Sądząc po liczbie osób w tym miejscu, podpisy zapewne można policzyć na palcach.

Marta Lempart udzieliła krótkiego wywiadu tczewskim mediom (była w tym czasie zagłuszana przez Młodzież Wszechpolską). Rafał Buca, prezes pomorskiego okręgu Młodzieży Wszechpolskiej także udzielił wypowiedzi mediom bez wyróżniania kogokolwiek.

- Zebraliśmy się tu by zebrać podpisy pod projektem obywatelskim „Aborcja bez kompromisu. Uważamy, że kobiety nie powinny umierać jak pani Izabela z Pszczyny – mówiła Marta Lepmart. (dop. red. -30-latka, która zmarła w szpitalu w Pszczynie, po komplikacjach ciąży, po odejściu wód płodowych. Ministerstwo Zdrowia wskazuje na błąd lekarza). - Kobiety z Powiśla zorganizowały akcję: „podpisuję bo...”.

Dodała, że aborcja to zwykłe świadczenie medyczne i, że przeciwstawia się całkowitemu zakazowi aborcji. - Proponujemy „europejski standard” - mówiła. - To nie jest to, że ja mam nadzieję, że w Polsce aborcja będzie legalna, darmowa i bezpieczna, ja to po prostu wiem – stwierdziła.

- Zebraliśmy się tutaj spontanicznie, niektórzy zatrzymywali się przechodząc - nie dziwię się, bo pani Marta Lempart jest osobą skrajną, reprezentującą wartości, które są nieakceptowalne dla większości społeczeństwa. Emanuje wulgarnością. Dlatego przygotowaliśmy performance - wręczyliśmy pani Lempart mopa, żeby wreszcie zaczęła sprzątać po swoich aktach (rozlana farba pod warszawskim biurem PiS, czemu towarzyszyła odmowa pani sprzątającej zrobienia porządku po akcji. Walczę dla pani dzieci – mówiła wówczas aktywistka).

 

Manifestacja 3 grudnia br. zwolenników aborcji na życzenie potrwała ponad godzinę. Nie usłyszeliśmy z ich strony żadnych wulgaryzmów, a przyniesiony przez jednego z protestujących megafon pozostał większość czasu nieużyty. Zgodnie z zapowiadaną w mediach społecznościowych pikietą, bo to określenie bardziej pasuje niż manifestacja.

Głośniejszy od megafonu Marty Lempart był z całą pewnością jeden z lewicowców, który na okrzyki wszechpolaków: „nacjonalizm, nacjonalizm!!”, „wolność słowa dla nacjonalistów” odpowiadał okrzykami „faszyści”, „faszyści!!”. Jednak niestety dla działaczy lewicy tam zgromadzonych była to jedyna taka osoba. Cała reszta była gromadnie „przytulona” do M. Lempart. Nie było farby na drzwiach posłów PiS przy ul. Łaziennej. Nie było rzucanych wulgaryzmów po obu stronach protestu.

Zgodnie z analizami komentatorów sceny politycznej - proaborcyjny ruch Marty Lempart znacznie osłabł. Co widać było wyraźnie w miniony piątek w Tczewie. Podczas manifestacji kontrmanifestantów - głównie z Młodzieży Wszechpolskiej było ok. 3 razy tyle.

Była to jedynie „wojna” na transparenty i wykrzykiwane hasła. Można nawet powiedzieć, że było spokojnie, bez ekscesów.

Tym razem w porównaniu z tczewskimi protestami „strajku kobiet” to przeciwnicy „śmierci na życzenie" byli głośniejsi.

Źródło: Gazeta Tczewska

Zdjęcia (12)

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kiker
kiker 13.12.2021, 21:07
Pasożyt z tego babochłopa....Kto płaci tej paskudzie za te mierne epizody. już jest na samym dnie. Miejsce tej istoty jest w rynsztoku!!!
Qwerty
Qwerty 11.12.2021, 06:45
Te "Łowca trolli" mam pytanie do Ciebie
Hipopotam
Hipopotam 10.12.2021, 18:43
Lepiej niech nie je tych Snickersów, bo pęknie
Emil
Emil 10.12.2021, 16:34
Kociewiak publikuje artykuł ze ktoś tam przyjechał do Tczewa..... i w tym mieście protestowała jakaś młodzież.....
Takie dyrdymały to sobie publikujcie na Tczewska.pl , wuj nas to interesuje w STG
Łowca trolli
Łowca trolli 10.12.2021, 16:53
Nikt ci nie każe tego czytać
LOL
LOL 10.12.2021, 20:16
Oczywiście że nie ale co nas, to obchodzi
AL
AL 10.12.2021, 16:14
Brawa dla młodego człowieka
xxcz
xxcz 10.12.2021, 14:51
Pięknie babsztyla podsumowali,Brawo Tczew!
Qwerty
Qwerty 10.12.2021, 14:49
Kobieta kojarzy mi się z kulturą , gracją inteligencją jednak ta czarownica łamie wszystkie moje skojarzenia . Wstyd !!!
Łowca trolli
Łowca trolli 10.12.2021, 16:54
Qwerty to ten sam troll, co Emil powyżej
Emil
Emil 10.12.2021, 23:30
Słaby z Ciebie "łowca" skoro się tak bardzo pomyliłeś ....

Pozostałe